RC Tekneler

RC Tekneler

Eğlence ve hobi ürünlerinden biri olan RC araç çeşitleri arasında yer alan tekneler, deniz aracı tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Sürat teknesi ve yelkenli gibi çeşitli modellere sahip olan deniz araçları, özellikleri ile de birbirinden ayrılıyor. Tekneler arasında farklı renk, model ve motor gücüne sahip ürünleri inceleyebilir, yüksek manevra gücüne sahip ürünleri RC tekne yarışlarında kullanabilirsiniz.

RC Tekne Fiyatları

RC teknelerin fiyatları özelliklerine ve modellerine göre değişiklik gösterir. Ahşap ve plastik gibi farklı malzemeden üretilen tekneler farklı kalitelere sahiptir. Bire bir gerçek yelkenli ya da tekne örnek alınarak yapılan teknelerin fiyatları da, modele bağlı olarak değişir. Yelkenli çeşitleri arasında, dış tasarımı birbirinden farklı ürünlerin şarj süresi, kullanım süresi ve motor gücüne dair özelliklerini detaylıca öğrenebilirsiniz.

Gerçekçi dış tasarımı ve ince detayları ile öne çıkan RC tekneler arasında ebatları birbirinden farklı ürünler yer alır. Çift motoru ile motor gücü ve kolay kullanım özelliğine sahip olan tekneler içinde farklı bütçelere hitap eden ürünler bulunur. Sürat tekneleri arasında saatte 25 km. hız ve 200 m. menzil kapasitesine sahip ürünlerin manevra kabiliyeti de ürün fiyatlarını etkiler. Farklı özelliklere sahip tekneleri kategoride inceleyebilir, ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak uygun ürünü seçebilirsiniz.

RC Tekne Özelliği Nedir?

Radio Control’un kısaltması olan RC tekneler, radyo frekansları ile kontrol edilen ürünlerdir. Uzaktan kumanda aracılığı ile kontrol edilen tekneler, şarj edilebilen pil ile çalışırlar ve piller AC/DC adaptörler ile şarj edilir. Sürat teknesi çeşitleri arasında kumanda ve tekne için farklı sayılarda AA pil ile çalışan ürünler de bulunur. Kullanım süreleri ve şarj olma süreleri farklılık gösteren tekneler, genelde 4 saate şarj olur 15 ila 20 dakika arası kullanım imkanı sunar.

Teleskopik antene sahip kumandalar aracı uzaktan yönlendirme imkanı verir. RC teknelerin başarılı kontrol edilmesi kumandanın kolay kullanımına ve ergonomik tasarımına bağlıdır. Genelde uzaktan kumandası ile birlikte satılan teknelerin kumandaları değiştirilebilir.

RC teknelerin diğer bir özelliği de çift motor sistemine sahip olmasıdır. Ebatları ise 70 x 25 x 15.5 cm. veya 97 x 32 x 32 cm. olarak çeşitlilik gösterir. Hız kapasiteleri birbirinden farklı olduğu için, farklı hızlarda su yüzeyinde giden tekneler, kullanım sonrasında temizlenerek durulanır ve saklanır. Bazı RC tekne ve yelkenli çeşitleri ise denizde kullanıma uygun değildir. RC tekneler farklı markalara sahip olsa da tıpkı RC arabalar gibi yedek parçaları bulunabilen ürünlerdir. Bozulduğunda ve hasar gördüğünde parçaları değiştirilerek tamir edilebilir ve uzun yıllar kullanılabilirler.

RC Tekne Kullanım Önerileri

Uzaktan kumanda aracılığı ile kullanılan teknelerin kullanım şekilleri, kumanda modellerine bağlıdır. Genellikle ileri, geri ve sağa, sola hareket eden tekneler, öncelikle ambalajından çıkarılıp şarj edilir. Şarj edildikten sonra herhangi bir bağlantı gerektirmeyen tekne modelleri on / off tuşu ile açılır ve motor kısmı su geçirmediği için denizde kumanda ile kolayca kontrol edilebilir. Modeline bağlı olarak kumanda türü de değişen tekne çeşitleri üzerindeki yön tuşları ile hareket ettirilir ve kumanda üzerindeki ibreler takıp edilir.

Yelkenli çeşitlerinin ise suya indirilmeden önce direk ve yelken kısımlarının monte edilmesi gerekir. Yelken ve direk kısmının monte edilmesi 3 dakikadan az süren ürünler, sürat tekneleri gibi kumanda aracığı ile kullanılır. Sürat teknelerinden farklı olarak yelkenli çeşitlerini rüzgarlı havada kullanmanız tavsiye edilir. Büyükten küçüğe herkesin severek kullanacağı RC tekneler ve yelkenli modellerini Double Horse, Sunman ve XQ gibi farklı markalarda bulabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

RC Tekne Fiyatları

593 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 593 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/14001244/1204960