Bebek Tuvalet & Banyo Oturağı Fiyatları

Bebek tuvaleti, çocuğunuzun yetişkin tuvaletlerini kullanmadan önce ön hazırlık yapması açısından son derece faydalı bir üründür. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren keyifle geçireceğiniz anlar kadar zorlu olabilen süreçler de başlar. Tuvalet eğitimi de çocukların ve ebeveynlerin geçmesi gereken aşamalardan biridir. Çocuğunuzun tuvalet alışkanlığı kazanma vaktinin geldiğini düşünüyorsanız çeşitli eğitim malzemelerinden yararlanabilirsiniz. Farklı markalar tarafından çocukları teşvik edici ve eğitici şekilde tasarlanan birbirinden ilgi çekici, fonksiyonel bebek tuvaletleri sürecin kolaylaşmasında büyük bir kolaylık sağlar.

Bebekler için üretilen lazımlıklar farklı modelleriyle çocukların tuvalet eğitimini kolaylıkla tamamlayabilmesine yardımcı olur. Gerçekçi tuvalet tasarımları neredeyse yetişkin tuvaletleriyle birebir aynı özellikler gösterdiği için çocukların alışkanlık kazanmasında çok etkilidir. Ayrıca farklı oyuncak görünümünde üretilen tuvaletler de vardır. Özellikle eğitim aşamasında biraz daha fazla teşviğe ihtiyaç duyan çocuklar için oyuncak görünümlü modeller tercih edilebilir. Çocuklar için normal klozete takılabilen aparatlar da sunulur. Tuvalet eğitimi almaya başlayacak çocuğunuz için klozet ölçülerini küçülten bu ürünler aynı zamanda güvenli ve konforludur. Bazı bebek tuvaletlerinde çocukların eğlenerek öğrenmelerini destekleyen ekstra detaylar bulunur. Işıklı, müzikli ve sesli tuvalet modelleri bu türdeki tuvalet çeşitleri arasındadır. Eğitim sürecinde ayrıca tuvalet basamağı, taburesi gibi farklı ürünler de kullanılabilir. Her bir ürün çocuğunuz kadar sizin için de bu süreci kolaylaştırmaya yönelik etkili özelliklerle tasarlanır.

Geçiş Sürecini Kolaylaştıran Bebek Eğitici Tuvalet Malzemeleri

Çocukların kendi gelişimlerine göre doğru zamanda tuvalet eğitimi almaları önemlidir. Bir çocuk 2-3 yaşında tuvalet eğitimi için hazır olurken bir diğeri 18 aylıkken hatta daha küçükken bu alışkanlığı kazanmaya başlayabilir. Genel itibarıyla yürüyebilen, kısa süreli de olsa oturup kalkabilen, aşağı yukarı iki-üç saate kadar bezi kuru kalan, bebek bezinden rahatsız olmaya başlayan çocuklar için tuvalete alışma zamanı gelmiş olabilir. Tuvalet eğitimi için hazır olan bazı çocukların lazımlığa, tuvalete ilgi göstermeye başladıkları da görülür. Aynı zamanda pantolununu indirip çıkarmak ve bazı talimatları anlayabilmek de tuvalet eğitimine geçmek için önemli işaretler arasında değerlendirilir.

Sosyal, fizyolojik ve psikolojik açıdan tuvalet eğitimi çocuklar için büyük önem taşır. Ebeveynler de zaman zaman kendileri için zor olabilen bu dönemde, işlerini kolaylaştıracak eğitim malzemelerinden destek alırlar. Çocuğunuzun mümkün olduğunca kısa sürede tuvalete alışması için onun bu aşamada eğlenmesini, güvende ve konforlu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Bezin rahatlığından vazgeçmesi başta çok kolay olmayabilir ancak tuvalete alışma sürecini çocuğunuzun eğlenerek geçirmesi genellikle ebeveynleri oldukça tatmin eden sonuçlar sunar. Beklenilenden daha kolay bir şekilde bebeğinize tuvalet kullanmayı öğretebilirsiniz. Ayrıca bebek alıştırma külodu da çoğu çocuk için tuvalet eğitimini kolaylaştıran ürünler arasındadır. Alıştırma külotları bebeklerin kaslarını güçlendirmesi ve çişini tutabilmesi için tasarlanır. Bezden farklı olduğu için kullanım öncesinde çocuğa ürünü neden giydiğinin anlatılması önemlidir. Bebeğin ıslaklıktan rahatsız olması ve bez kullanımını bırakabilmesi açısından tercih edebileceğiniz bir üründür.

