Ducray güneş kremi; başta güneş olmak üzere çeşitli zararlı etkenlerin cilt üzerinde sebep olduğu leke ve renk tonu değişimlerini onarıp, önlüyor. Ultraviyole ışınlarının sebep olduğu güneş yanıkları ve diğer güneş lezyonlarını önlemede kullanılmak üzere üretilen Ducray güneş kremi, özellikle cilt hassasiyeti olanlar için etkili bir çözüm olarak sunuluyor. Zararlı güneş ışınları olan UVA ve UVB ışınlarına karşı cildi besleyen Ducray güneş kremi, cilt için yüksek faktörlü koruyucu bir rol oynuyor.

Güneş ışınlarından olan Ultraviyole, cilt için zararlı nitelikler taşıyor. Yüz ve dekolte bölgelerin UV ışınları ile teması; belirli bir süreden sonra bu bölgelerde lekelenmelere ve kırmızımsı güneş yanıklarına yol açıyor. Ducray Güneş Kremi & Losyon, cilt üzerinde güneşe bağlı meydana gelen bu istenmeyen durumlara karşı SPF 50 yüksek düzey koruma sağlıyor. Daha önce zararlı güneş ışınlarına karşı tedbir alınmadığından yüz ve dekolte bölgelerinde ortaya çıkmış kahverengi cilt lekelerinin hafifletilmesinde destekleyici olarak kullanılıyor. İçeriğindeki zararlı güneş ışınlarını izole edici aktif maddeler, cildi korumak için güneş ve cilt arasında bir bariyer görevi görüyor.

Ducray güneş kremi ve losyonları, hem normal hem de karma ciltlerle uyumlu bir yapıda üretiliyor. Yüksek koruma faktörü, cildin güneşe karşı korunması konusunda ideal nitelikler taşıyor. Lekelerin hafifletilmesi özelliğini taşıyan güneş kremi türünün kullanımı ile birlikte, zararlı UV ışınlarının cilt üzerinde oluşturduğu kahverengi lekelerin hafiflemesini sağlıyor. Kullanımı ile birlikte yeni oluşumları da önlüyor. Ducray güneş kremi ve losyonlarından beklenen düzeyde leke hafifletici etkinin sağlanması, üç aylık düzenli kullanımla birlikte gerçekleşiyor.

Ducray güneş kremleri ve losyonlarına, geniş bir spektrumda fayda sağlayan UVB ve UVA önleyici filtreler eklenerek, güneş ışınlarına karşı etkili koruma sağlanıyor. Bu sayede daha önce güneş etkisiyle oluşmuş kahverengi lekelerin çözülerek hafifletilmesi sağlanıyor. Böylece Ducray güneş kremi kullanımı ile birlikte güneş yanıkları ve leke oluşumu önleniyor. Ayrıca cildin hızlı yaşlanması ve cilt üzerinde gözle tespiti olanaksız olup zamanla ortaya çıkan zararlı lezyonların oluşumuna karşı da etkili çözümler üretiliyor.

Güneşe bağlı olarak cildin nem kaybetmesi, cildi zararlı UV ışınlarına karşı zayıf duruma düşürüyor. Ducray güneş kremleri ve losyonları, güneş ışınlarını izole etmek suretiyle ciltteki nem kaybını önlüyor. Nem kaybının önlenmesini sağlayan faktörlere sahip bu güneş kremleri ve losyonları, cilt bakımında tamamlayıcı işleve sahip bir nitelik arz ediyor. Ducray güneş kremleri, UV ışınlarına karşı cildinizin genetik yapısını koruyucu bir rol oynuyor. Çok hassas ciltlere foto koruma sağlıyor. Hassas ya da açık renk ciltlerin güneşe karşı korunmasında etkili bir çözüm sunuyor. 

