RC Uçaklar

RC Uçaklar

RC uçaklar, telsiz aracılığı ile uzaktan kontrol edilebilen ve modelin orijinal boyutlarına sadık kalınarak küçültüldüğü, hobi amaçlı olarak kullanılan uçaklardır. Akrobasi ve başlangıç seviyesi için geliştirilen hafif malzemeli eğitim uçakları olarak ikiye ayrılır. Siz de zevkinize uygun Sunman, Horizon Hobby ve Parkzone gibi ünlü markaların RC uçakları ile benzersiz bir hobi sahibi olabilir, havacılığa olan tutkunuzu en eğlenceli şekilde giderebilirsiniz.

Rc Uçak Fiyatları

RC uçak fiyatlarını belirleyen birbirinden bağımsız birçok unsur bulunur. Marka, model, farklı motor seçenekleri, güvenlik donanımları, uçağın boyutları gibi faktörler fiyat konusunda belirleyicidir. Ayrıca fiberglas, metal, plastik gibi gövde ve kanat malzemeleri, telsiz kumanda özellikleri ve fonksiyonları gibi hususlar da fiyatı belirleyen etmenler arasında yer alır.

Eğitim uçağı olarak da bilinen geniş kanatlı ve hafif uçaklar, hem maliyet olarak cebinizi yormayacak hem de yaşanabilecek kazalara karşı dayanıklı olduğu için hatalarınızı görerek düzeltmenizi sağlayacaktır. Başlangıç seviyesinde, tasarım olarak sade ve gösterişsiz olmasına karşın; kalkış, iniş ve yönlendirme gibi uçuş dinamiklerini öğrenebileceğiniz bir eğitim uçağı, ilerleyen zamanlarda size önemli bir deneyim kazandıracaktır.

Akrobasi uçakları, yeterli deneyime sahip olan tüm RC uçak tutkunlarının hayalidir. Model uçaklara ilginiz varsa, RC uçağı, demonte olarak edinip, kullanım talimatlarına bağlı kalarak toplayıp, uçuşa hazır hale getirebilirsiniz veya monteli olarak hazır bir model seçerek, uçağı gökyüzüne çıkarabilirsiniz.

Gerekli Alan İhtiyacı Nedir?

Her uçağın özelliklerine, boyutlarına, ağırlığına ve motor gücüne bağlı olarak farklı iniş ve kalkış mesafesi bulunur. Bu nedenle, uçağınızı iyi tanıyarak hangi alanlarda rahat uçuş olanağına sahipseniz, o alan sizin için idealdir. Yaklaşık bir futbol sahası genişliğinde bir alan tüm uçaklar için yeterli olacaktır. Doğal yeşil alanlar, hem aileniz ile piknik yapıp eğlenceli vakit geçirebilmeniz için hem de RC uçağınızı test edebilmeniz için son derece uygun yerlerdir.

Alanın genişliği kadar zeminin türü ve özellikleri de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Yeterli tecrübeye sahip olmayan kişiler, özellikle iniş esnasında uçağa zarar vermemek için, daha fazla heyecanlanır ve paniğe kapılabilirler. Çimen ve otlardan oluşan düz yumuşak bir zemin, iniş esnasında yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı, uçağınızın hasar almamasını ya da en az zarar ile kurtulmasını sağlayacaktır. Asfalt ve beton gibi sert zeminler, daha çok tecrübeli kullanıcılar için doğru tercih olacaktır.

2 - 3 - 4 Kanal Nedir?

RC uçaklar, farklı frekans seviyesine sahip kumanda ya da kontrol aletleri yardımıyla uzaktan idare edilen uçaklardır. Uçağın modeline, kalitesine, boyutlarına ve kullanılan teknolojiye göre en uygun kumanda seçilir. Başlangıç seviyesinde temel görevleri yerine getiren ve karmaşık olmayan bir kumanda tercih edilir. 2 kanallı olan bu kumandalarda, her bir kanal farklı bir eylem için programlanmıştır. Birinci kanal uçağın motoruna güç gitmesini sağlar ya da keser. Bu sayede, uçağı çalıştırmak ve durdurmak mümkün olabilir. İkinci kanal ise uçağın havadayken manevra almasını yani onu yönlendirebilmenizi sağlar. Kumandanın sol kısmında bulunan çubuk, motorun çalışmasını ve devrini ayarlar. Sağ alandaki tuşlar ise yönlendirme amaçlı kullanılır.

3 kanallı uzaktan kumandalar, daha uzun frekans seviyelerini destekler ve uçağın hakimiyetini sağlamanızda size daha fazla yardımcı olur. Birinci kanal aynı şekilde motor gücünü temsil eder. İkinci kanal uçağı sağa ve sola çevirmeye yarar. Üçüncü kanal ise 2 kanallı kumandalardan farklı olarak, uçağın aşağı, yukarı uçabilmesini ve irtifa sağlayabilmesi için gerekli hareketi sağlar.

4. kanal daha çok akrobasi uçaklarında tercih edilir. Genel manevra ve irtifa sağlamanın dışında, uçağın hızla kendi etrafında dönebilmesine ve çok daha kıvrak manevralar yakalayabilmesine olanak tanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

RC Uçak Fiyatları

1054 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 1054 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?