Teşvik Edici ve Gerçekçi Bebek Tuvaleti Modelleri

Eğitici bebek tuvalet lazımlık modelleri çocuğunuzun bezi bırakıp tuvalet kullanmaya başlaması aşamasında çok yararlı olan ürünlerdir. Bebekler için tuvalet çeşitleri arasından gerçekçi özelliklerle tasarlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tuvaletler yetişkin tuvaletlerine neredeyse birebir şekilde benzer. Hem görünüm hem kullanım açısından çocuklar için bir açıdan prova olarak değerlendirilebilir. Gerçekçi bebek tuvaletlerini kullanmaya başlayan çocuklar yetişkin tuvaletine geçiş aşamasında da genellikle pek sıkıntı yaşamazlar. Modelden modele farklılık olsa da çoğunlukla bebek tuvaletlerinde görülen özellikler şunlardır:

 • Sade ve şık modellerin yanı sıra çoğu bebek tuvaleti sevimli figürler, dikkat çekici renklerle tasarlanır.
 • Modeller, farklı yaş gruplarına özel olarak üretilir; çocukların becerilerine, boylarına ve gelişimlerine uygundur.
 • Bazı modeller ışıklı, müzikli ve seslidir. Çocuk tuvalete oturduğunda teşvik edici cümleler, eğlendirici müzikler çalar.
 • Bebekler için tasarlanan tuvaletler portatif yapıdadır, kolaylıkla taşınır ve monte edilir
 • Araba vb. farklı modellerle tasarlanan tuvaletler de çocukların alışma sürecini daha eğlenceli bir hale getirir.
 • Gerçekçi tuvalet tasarımlarının hemen hepsinde sifon bulunur. Ayrıca tuvalet kağıdının koyulabildiği bir yer de bulunur. Sifon çekildiğinde ise efektli olarak su ve müzik sesi çıkaran modeller çoğu çocuğun ilgisini çeker, alışkanlık kazanmalarını destekler.
 • Tuvalet modelleri kolaylıkla temizlenebilir şekilde üretilir, sıçratmayı önleyen detaylar ise anne ve babaların sevdiği özellikler arasındadır

Akıllı tuvalet bebek ürünlerinde çocuğun alışkanlık kazanması ve teşvik edilmesi adına önemli fonksiyonlar bulunur. Bazı modellerde diş fırçalamayı, el yıkamayı hatırlatan uyarı sistemleri de vardır. Çocuk tuvalete oturduğunda ya da tuvaletini yaptığında çalan eğlenceli müzikler onun bu süreçten keyif alması ve dolayısıyla eğitimini daha rahat bir şekilde tamamlaması bakımından önemli role sahiptir. Ayrıca aynı amaçla bazı tuvalet dizaynlarında çocuğa teşvik edici cümleler söylenir ve böylece ekstra bir motive sağlanır. Gerçekçi tuvalet görünümünde olan modellerin bir kısmında ise sifon çekildiğinde sevimli ve ilgi çekici su sesi efektleri çıkar, bazılarında müzik çalabilir. Sifon çekme alışkanlığı kazanmaya ve sıkılmadan tuvalet eğitimi almaya yardımcı olan teşvik edici modeller genellikle çok faydalı olmaktadır.

Bebek tuvalet lazımlık ürünlerinin hepsi birebir gerçekçi bir tuvalet görünümünde olmayabilir ancak temel fonksiyonları aynıdır. Birbirinden farklı ve çocukların ilgisini çekmeye yönelik tasarlanmış bebek oturakları vardır. Çocuğun boyuna ve rahatça oturabilmesine göre üretilen lazımlıklar da bezden tuvalet kullanımına geçiş aşamasında etkili ürünlerdendir. Özellikle araba ve at modelinde tasarlanan tuvaletler birçok çocuğun kendi başına tuvalet kullanmayı öğrenmesini kolaylaştırır. Direksiyonu ve kornası olan tuvalet modelleri favori ürünler arasındadır. Sevimli hayvan figürleri, çizgi film kahramanları da çocuk tuvaletlerinin tasarımlarında sıklıkla yer alır. Doğdukları andan itibaren bez kullanan bebeklerin bu konforu bırakıp tuvalet eğitimine geçmeleri pek kolay olmayabilir ancak birbirinden eğlenceli, ilgi çekici ve fonksiyonel lazımlıklar ile eğitim sürecinin daha çekici hale gelmesi kaçınılmazdır.

Çok Yönlü Özellikleri ile Fonksiyonel Bebek Tuvalet Eğitim Setleri

Bebeğinizin hayatında önemli aşamalardan biri olan tuvalet eğitimine geçiş süreci birden fazla malzeme ile daha verimli bir şekilde tamamlanabilir. Bebek tuvalet eğitim seti ürünlerinde çocuğunuzu tuvalete alıştıracak etkili ürünler bir arada yer alır. Her sette farklı parçalar bulunabilir, ihtiyaç ve tercihinize göre istediğiniz ürünü satın alarak bebeğinize tuvalet eğitimi verebilirsiniz. Bir eğitim setinde genellikle lazımlık, klozet adaptörü, kaydırmaz çocuk basamağı bulunur. Setin içeriğine göre ekstradan bazı oyuncaklar, alıştırma külodu ve pisuvar bulunabilir. Klozet adaptörü yani bebek tuvalet aparatı ebeveynlerin tuvalet eğitiminde çocukları için en çok yararlandıkları ürünlerden biridir. Bebek klozet adaptörü ayrı olarak kullanılan bir malzeme değildir; yetişkin tuvaletine kolaylıkla takılır ve onun boyutunu çocuğunuz için küçültür. Temizliği rahatlıkla yapılabilen tuvalet aparatları hijyenik ve güvenlidir. Kaymaz yapıda üretilen klozet aparatları çocuğunuzun sağlam bir şekilde tuvalete oturabilmesini sağlar. İsterseniz çocuğun yanlardan tutunup daha güvende olması ve ellerinin tuvalete temas etmesini önlemek için iki yandan tutamacı olan modelleri de seçebilirsiniz. Genellikle anti-bakteriyel özellikli olarak üretilen bu aparatlar sayesinde çocuğunuz yetişkin tuvaletini kendi ölçülerine uygun biçimde kullanmaya başlayabilir. Rengarenk, eğlenceli ve sevimli figürlerle tasarlanmış çok sayıda ürün çocuklara hem daha güvenli hem de daha keyifli bir eğitim vadeder.

Bebek tuvalet oturağı, basamağı, kapağı, koltuğu da set içeriklerinde bulunabilen ürünler arasındadır. Çocuk basamağı tuvalet eğitimine başlarken anne ve babaların işini oldukça kolaylaştırır. Çocuk basamakları modelleri kolay monte edilip sökülen, her yere taşınabilen, kaymaz ve güvenli bir yapıda üretilir. Çocuğunuz basamağa çıkıp tuvalete rahatlıkla oturabilir; aynı zamanda lavaboya da erişebilir. Fonksiyonel yapısıyla en etkili eğitim malzemelerinden biri olarak değerlendirilen çocuk basamaklarını bir yere giderken de yanınıza alabilirsiniz. Sökmesi ve monte edilmesinin çok kolay olması nedeniyle çocuğunuzla misafirliğe ya da seyahata gittiğinizde konu hakkında endişelenmenize pek gerek kalmamaktadır. Merdiven şeklinde geniş basamaklı ürünlerle birlikte daha çok tabure görünümünde olan modelleri de çocukların biraz daha yükseğe güvenle çıkabilmelerini sağlamak için kullanabilirsiniz. Değişik renkler ve modellerle üretilen çocuk basamakları çocukların basmakta zorlanmayacakları, düşme riskini minimum seviyeye indirecek şekilde tasarlanır. Bastıkları alan dar değil, geniştir. Tüm modellerin ortak özelliklerinden biri de üzerlerine direnç uygulandığında yerinden oynayıp kaymamalarıdır.

Bebekleri tuvalet kullanımına alıştıran en faydalı tasarımlardan biri de koltuk modelinde üretilenlerdir. Çocuklar koltuk modelinde tasarlanmış oturaklarda konforlu bir şekilde oturabilmektedir. Bebekler için üretilen tuvalet modellerinin birçoğunda gerçekçiliği artıran tuvalet kapağı da bulunur. Ayrıca hem klozet adaptörü hem oturak olarak kullanılabilen, birden fazla fonksiyonu olan modellere de yönelebilirsiniz.

Her Yere Taşıyabileceğiniz Portatif Bebek Tuvaletleri

Bebekler için tasarlanan tuvalet modellerinin ebeveynlere sunduğu kolaylıklar arasında portatif ve taşınabilir yapıda olmaları gelir. Hemen hemen tüm tuvalet, lazımlık modelleri taşınabilir ya da pratik şekilde sökülüp monte edilebilir özellikte tasarlanır. Misafirliğe ya da seyahate gittiğinizde ya da ürünün yerini değiştirip lazımlığı temizlemek istediğinizde işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bebeklere özel portatif tuvalet çeşitleri arasında özellikle katlanabilir yapıda olanlar çok işlevseldir; sökme işlemine de gerek kalmadan birçok yerde yanınızda bu ürünü bulundurmanız mümkündür. Çocuğunuzla bir yerlere gidecekseniz en rahat kullanım olanağı sağlayan tuvalet modelleri katlanabilir portatif ürünlerdir.

Portatif tuvalet bebek ürünlerinde ayakların açılış biçimine göre oturak farklı şekillerde kullanılabilir. Oturağın ayaklarını dik şekilde açıp, yere sabitleyip poşet koyduğunuzda bebeğinizin ürünü lazımlık gibi kullanmasını sağlayabilirsiniz. Ayakları yanlara doğru açtığınızda ise klozet aparatına dönüşebilir. Özel parçaları sayesinde ürünler kaymaz ve bebeğiniz için konforlu koşullar sunar. Seyyar bebek tuvaleti çeşitleri yer kaplamamaları, katlanıp pratik şekilde taşınabilmeleri ve çocukların tuvalet eğitimi döneminde anne ve babalara sundukları önemli faydalar nedeniyle en sık tercih edilen ürünler arasındadır.

Tuvalet Eğitiminde Bebek Tuvaleti Kullanmanın Önemi

Çocuğunuzun tuvalet eğitimi zamanı geldiyse bebek tuvaletlerinden yararlanmak ona birçok fayda sunar. En başta bebek tuvaletleri özel tasarımları sayesinde çocukların yardım almadan da kendi başlarına tuvaletlerini yapabilmelerini sağlar. Başlangıç aşamasından sonra bebek tuvaletlerinin teşvik edici, motivasyon sağlayıcı ve eğlenceli tasarımları bebeklerin birçoğunun ilgisini çeker. Hayatlarının bu dönemine kadar bebek bezinin rahatlığına alışmış olan çocukların tuvalet kullanımına kısa sürede geçebilmesi ve bezi bırakabilmeleri için sürecin mümkün olduğunca eğlenceli olması önemlidir. Neredeyse bebekler için tasarlanmış tüm tuvalet modellerinde eğitici ve aynı zamanda eğlendirici fonksiyonlar vardır. Onların dikkatini çekecek, lazımlığı incelemeye ve kullanmaya teşvik edecek figürler, renkler öne çıkar. Süreçte çocuğun bunalmaması ve bez alışkanlığını daha rahat şekilde bırakabilmesi için çocuk tuvaletleri idealdir. Aynı zamanda ilk tuvalet eğitiminden sonra yetişkin tuvaletini de kullanabilmeleri adına özellikle gerçekçi modeller çok faydalı olmaktadır. Çocuk bu modeller sayesinde tuvalet kağıdının yerini, onu alıp kullanmayı, sifonu çekmeyi, klozet kapağını açıp kapamayı öğrenir.

Erkek çocuklar için pisuvar modelleri de sunulur. Pisuvar çeşitleri çocukların erişebileceği yükseklikte duvara monte edilir. Özellikle biraz bağımsız hareket etmeye başlamış çocukların daha kısa bir süre içinde bu tuvaletlere alışmaları beklenebilir. Kendi başlarına tuvaletlerini yapabilmeye başlamaları birçok çocuk için keyifli bir durumdur ve daha güvenli hissetmelerini sağlar. Tuvalet eğitiminin ilk anlarında çocuk külodundan da sıkça yararlanılır. Bebekler henüz kasları gelişmediği için çişlerini tutamayabilirler; hatta bu nedenle çocuklar tuvaletlerinin gelip gelmediğini bile anlayamayabilir. Kasların gelişimi ve bez rahatlığının kırılmaya başlaması için özellikle eğitimin başlarında bu külotlardan yararlandığını belirten çok sayıda ebeveyn vardır. Lazımlık ya da klozet aparatı kullanmadan da çocuklara tuvalet eğitimi verilebilir ancak çocukların boyunun kısa kalması, ayaklarının yere değmemesi gibi durumlar onları güvensiz hissettirebilir. Ayrıca anne ve babanın sürekli olarak yardımına ihtiyaç duyarlar. Sonuç olarak bebekler için tuvalet modelleri ile genellikle zorlu geçen bir dönemin daha kısa sürmesi ya da kolaylaşması mümkündür.

Eğitim Sürecinde ve Bebek Tuvaletlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için tasarlanan tuvalet eğitimi malzemelerinin kullanımı ve temizlenmeleri çok pratiktir. Sipariş ettiğiniz çocuk tuvaleti modeli size ulaştıktan sonra onu çok kısa süre içinde bebeğiniz için kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Lazımlık seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Ürünü seçerken bebeğinizin yaşını, alışkanlıklarını, boyunu dikkate almanız eğitim sürecinde büyük katkı sağlar. Modeller farklı yaş gruplarına hitap eder.
 • Tuvalet kullanımına geçmeden önce çocuğunuza bu değişikliğin neden yapıldığının net bir şekilde anlatılması gerekir.
 • Tuvalet eğitiminin başında özellikle gündüzleri bez kullanmamanızda yarar vardır. Ayrıca çocuğunuz eğitime alıştıkça geceleri de bez kullanımını bırakabilirsiniz. Bez alışkanlığının kırılması için sabırlı, tutarlı olmanız ve aşama aşama süreci ilerletmeniz önemlidir.
 • Kasları gelişmedikleri için çocuklar tuvaletlerinin gelip gelmediğini anlamayabilir. Bu açıdan belirli aralıklarla (Özellikle tuvaletlerinin gelme ihtimalinin yüksek olduğu anlarda) tuvaletinin gelip gelmediği sorulabilir.
 • Seçim yaparken çocuğunuzun zevklerini de dikkate almanız onun ürüne daha kolay alışmasına yardımcı olur.
 • Bebeklere özel tasarlanan tuvaletlerin temizlenmesi ebeveynler için çok pratik olmaktadır. Hazneleri ve kapakları kolaylıkla yerinden çıkarılıp ılık bol suyla temizlenebilir. Çocuğunuz tuvaletini yaptıktan sonra zaman geçirmeden ürünü yıkamanız ise hijyen açısından önemlidir. Bol suyla çalkalayıp ardından sabunlu su yardımıyla temizlik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak bir kağıt havluyla lazımlık kurulanabilir.