Kullanımı ile birlikte siyah nokta oluşumuna yol açmıyor. Kahverengi güneş lekelerinin oluşumunu önlediği gibi daha önce oluşmuş olanları da hafifletiyor. Ciltteki heterojen renklenmeleri zamanla dengeleyerek, cildin homojen yapıdaki rengine dönüşüne yardımcı oluyor. Ducray güneş kremlerinden beklenen faydanın sağlanması için türüne göre, belirli aralıklarla cilde uygulanması ve güneşe maruz kalmadan yarım saat önce kullanılması gerekiyor. Yüzme, terleme, kurulanma gibi krem veya losyonu ciltten uzaklaştırıcı etkinliklerden sonra Ducray güneş kreminin cilde tekrar uygulanması gerekiyor.

Ducray Güneş Yağı 

Ducray güneş yağı, içeriğindeki nem yoğunlaştırıcı formül ile ciltteki nem açığını kapatarak cildi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyor. Cilt üzerindeki nem oranını arttırarak daha yoğun ve uzun süre kalıcı bir bronzluğun gelişmesini sağlıyor. Ayrıca cilt bakımını sağlayan özellikler de içeriyor. Cilt üzerindeki hafif güneş lezyonlarından sorumlu olan güneş ışınları UVA ve UVA’ya göre daha ağır lezyonlara yol açan UVB’nin zararlı etkilerine karşı özel filtre sistemi içeriyor. UVA ve UVB filtre özelliği, cildin güneşe maruz kalarak erken yaşlanmasını önlüyor. 

Ducray Güneş Yağı oluşumu yıllar süren, sinsi bir şekilde oluşup zamanla ortaya çıkan cilt hasarlarına yönelik etkili bir yardımcı tedbir niteliği de taşıyor. Zararlı güneş ışınları olan UVB ve UVA’ya karşı SPF 50 düzeyinde etkin koruma sağlıyor. Güneş ışınları ile cilt arasında, zararlı ışınların etkilerini önleyen ince ve etkili bir bölge oluşturuyor. Ducray güneş yağının oluşturduğu bu koruyucu bölge, ultraviyole ışınlarının cildi hedef alan zararlarına karşı büyük önem arz ediyor.

Güneş ışınları, cildin önemli gereksinimlerinden biri olan nemi azaltarak cildi kurutuyor. Güneş etkisiyle nemden yoksun kalarak kuruyan cilt, zararlı güneş ışınlarına karşı hassas hale geliyor. Cildi koruyucu bir işleve sahip olan nemin yokluğu, cildi güneş etkilerine karşı korumasız bırakıyor. Ducray güneş yağları, tam da bu noktada cildin korunma ihtiyaçlarına cevap veriyor. Güneş etkisiyle cilt üzerinde ortaya çıkan nem açığını kapatarak, cildi tekrar güneşe karşı güvenli hale getiriyor.

Ducray güneş yağı, güneşli alanlara çıkmadan yarım saat önce cilde uygulanarak potansiyel etkisini gösteriyor. Cildi serbest radikallerden koruyucu özelliklere sahip olan güneş yağının da yüzme ve kurulanma etkinliklerinden sonra cilde tekrar uygulanması gerekiyor. Güneşin uzun vadede ortaya çıkan zararlı etkilerine karşı öğle saatlerinde güneşli alanlara çıkılmaması, Ducray güneş yağının koruyucu özelliklerinin etkisini arttırıyor.

Ducray Güneş Kremi ve Yağları

4 ürün var
 1. Türü
 2. Koruma Faktörü
 3. Miktar
 4. Markalar A-Z
  1. Ducray
  2. La Roche-Posay
  3. Avene
  4. Sebamed
  5. Garnier
  6. Nivea
  7. Lancaster
  8. Avon
  9. Bioderma
  10. Babe
  11. Solante
  12. Vichy
  13. Cumlaude Lab
  14. Hawaiian Tropic
  15. Roc
  16. Uriage
  17. Hamilton
  18. Nuxe
  19. Cosmed
  20. Arko
  21. Daylong
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Ducray
DSACategoryId/60001547/2147483603/32010889/32010921/ducray
BAŞA DÖN