Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Proje Yazımı ve Yönetimi Uzmanlık Sertifika Programı

Proje Yazımı ve Yönetimi Uzmanlık Sertifika Programı

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/60002402
Proje Yazımı ve Yönetimi Uzmanlık Sertifika Programı

 

Eğitime Son Başvuru Tarihi: Sürekli Açık
Eğitim Süresi: 1 ay
Eğitim Türü: Uzaktan Eğitim (İnternet Ortamında)
Belgelendirme: Uzmanlık sertifikası, Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULUSEM) tarafından verilecektir.

 

Eğitimin Tanımı

Proje, önceden belirlenmiş sonuçlara ulaşabilmek için organize edilmiş faaliyetler zincirini kapsayan bir süreçtir. Proje yönetimi ise, kısıtlı zaman, maliyet ve teknik durumları dikkate alarak, projenin en etkin bir biçimde gerçekleşebilmesi için insan, araç-gereç, materyal gibi kaynakların planlanması, yönetilmesi ve kontrol edilmesi işlevidir. Proje yönetimi, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir. Projeler genellikle faydalı bir değişim getirmek ya da değer katmak için belirli özgün hedef ve amaçlara ulaşmak amaçlı uygulanır. Projelerin esneklik payı ile birlikte belirli başlangıç ve bitiş tarihi vardır. Proje Yazımı ve Yönetimi Uzmanlık eğitimi; öncelikli olarak, proje yazma kabiliyeti kazanmak ve geliştirmek, hibe ve teşviklerden yararlanmak için proje hazırlamak, Avrupa Birliği, TÜBİTAK, KOSGEB, Bakanlık, SANTEZ, Üniversite, DPT ve Kalkınma Ajansı gibi kuramlara ya da iç kaynaklara dayalı proje yazmak ve proje uzmanlığı sertifikasına (PUS) sahip olmak isteyenlere adaylara yönelik düzenlenmektedir. Bu eğitim, Türkiye’nin en kapsamlı Proje Yönetimi eğitim programına sahiptir ve Proje Uzmanı ya da Proje Mühendisi olarak çalışan ve çalışmak isteyen adaylar için hazırlanmıştır. Yakın gelecekte Proje Uzmanlığı alanında çalışan ve çalışmak isteyenlerden belge zorunluluğu getirilmesi beklenmekte ve bu konuda hazırlık yapılmaktadır.

 

Meslek Tanımı

Proje Uzmanının iş tanımı; proje yazmak ve yönetmek, proje planlama ve organizasyonu yapmak, iş gücü, malzeme, zaman, para, teknoloji kaynaklarını kullanarak yapılması gereken işleri tanımlama, izleme ve tamamlama işlerini yerine getirmek, yapılan projenin zamanında tamamlanabilmesi için her türlü önlemi almak, sözleşme ile ilgili tekliflerin üst yönetime aktarılmasını sağlamak, pazar araştırmasını yapmak ve yenilikleri takip etmek, hibe ve teşvikler konusunda bilgili olmak, lojistiğin sağlıklı yürütülmesi için genel takibinin yapılmasını sağlamak şeklinde sıralanabilir. Bu eğitim ile Proje konusundaki uzmanlığınızı belgeleyebilir, iş bulmanızı kolaylaştırabilir ve özgeçmişinizi güçlendirebilirsiniz.

 

İstihdam Alanları / İş Olanakları

Proje Yazımı ve Yönetimi sertifikasına sahip adaylar aşağıdaki belirtilen istihdam alanlarında iş bulma avantajına sahip olur.
- Proje Uzmanı pozisyonlarında,
- İşletmelerin Ar-Ge bölümlerinde,br> - İşletmelerin Ür-Ge (ürün geliştirme) bölümlerinde,
- İşletmelerin Proje Geliştirme bölümlerinde çalışabilir.
- Tasarım ve geliştirme bölümlerinde iş bulabilir.
- Proje danışmanlık ofisi açabilir.
- Kişilere, firmalara ve kurumlara proje yazarak ek iş yapabilir.
- Bazı mesleklerde zorunlu olan proje eğitiminizi (PUS) belgeleyebilir.
- Devlet destek, hibe ve teşviklerinden proje yazarak yararlanabilir.

 

Eğitim Şekli ve Süresi

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim (asenkron) yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim videoları ve sunumları önceden uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlar.

 

Başvuru Şartı

Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

 

Eğitim Süreci

Uzaktan eğitim sistemine erişim için kullanılacak kullanıcı adı ve şifre hızlı bir şekilde adresinize kargo ile gönderilir. Kursiyer uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve sertifika sınavına girer. Ardından, sertifikası adresine kargo ile gönderilir.

 

Sertifika

Kursiyer, sertifikaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sertifika sınavından başarılı olması gerekir. Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır. Sertifika sınavından en az 50 puan alınması gerekir. Sertifika sınavında 20 test sorusu sorulur ve kursiyerin en az 10 soruya doğru cevap vermesi beklenir. Kursiyerin, sınav tarihleri aralığında üç defa sınava girme hakkı vardır. Kursiyerin en yüksek aldığı not geçerli olur. İlk sınavında kursiyer yeterli puan aldıysa diğer sınav haklarını kullanmayabilir. Sertifika sınavının tarih aralığı kursiyere SMS mesajı ile bildirilir. Sertifika sınav dönemi bittikten sonra kursiyerin sertifikası hazırlanır ve adresine kargo ile gönderilir. Gönderilecek sertifika katılım sertifikası değil, üniversite onaylı uzmanlık sertifikasıdır.

 

Gönderilecek Belgeler

Kursiyerlere; sertifika, içerik belgesi ve not döküm belgesi olmak üzere üç belge gönderilir. Sertifika Türkçe olarak hazırlanmaktadır ve eğitim ücretine dahildir.

 

Eğitim İçeriği (Konu Başlıkları)

Proje Terimleri Sözlüğü
Ar-Ge ve Yenilik Kavramları
Projelerin Ar-Ge İçeriği
Proje Planı ve Kuruluş Altyapısı
Proje Çıktılarının Ekonomik Yarara Dönüşebilirliği
Proje Bütçesi Hazırlama
Transfer Ödemeleri
Proje Kısımları ve Proje Yazımı
Destek Programları
Proje Başvurusu
Başvuru Rehberi ve Kılavuzlar
AB Proje Başvuru Rehberi
KOSGEB Ar-Ge Projesi Hazırlama Kılavuzu
SANTEZ Projeleri
TÜBİTAK ARDEB Projeler
TÜBİTAK TEYDEB Projeleri
Örnek Proje Başvuru Formları
Avrupa Birliği ABGS-2011-PUYB-01 Başvuru Formu
Avrupa Birliği IDP Proje Başvuru Formu
Avrupa Birliği STDG Proje Başvuru Formu
Bakanlık ENAR Proje Başvuru Formu
Bakanlık Gençlik Projeleri Başvuru Formu
Bakanlık SANTEZ Proje Başvuru Formu
KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Proje Başvuru Formu
KOSGEB Kobi Destek Proje Başvuru Formu
KOSGEB Yeni Girişimci Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 1001 Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 1005 Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 1501 Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 1507 Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 1509 Proje Başvuru Formu
TÜBİTAK 3001 Proje Başvuru Formu
Üniversite BAPK Proje Başvuru Formu
Üniversite Tez Proje Başvuru Formu

 

İçerik Sağlayıcı

Bu eğitim, Uludağ Üniversitesi ULUSEM ve Uzman Sertifika (www.uzmansertifika.com) işbirliği ile düzenlenmektedir.

 

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön