Akülü Araba Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

“Tasarımda Kalite” ilkesini benimseyerek, 1940’lı yıllarda oyuncak üretimi çok az yapılırken sektöre adım atan Pilsan, şu anda 146 farklı ürünle yurtiçi ve yurtdışı pazarında aktif olarak rol oynamaktadır. Marka, müşteri memnuniyetini esas alarak çocukların ruh ve beden gelişimini geliştirecek oyuncaklar tasarlamaktadır.

1994 yılında ilk akülü arabasını üreten Pilsan, akülü jeep modelleriyle birçok çocuğun hayali, özlemi olan araba kullanma fikrine çocuklarınızı bir adım daha yaklaştırıyor. Peki akülü araba seçerken hem çocuğunuzun güvenliği hem de eğlenceli bir tecrübe için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Yaş Grubu

Akülü arabaların çoğu 3 yaş ve üzeri için tasarlanarak üretilmiştir. Yaş grubu arttıkça, gaz pedalı ve direksiyon kontrolü de çocuğunuz da olacak bir araba tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz 1-3 yaş grubu arasındaysa sakın üzülmeyin. Onun için de uzaktan kumandalı bir modeli tercih edebilirsiniz. Böylece kontrol sizdeyken, çocuğunuz eğlencenin tadını doyasıya çıkaracaktır. Bu modeller aküleri dolduktan sonra 1-2 saat çalışabilirler.

Güvenlik

Akülü araba satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de güvenli olup olmadığıdır. Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Her araçta olması gerektiği gibi, oyuncak arabalarda da öncelikle bakmanız gereken şey, alacağınız akülü arabanın emniyet kemerinin olup olmadığıdır. Ek olarak, arabanın çocuğunuzu yaralayabilecek ya da ona zarar verebileceğini düşündüğünüz sivri, keskin köşelerinin olmaması gerekmektedir. Akülü araba satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de arabanın yapıldığı malzemedir. Bu malzemenin çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmayan, içeriğinde ona zarar verebilecek bileşenleri bulundurmayan, TSE standartlarına uygun bir malzeme olmasına özen göstermelisiniz.

Boya

Alacağınız arabanın rengi çocuğunuz için önemli olduğu kadar sizin için de önemli çünkü arabanın boyasını almadan önce mutlaka incelemeniz gerekiyor. Plastik üzerine yapılmış boya zamanla aşınır ve dökülme yapar. Bu da çocuğunuzun sağlığı açısından olumsuz bir etki yaratır. Sonradan boyanmış bir akülü araba yerine, hammaddesi kendinden renkli olan bir araba modeli seçmeniz hem sizin hem de çocuğunuz için iyi olacaktır.

Motor ve Akü Gücü

Çocuğunuzun sıkılmadan akülü arabasıyla oynayabilmesi için motor ve akü gücü de önemli kriterler arasında yer alıyor. Günümüzde çoğunlukla 6V ve 12V güçlü aküler kullanılıyor. Araçta kullanılan motorun RPM değeri, aracın gücünü belirliyor. Kaliteli bir araç seçmezseniz volt değeri ne olursa olsun sizi ve çocuğunuz hayal kırıklığına uğrayabilir.

Teknik Servis

Her arabada olduğu gibi akülü arabalarda da teknik servis hizmeti önemli. Çocuğunuzun keyifle kullandığı, belki de vazgeçemediği oyuncaklarından biri olacak bu akülü arabanın arızalanması durumunda her an ulaşabileceğiniz, yedek parça servisi olan bir teknik servisle muhatap olabilmeniz gerekli. Teknik servis hizmeti olan bir firma ile yıllarca kullanabileceği bir araba hem sizi hem onu daha mutlu edecektir.

Kullanımı

Her şey hazır olduktan sonra sırada çocuğunuzun bu eğlenceli deneyimin tadını çıkarması var. Öncelikle emniyet kemeri ile çocuğunuzu sağlam bir şekilde sabitleyin ve ayağa kalkamıyor olduğundan mutlaka emin olun. Kask gibi diğer koruyucu önlemleri almanızda da fayda var. Ardından akülü arabanın güç düğmesini açın ve çocuğunuza aracı nasıl kullanması gerektiğini, düğme ve vites kollarını öğretin. Sürüş yolunda engebeli yerlerin, merdiven ve yokuşların, gerçek arabaların olduğu tehlikeli yerlerin olmadığından emin olun. Her şeyi çocuğunuza öğrettikten sonra çocuğunuzun mutluluk içerisinde arabayı sürmesinin keyfini çıkartın.

Pilsan akülü jeep modelleriyle hem sizin içiniz rahat olsun, hem de çocuğunuzun unutamayacağı bir deneyim edinsin.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pilsan Akülü Jeep

8 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
DSACategoryId/2147483639/23031884/306860/60006687/pilsan