ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Sarı Çiğdem

Sarı Çiğdem

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9906

Sarı Çiğdem

1 Ocak 1959 yılında Yozgat'a bağlı eski ismi Karga, şimdiki ismi Yeşilova köyünde doğdu. Küçük yaşta babasını kaybetti ilkokul mezunudur. 1973 yılında annesinin hapse düşmesinden dolayı Ankara'ya dayısının yanına gitmek zorunda kaldı.

Ankara'da, baba mesleği olan marangozluğa çırak olarak başladı. 1979 yılında vatani görevini yapmak üzere askere gitti. 1983 yılında evlendi ve bu evlilikten bir oğullan oldu. 10 şubat 1986 yılında balkondan düşerek boynunda meydana gelen omurilik zedelenmesi sonucu, geride kalan yaşamını tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kaldı. Bu olaydan dolayı hanımından da ayrılarak, SSK' dan malulen emekli oldu.

Sonraki yıllarda yaşlı annesi ve oğluyla birlikte yaşamını sürdürdü. Zamanını boş geçirmedi, dolu dolu geçirdi. Yaşamayı severek, doğayı seyrederek mutluluk dersleri çıkardı. Yaşadığı acı tatlı günlerini anlatan "Sarı Çiğdem" isimli monografisinden sonra ikinci olarak "Düven Dişleri" isimli bir romanı ve daha sonra "Deli Güller" "Tuzlu Pınar" ve Kuş Akıllı" isimli kitapları yayımlandı. Kitaplarının anlatım ve tanıtımı, Yozgat'ta Sevgi Yolu Şairler Antolojisi'nde (2006) yapıldı , ayrıca biyografisi Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedi'sinde yer aldı. yaptığı çalışmalanndan çeşitli gazetelerde söz edilmiştir.

Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön