RC Araç Yedek Parçaları

RC Araba Yedek Parçaları

RA arabalar; yarış arabaları, arazi araçları ve klasik araçların, 1/8, 1/10 ve 1/12 gibi ölçeklerle küçültülmesi ile hobi amaçlı kullanıma uygun hale getirilen model araçlardır. Arabalar, orijinal versiyonunun boyutlarına, ekipmanlarına ve sürüş dinamiklerine bağlı kalınarak modellenir. Arzunuza göre, size en uygun RC araba yedek parçalarını temin ederek, sürüş keyfini maksimuma çıkarabilirsiniz.

RC Araba Yedek Parça Fiyatları

RC arabalar, farklı modellere ve çok geniş ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle, hem arabalar hem de modeller ile uyumlu RC araba yedek parçaları, farklı fiyat aralığında temin edilebilir. Nitro ve kurşunsuz benzin gibi yakıtlar ile çalışan arabalar olduğu gibi, elektronik motorlardan güç alan modeller de bulunur. Yakıtla çalışan araçlarda, Morgan Fuel ve Cool Power gibi kaliteli yakıtların kullanılması verimliliği ve motor ömrünü artıracaktır.

RC araba yedek parçaları arasında gösterilen ana kartlar sayesinde, arabadan daha hassas tepkiler alabilmek ve araca farklı sürüş seçenekleri yükleyebilmek mümkündür. Model araçlar üzerinde bulunan bataryalar, soket yardımıyla kolaylıkla sökülüp takılabilir. Yüksek amperli bir batarya ile model aracınızın daha uzun süreler çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ek olarak sahip olabileceğiniz, darbelere karşı dayanıklı özel taşıma çantaları ile model aracınızı kırılma ve bozulma derdi olmadan, rahatlıkla istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Çoklu kanala sahip, geniş kapsama alanı sunan uzaktan kumandalar, RC arabaları ile alınan en temel ekipmanlarının başında gelir. Farklı fiyat seçenekleri ile sunulan Spektrum gibi dünyaca ünlü markaların konsol kumandaları sayesinde, kişiselleştirilebilir kullanım butonları oluşturabilir ve araç üzerindeki hakimiyetinizi artırabilirsiniz. Farklı dozajlama seçenekleri ile tekerlerin ne kadar dönebileceğini ayarlayabilir, fonksiyonel programlama özelliği ile far, sinyal ve dörtlü lambalar gibi seçenekleri aktif hale getirebilirsiniz.

Doğru RC Araba Yedek Parçası Seçiminin Önemi

RC arabalar, yedek parçaları ve ekipmanları bir bütünüdür. Onları özel kılan ve diğer oyuncak otomobillerden ayıran en temel faktör, donanım ve ekipman üzerinde her zaman modifikasyon ve iyileştirmelerin yapılabilmesidir. Aracı, kendi istediğiniz kullanım tarzına göre konfigüre edebilir, çok kanallı ve programlanabilir olan uzaktan kumanda üzerinden, dilediğiniz gibi değişiklikler ve size özel ayarlamalar yapabilirsiniz. Orta seviye bir RC araba alıp, opsiyonel olarak temin edebileceğiniz motor, şaft ve kayış parçaları; farklı dişli oranları ve kaliteli bir süspansiyon sistemi ile benzeri olmayan çok özel bir model araç tasarlayabilirsiniz.

Doğru ekipmanların ve yedek parçaların kullanılması, aracın performansını belirleyen en önemli etmendir. Parçaların birbiri ile uyumlu olması gerekir. Örneğin; son derece kaliteli amortisör takımı alırken, gerekli şasi dengesi ayarlamalarının yapılmaması halinde veya kaliteli olmayan lastik seçimi durumunda, parçalar arası uyumsuzluk olacak ve aracınızdan istediğiniz verimi almanız zorlaşacaktır. Aynı örnek motor parçaları için de geçerlidir. Doğru yedek parçalar, aracın mükemmel bir şekilde çalışmasını ve çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

RC arabalar, sahip oldukları özelliklerden dolayı küçük ve dar alanlarda kullanıma çok uygun değillerdir. Hem maksimum sürüş keyfi alabilmek hem de arabanın sergileyebileceği hünerleri gösterebilmesine olanak tanımak için; parklar, piknik alanları, kullanılmayan otoparklar ve yarış için hazırlanmış özel pistler tercih edilmelidir. Bu tarz açık alanlar, toz, su, çamur gibi arabanın kolayca kirlenmesine neden olacak materyaller içerir. Bu nedenle, her kullanımdan sonra, aracın iyi bir şekilde temizlenmesi, motor, tekerlek ve amortisör gibi yürür parçalarının kontrolü ve bakımının gerçekleştirilmesi gerekir. Yıpranmış, özelliğini koruyamayan ve diğer ekipmanlar ile uyum içinde çalışmayan parçaların yenisi ile değiştirilmesi son derece önemlidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

RC Araba Yedek Parçaları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 36 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?