Yaşam alanlarında en çok kullanılan elektronik eşyalardan biri olan televizyonlar, ekran boyutlarıyla da kullanıcıları cezbetmeyi başarıyor. Televizyon seçiminde önemli bir konu olan ekran boyutunu hemen ardından ekran çözünürlük teknolojileri, Smart TV özelliği ve güçlü ses özellikleri takip ediyor. Güçlü ekran özelliklerine sahip televizyonlar, en ufak detayları bile gözler önüne sermeleriyle beğeni kazanıyor. Bu sayede izlenen programlardan daha fazla keyif alınıyor. Ürünler, çeşitli bağlantı özelliklerine sahip olduklarında kolayca internet bağlantılarına dahil olabiliyor ve diğer cihazlardaki videoları oynatabiliyor. Akıllı televizyonlar ise internet bağlantılarıyla tarayıcıda dilediğiniz programları açabilmenize ve çok daha fazlasına olanak tanıyor. Televizyonlar, tüm teknolojik özellikleri ve tasarımları sayesinde yaşam alanınızdaki en iyi arkadaşlarınızdan biri hâline geliyor.

Televizyon Alırken Ekran Boyutuna Nasıl Karar Verilir?

Televizyon satın alırken en kritik seçimlerden biri ekran boyutu oluyor. Ekran boyutuna karar verirken televizyon odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Çok geniş bir odaya sahipseniz 43 inç gibi büyük ekranlı televizyonlara yönelmeniz; küçük bir odaya sahipseniz ise daha küçük boyutlu televizyonları tercih etmeniz önem arz ediyor. Aksi takdirde televizyon izlemek pek de keyifli olmayacak ve görüş açınız sizi zora sokacaktır. Odanızın büyüklüğünün yanı sıra izlediğiniz programlar da ekran boyutunu etkileyen konulardan biri oluyor. Futbol, basketbol gibi sporları seyretmeyi veya film izlemeyi seven biriyseniz daha geniş ekranları tercih edebilir ve programlarınızdan daha fazla keyif alabilirsiniz.

Televizyonların ekran boyutları çok küçük ekranlar olan 14 inçten başlıyor ve 100 inç gibi çok büyük boyutlara kadar ulaşabiliyor. Odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurduğunuzda ise tercih etmeniz gereken ekran boyutlarına kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Özellikler Nelerdir?

Televizyon alırken ekran boyutunun haricinde dikkat edilmesi gereken birçok önemli özellik bulunuyor. Bunlardan en önemlisi olan ekran özellikleri, televizyonların görüntü performanslarını açığa çıkarıyor. Günümüzde geliştirilmiş çeşitli ekran teknolojileriyle televizyonlar olup bitenleri sanki odamızın içindeymiş gibi göstermeyi başarıyor. OLED, LED ve LCD gibi çeşitli paneller, televizyonların görüntü performanslarını en üst seviyelere çıkarıyor. Bunun dışında ise ekranların çözünürlük kapasiteleri büyük ölçüde önem arz ediyor. 4K olarak adlandırılan 3840 x 2160 piksel ekran çözünürlüğü, en yüksek çözünürlük performansı olarak tanımlanıyor. 

Son zamanlarda yaygınlaşan Smart TV özelliği, internet erişimiyle çeşitli uygulamaları kullanabilmeye, tarayıcı üzerinden araştırmalar yapabilmeye olanak tanıyor. Televizyonlar bu sayede âdeta bir bilgisayar gibi çalışabiliyor. Çeşitli işletim sistemleriyle de donatılan televizyonlar, hem son derece hızlı çalışıyor hem de istenen her programı tarayıcı ve uygulamalar üzerinden bularak izleyebilmenize imkân veriyor.

Ekran boyutu, ekran teknolojileri ve işletim sistemi gibi özelliklerin yanı sıra televizyonların ses özelliklerini de incelemek gerekiyor. Düşük ses seviyesine sahip bir televizyon, en sevdiğiniz programları rahatlıkla izleyebilmenize engel olacağından yüksek ses kalitelerini tercih etmeniz önem arz ediyor. 

Tüm bu özelliklerin yanı sıra televizyonların tasarımları, dahili uydu alıcısı özelliği ve bağlantı seçenekleri de dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor.

Öne Çıkan Televizyon Markaları

Vestel, Samsung, LG, Philips, Sony, Avox, Grundig, Regal, Arçelik, Beko ve diğer televizyon markaları, öne çıkan televizyon modelleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Her marka, ürününü kendine özgü teknolojilerle donatıyor ve kullanıcılarına sunuyor. Böylece yüzlerce televizyon modeli arasından seçim yapmak daha pratik bir hâle geliyor.

Onlarca markaya ev sahipliği yapan Hepsiburada ile 43 inç genişliğe sahip olan ideal televizyonunuzu hemen bulun ve üst düzey teknolojiyi ve geniş ekranı yaşam alanınıza kolayca taşıyın!

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

43 inç / 109 cm Televizyon ve LED Ekran Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Marka
Toplam 24 / 76 ürün
DSACategoryId/2147483638/17201/163192/163192