ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Resq
Resq Plus 30 Kapsül

Resq Plus 30 Kapsül

Resq
%0 indirim 179,00 TL 179,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001546/2147483635/354020/80058000/80058003

Resq Plus 30 Kapsül


Her Kapsülde
Glutatyon 250 mg
Resveratrol 50 mg
Koenzim Q10 100 mg
Üzüm Meyve Ekstresi 50 mg
Kuerstin 15 mg
Lutein 15 mg
Zeaksantin 10 mg


Anti-Oksidan Nedir?
Oksijenin zararlı bir formu olan Reaktif Oksijen türlerinin oluşumunu ve bu maddelerin meydana getirdiği hasarları önlemek ve detoksifikasyonu (toksinlerden arınma) sağlamak üzere vücutta görev yapan savunma sistemlerine “Antioksidan Savunma Sistemleri” ya da “Antioksidanlar” adı verilir. Antioksidanların görevi basit olarak Serbest Radikallerin fazlasını etkisizleştirmek, toksik etkilerine karşı hücreleri korumaktır.
OKSİDATİF STRES NEDİR?
Bedenimizdeki Serbest Radikal miktarının Antioksidan miktarını aştığı duruma Oksidatif Stres denir. Oksidatif Strese maruz kalan bir bünyede antioksidanların yetersizliği sonucu karbonhidratlar, yağlar, proteinler ve DNA’mız zarar görmeye, bozulmaya başlayabilir. Dengeli beslenme ve yeterli miktarda antioksidan alımı ile Serbest Radikallerin olumsuz etkilerinden kendimizi koruyabilir, Oksidatif Stres riskini azaltabilir, daha kaliteli ve uzun yaşam sürebiliriz.
Oksidatif Stresin bariz belirtileri arasında yorgunluk, baş ağrıları, gürültü hassasiyeti, hafıza sorunları, zihin bulanıklığı, kas ve eklem ağrıları, kırışıklıklar, saçların beyazlaması, görme bozuklukları ve bağışıklık sisteminde zayıflama bulunmaktadır.
Oksidatif Stresi Tetikleyen Unsurlar
• Vücutta Antioksidanların azalması
• Hava kirliliği
• Sigara içmek
• Aşırı Alkol tüketimi
• Toksinler
• Stresli yaşam tarzı
• Yüksek kan şekeri seviyeleri
• Çok miktarda çoklu doymamış yağ asidi tüketmek
• Radyasyon, güneş ışınlarına aşırı maruz kalma
• Bakteri, mantar veya virüs enfeksiyonları
• Aşırı demir, magnezyum, bakır veya çinko alımı
• Vücutta çok az oksijen bulunması
• Vücutta çok fazla oksijen bulunması
• Doku hasarına neden olan yoğun ve uzun süreli egzersiz
Eğer yukarıda saydığımız olumsuz koşullara maruz kaldığınızı düşünüyorsanız serbest radikallere karşı savaşta kendinize sağlıklı bir yaşam desteği edinmelisiniz.
Anti- Aging Nedir?
Anti aging, sağlıklı yaş alımına yönelik uygulanan yaklaşımlara ve yöntemlere denir. Anti-aging ile cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi ve sağlıklı yaş alımı hedeflenir.
İçsel ve dışsal faktörlerin birleşiminden etkilenen yaşlanma, biyolojik bir süreçtir. Yaşlanmanın temel nedenleri, vücudumuzdaki serbest radikal sayısının anti-oksidan sayısını geçerek oksidatif strese maruz kalması, ilerleyen yaş ile azalan hormonlar, cildin uzun yıllar boyunca UV ışınlarına maruz kalması, hareketsiz yaşam tarzı, sigara, aşırı alkol tüketimi, hava kirliliği, stres ve sağlıksız beslenme olarak sayılabilir. Anti aging ile hücrelerin enerjisi arttırılır; kozmetik bakımla cildin yaşlanma süreci yavaşlatılır. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz anti-aging sürecine destek verir.
Resveratrolün Anti-Aging Etkisi
Resveratrol Oksidatif Strese karşı koyarak ve kalori kısıtlaması etkisi göstererek hücre yaşam süresini uzatmaya yardımcı olur.
Glutatyon’un Anti-Aging Etkisi
Glutatyon anti-aging uygulamalarında kullanılan temel elementlerden biridir. Vücudun Detoks Sistemi için hayati değer taşımaktadır. Endojen olarak sentezlenen Glutatyon yaş, yaşam tarzı ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla azalabilmektedir.
Glutatyon, enerji santrallerimiz olan Mitokondride enerji üretimi sırasında ortaya çıkan serbest radikalleri ortamdan uzaklaştırıp vücudun sağlıklı enerji üretmesine ve enerji seviyesinin artmasına yardımcı olma konusunda tam bir uzmandır. Hücrenin sağlıklı yaşaması ve görevini yerine getirebilmesi için Mitokondrilerin düzgün çalışması, düzenli enerji transferi yapmaları hayati değerdedir.
Koenzim Q10’in Anti-Aging Etkisi
Koenzim Q10, vücudun enerji üretimi için gerekli yağda çözünen vitamin benzeri tek antioksidandır. Hücreler büyümek, sağlıklı kalabilmek ve serbest radikallere karşı korunmak için Koenzim Q10 kullanırlar. Koenzim Q10 seviyesindeki azalma hücre yaşlanması ve ölümünü hızlandırabilir.
Kuersetin’in Q10’in Anti-Aging Etkisi
Kuersetin oksidatif stresi sınırlama ve glutatyon düzeylerini arttırma kabiliyetine sahiptir. Başta yaşlanma ve serbest radikal hasarı olmak üzere pek çok konuda hücrelerin ihtiyaç duyduğu antioksidan bileşenini hücrelere sağlar. Resveratrolün emiliminde koruyucu olarak etki eder ve emilimini arttırır.
Lutein ve Zeaksantin’in Anti-Aging Etkisi
Lutein, karoten ailesine üye bir antioksidandır ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak anti-aging etki göstermektedir. Güneş ışınlarına karşı doğal bir koruyucudur.
Zeaksantin cildi ultraviyole ışınlara ve radyasyona karşı koruyarak derinin erken yaşlanmasını engellemeye yardımcı olan bir diğer güçlü bir antioksidandır."
Tavsiye edilen günlük kullanım dozu: 11 yaş ve üzeri yetişkinler için günde 1 kapsüldür.
Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.
Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.
İlaç değildir. Takviye edici gıdadır.
Takviye Edici Gıda Onay No: 006003-30.05.2019
Kullanımdan sonra kapağı sıkıca kapatınız. 25˚C’nin altında kuru bir yerde saklayınız.
Adeti 30
İçerik Tipi Kapsül
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000TIY6N
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön