Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gölge Avcıları Kulübü-İnanç Çakıroğlu

Doğan Kitap
1.750,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501764/1501759
Gölge Avcıları Kulübü-İnanç Çakıroğlu " ''Gölge Avcılarını nasıl bulabilirim?''
''Bulamazsın, ancak onlar seni bulurlar. Belki amatör bir edebiyat dergisine yazacağın yazıdan, belki doktora tezindeki gizli anlamlardan, belki de bir lokantada yemeğini beklerken okuduğun kitaptan seni tanıyarak sana ulaşmaya karar verirler. Ya da kimi zaman yaptıkları gibi, sen fark etmeden bir Gölge Avcısı olarak kullanırlar seni...'' "
Gölge Avcıları Kulübü, Ortaçağ''ın ezoterik örgütlerinden Osmanlı''nın Batıni tarikatlarına uzanan iç içe geçmiş zaman ve mekan örgüsünde, üç yüzyıl öncesinin İstanbulu ile günümüz İstanbulu''nu anlatır. Elyazması metinlerden bugüne sizin bu masalsı dünyada bütün isimler, rakamlar, rastlantılar ve hatta bütün harflerin bir anlamı vardır. Artık her gölgeden kuşkulanmaya başlayan Melih''in cevabını merak ettiği tek bir soru vardır: "Yoksa yaşam dediğimiz şey aslında bir gölgeden mi ibaret?"
(Arka Kapak''tan)

Bir İstanbul romanı, Gölge Avcıları Kulübü. Üç yüzyıl öncesinin İstanbulu ile günümüz İstanbulu''nu buluşturuyor.
Gündelik yaşamın açmazları arasına sıkışıp kalan Melih, sıkıcı hayatına anlam kazandırmak için gizemli bir yolculuğa çıkar. 300 yıllık elyazmalarının esrarını çözmeye çalışacaktır. İstanbul''un tekinsiz arka sokaklarında başlayan bu arayış, metruk binalardan dehlizlere, tuhaf derneklerin kederli mekânlarından kütüphanelerin tozlu raflarına uzanır. Melih''in sıradan hayatı cinayetler, suikastlar ve intiharlarla altüst olur.
Şehrin dününde de, bugününde de "bilinmeyen" çok şey vardır. Yazar uçsuz bucaksız İstanbul coğrafyasında bir keşfe çıkıyor ve Doğu ile Batı''nın "sıkışma noktası"nı, bugüne kadar hiç denenmemiş, yepyeni bir açıdan ele alıp romanlaştırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Boyut Normal Boy
Yazar İnanç Çakıroğlu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KDOGANKIT2661
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön