Bebek Tuvalet & Banyo Oturağı Fiyatları

Aylar boyu bez kullanan bebeklerin pedagojik olarak belli bir döneme geldiklerinde ve hazır olduklarında, tuvalet alışkanlığı edinmeleri gerekir. Bu, hem psikolojik gelişimleri hem de anne için de bebek için de genel bir kolaylık oluşması açısından önemlidir. Ancak bebekten bebeğe değişmekle beraber, tuvalet alışkanlığı kazanmaları beklendiği kadar kolay olmayabilir. Bu noktada ebeveynler zorlanabilir ve yardıma ihtiyaç duyabilir. Bebek tuvalet ürünleri, bebeklerin tuvalete alışma sürecinde en büyük yardımcılardan biridir. Online alışveriş ile rahatlıkla tedarik edilebilir.

Tuvalet Eğitimi Vermek Oldukça Kolay

Konu bebekler olunca, her durum hassastır ve ekstra dikkat gerektirir. Fakat tuvalet eğitiminin daha fazla duyarlılık gerektiren bir konu olduğu söylenebilir. Çünkü, tuvalet eğitimi oldukça detaylıdır ve ebeveynleri belirli noktalara ayrıca özen göstermeye mecbur kılar. Farklı pedagoglar farklı görüşleri savunabilmekte ise de; en yaygın görüş bebeğin tuvalet alışkanlığı kazanmaya hazır olduğundan emin oluncaya kadar beklenmesi gerektiğidir. Genel olarak 2 yaşından küçük çocukların kasları tuvaleti tutma konusunda çalışmaz. Bu anlamda kasların tuvalet eğitimine uygun olmaması bebeklerin de çok zorlanmalarına neden olur. Psikolojik olarak da bebek buna hazır değilse, tepki olarak tuvaletini tuvalete değil de evin farklı noktalarına yapmayı tercih edebilir. Ya da, kendi rızası dışında yapmayı protesto ederek tuvaletini tutabilir ve sonuç olarak kabızlık gibi problemler baş gösterebilir. Bu durumlar da, bebeklerin ilerleyen yaşlarından başlayarak ömürleri boyunca kendine ait bir şeyi paylaşmayı sevmeyen, cimri bireyler olmalarına yol açabilir. Bu paylaşılmayan şey; bir madde olabildiği gibi, sevgi benzeri somut şeyler de olabilir. Böyle düşünüldüğünde, tuvalet eğitiminin basit bir süreç olmadığı rahatlıkla anlaşılır. Yani; bebeklerin ruhsal gelişimleri iyi izlenmeli ve tuvalet alışkanlığı kazanmaya istekli olup olmadıkları iyi gözlemlenmelidir. Bebek tuvalet ürünleri bu isteğin oluşmasında etkilidir ve bebekleri teşvik edici ürünlerdir. Bebeklere bir şeyi yaptırabilmek için ilgilerini canlı tutmak gerekir, tuvalete alıştırmaya çalışırken de hoşuna gidecek araçlarla heves duymasını sağlamak oldukça faydalı olabilir. Farklı özellikte bebek tuvaletleri bebeklerin kullanmaktan zevk alacağı eğitim araçlarıdır.

Öğrenirken Eğlenmeleri Mümkün

Bebekler, düşünce yapısı olarak yetişkinlerden çok farklılardır. Oyun, onların dünyasının büyük bir kısmını oluşturur. Her şeyde oyunlaştırma çabasına girebilirler. Gerçeklik algıları yoktur ve birçok şeye hayal gücü ile yaklaşabilirler. Bu özellikleri değerlendirilip tuvalet eğitimini de eğlenceye dönüştürmek, ebeveyn için de bebek için de oldukça rahat bir süreç geçirmeyi sağlayabilir. Oyuncak şeklindeki lazımlıklar ile bebekler tuvalet yapmayı öğrenirken aynı zamanda kendilerini zevkli bir oyunun içinde bulurlar. Canlı ve farklı renkler, çeşitli desenler ve ilgi çekici figürler, bebeklerde onları kullanma konusunda bir istek oluşturabilir. Bu şekilde, bebekler zorlama yöntemi ya da baskı ile değil de kendi rızaları dahilinde tuvalet alışkanlığı kazanmış olurlar. Eğitici kedi tuvaletlerinde bulunan müzik de teşvik edici cümleler içerir ve bebeğin eğlenmesinin yanında mutlu olmasını da sağlar. Alıştırıcı ürünler ile de, bebeklerin klozeti rahatça kullanabilmeleri mümkün olur. Klozete bu ürünle çıkabilirler ve aynı zamanda klozette otururken ayaklarını basamağa koyabilirler. Çizgi film karakterlerinin bulunduğu tuvalet ürünleri, bebeklerin bu ürünleri daha rahat benimsemelerini sağlayabilir. Tek kullanımlık klozet örtüleri ve klozet kapakları da, ebeveynlerin işini kolaylaştıran ürünlerdir.

Bebeğinize tuvalet eğitimi vermeyi düşünüyor ancak bir yandan endişe duyuyor iseniz; sizi bu süreçte rahatlatacak ve bebeğinize de yardımcı olacak tuvalet ürünlerini Hepsiburada.com'da bulunan çok sayıda seçenek arasından belirleyebilir, güvenli bir şekilde hızlıca satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Tuvalet & Banyo Oturağı Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 309 ürün
DSACategoryId/2147483639/80383031/80383037/302591