Bebek Tuvaleti Tavsiyeleri

Bebek eğitici, alaturka, alıştırma, alafranga tuvalet modellerindeki çeşitlilik çocuklarına tuvalet eğitimi vermek isteyen çok sayıda anne ve baba için büyük bir kolaylık sunar. Ebeveynler ürünler hakkındaki yorumlarını sık sık ilgili sayfada paylaşır ve diğer anne ve babalara da tavsiyede bulunurlar. Almayı düşündüğünüz tuvalet modeli hakkında gerçek kullanıcı deneyimlerini ürün yorum sayfasında bulabilir ve daha fazla fikir edinebilirsiniz. Özellikle akıllı tuvalet modelleri, ışıklı, müzikli ürün çeşitleri büyük ilgi görmektedir. Bu ürünleri deneyen çok sayıda anne ve baba çocuklarının neşeyle tuvaleti kullanabildiğini sıkça ifade eder. En fonksiyonel ve favori ürünler arasında portatif, katlanabilir; hem oturak hem lazımlık olarak kullanılabilen modeller yer alır.

Bebek Tuvaleti Fiyatları Ne Kadar?

Bebek tuvaleti fiyatları ürünü sunan markaya, tasarıma, modelin fonksiyonlarına ve özelliklerinin kapsamına göre farklı aralıklarda bulunur. Genellikle klozet adaptörü ve lazımlık olarak kullanılabilen portatif modellerin fiyatı biraz daha yüksektir. Bu ürünler yer kaplamamaları ve kolaylıkla taşınabilir olmaları nedeniyle çok işlevsel olarak değerlendirilir. Müzikli, ışıklı, eğitici akıllı tuvalet modelleri de standart lazımlık çeşitlerine çoğunlukla daha yüksek fiyatlı olarak satışa sunulur.

Bebek Tuvaletleri Kaç Yaş için Uygundur?

Bebeğiniz için tuvalet satın alırken ürünlerin hangi yaş grubuna özel olarak üretildiğine bakabilirsiniz. Çocukların gelişimleri ve tuvalet eğitimi yaşı değişebildiği için bu unsuru da göz önüne almanızda fayda vardır. Bebeklere özel tuvaletler genellikle 15 ay ile 4 yaş arası içindir. 5 yaşına kadar kullanıma uygun modeller de mevcuttur.

Bebek Tuvaletleri Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Bebeğinizin ilerleme göstermesi tamamen ona özgü bir durumdur. Her çocuğun alışma dönemi değişebildiği için buna net bir yanıt verilemese de çoğunlukla sürecin 3 ile 7 gün gibi kısa bir zamanda tamamlanmadığı belirtilebilir. Bu nedenle sabırlı olmak önem taşır. Bebeklerin tuvalet eğitimi genel olarak 3 ie 6 aylık bir dönemi kapsar. Eğitime lazımlık ile başlayan çocuklar alıştıktan sonra klozet adaptörü ve çocuk basamağı ile yetişkin tuvaletlerini kullanabilir. Bazı çocuklar ise lazımlık ihtiyacı duymadan doğrudan tuvalet aparatı kullanmaya geçiş yaparak bezi bırakmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Tuvalet

1011 ürün listeleniyor
Sema Baby
Lebeigo
Baby Jem
Cici Bears
Andy More
JDinner
Magiceham
Oajfeu
Aadhya Forney
SeeJr
Synchrolssue
Rodrigo Berlin
VividDonald
Okbaby
Sevi Bebe
Troy Mitchel
Jifen-HB
BabyBjörn
Servisi
Fisher-Price
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 37 / 1011 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?