ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
İnkılap Kitabevi
Senin Suçun Değil - Beyhan Budak

Senin Suçun Değil - Beyhan Budak

İnkılap Kitabevi
%30 indirim 29,00 TL 20,30 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
Senin Suçun Değil - Beyhan Budak

Senin Suçun Değil - Beyhan Budak tarafından kaleme alınan ve psikoloji - kişisel gelişim kategorisinde değerlendirilen bir eser olma özelliği taşıyor. İlk kitabı Kendine İyi Davran Güzel İnsan ile geniş bir okur kitlesine ulaşmayı başaran Klinik Psikolog Beyhan Budak, ikinci kitabı olan Senin Suçun Değil ile bu kez bireylerin geçmişte yaşadığı travmaların özüne doğru bir yolculuğa çıkıyor. "Geçmişin Yüklerinden Kurtulma Rehberi" alt başlığı ile sunulan Senin Suçun Değil, İnkılâp Kitabevi etiketiyle 2020 yılının mart ayında raflarda yerini alıyor. Eser, toplam 236 sayfadan oluşuyor. 

Çocukluktan Yetişkinliğe Travmalar

Beyhan Budak, Senin Suçun Değil isimli eserinde, bireylerin çocukluk döneminde yaşadıkları problemlerin yetişkinlik dönemine olan etkisine parmak basıyor. Bu etkilerin çocukluk döneminde yaşanan olaylardan kaynaklı olduğu, çoğu zaman insanlar tarafından fark bile edilmiyor. Sorunları çözmek için kaynağına ulaşmak gerektiğini ve bu nedenle geçmişe doğru bir yolculuğa çıkılmasını öneren Beyhan Budak, geçmişin yüklerinden kurtulmanın çeşitli yollarından bahsediyor. İnsanın kendisini değersiz ya da yetersiz hissetmesi, sürekli aynı sorunlarla boğuştuğunu ve asla çözüm üretemediğini düşünmesi, başarısız olması, kendini çok acımasız bir şekilde yargılaması ve öfke ya da kıskançlık duygularını asla bastıramaması gibi problemlerin temelinde yatan sebepleri keşfetmeyi öneriyor.

Örnekler ve Ödevlerle Geçmişle Yüzleşme

Bir klinik psikolog olan Beyhan Budak, Senin Suçun Değil isimli eserinde bahsettiği konuların daha anlaşılır olması ve tavsiyelerin uygulanabilirliğini kolaylaştırması adına sık sık karşılaştığı ya da hakkında bilgi sahibi olduğu vaka örneklerinden de bahsediyor. Danışanların mahremiyetini korumak adına onların isimlerini ya da belirleyici özelliklerini paylaşmayan yazar, farklı travmaların bireyde yaratabileceği belirli ve gizli etkilere ışık tutuyor. Kitapta örneklerin yanı sıra, okurların kendilerini keşfetmeleri ve geçmişe doğru bir yolculuk yapmaları için yol haritası çizebilecek ödevlere de yer veriliyor. Böylece okurlar, Beyhan Budak'ın kendi uyguladığı terapi seanslarında kullandığı yöntemler ve sonuçları hakkında da bilgi sahibi olabiliyor.

"Senin Suçun Değil"

Kitabın ismi, içeriği ile ilgili önemli ipuçları taşıyor. Birçok insanın yaşadığı sorunlara karşı kendisini suçlama ve yargılama eğilimi göstermesi nedeniyle Beyhan Budak, yaşanan travmaların bireylerin suçu olmadığına parmak basıyor. Budak; geçmişten, aileden ya da çevresel faktörlerden ötürü oluşabilen problemler yaşamanın normal bir durum olduğunu ve bu problemlerle yüzleşilebildiği takdirde hayatın doğal akışında doğru yeri bulacaklarını belirtiyor. Beyhan Budak'a göre hayatın temelinde mücadele yatıyor. Dolayısıyla okurlarına bu mücadelede hata yapabileceklerini ve doğru müdahaleler ile yapılan hataların üstesinden gelebileceklerini anlatıyor. Senin Suçun Değil'de aile ya da toplum içi şiddet ve istismardan terk edilmeye, ilgisiz aile ve ilişkilerden yetersiz bulunmaya kadar insan ruhunda yara açabilecek birçok konu başlığına değiniliyor.

Geçmişe Doğru Bir Yolculuğa Çıkın

Beyhan Budak, Senin Suçun Değil'de kullandığı akıcı üslubu ve profesyonel bakış açısı ile okurlarına geçmişe doğru çıkacakları yolculukta rehberlik yapıyor. Zihindeki karanlık dehlizler ve bilinçaltının gerisine atılmış bilgiler ile korkutucu görünebilecek bu yolculukta, okurlarına cesaret veriyor. Çocukluk döneminde güven, sevgi ve saygı ile tanışmanın ne kadar önemli olduğunu ve bu değerlerden yoksun büyüyen bireylerin yetişkinliğinde yaşayabileceği sorunları gözler önüne seren Budak, önemsiz sayılan travmaların da büyük etkiler yaratabileceğini vurguluyor. Bu süreçte yalnızca bireylerin değil, ailelerin yaklaşımı ve psikolojisine de sıklıkla değiniyor.

Siz de yaşadığınız problemler hakkında farkındalık kazanmak, kendi suçunuz olduğunu düşündüğünüz sorunlar ile yüzleşmek ve kendi zihninizi daha iyi tanımak istiyorsanız, Senin Suçun Değil isimli kitabı en kısa zamanda okuma listelerinize ekleyebilirsiniz. 


ÖZGEÇMİŞ 

Klinik Psikolog Beyhan Budak, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Klinik Psikoloji alanlarında yüksek lisans yapmıştır. Uzun yıllar Sağlık Bakanlığı’nda çalıştıktan sonra istifa ederek kendi kliniğini kurmuştur.
Yazarın diğer kitabı: Kendine İyi Davran Güzel İnsan


ARKA KAPAK YAZISI

Hayatındaki sorunları düşün; değersizlik duygun, sana zarar veren ilişkilerinden vazgeçemeyişin, başarısızlıkların, aynı hataları tekrar tekrar yapışın, başkalarına şefkatle yaklaşırken kendine acımasız oluşun, içindeki kaybolmayan öfke ve hatta kıskançlıkların…
Bunları yaşamayı sen mi seçtin? Ya da belki de geçmişte yaşadıkların bugün böyle hissetmene neden oluyor. Kendini suçlamayı bırak, bu işleri daha kötü hale getirmekten başka bir işe yaramaz.
Bu kitapla birlikte geçmişinin karanlık dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkacağız; içine doğduğun aileden, yaşadığın travmalara kadar, bugün var olan problemlerinin geçmişteki izini süreceğiz. Çocukken alman gereken sevgi, saygı ve güveni alamadığın zaman neler olduğunu, zehirli anne baba davranışlarının nasıl yıkıma yol açtığını görecek; bazen önemsiz sanılan küçük bir travmanın uzun vadeli etkilerinin çok büyük olduğunu fark ettikçe hafifleyeceksin.
Bu kitap sana mucizeler vaat etmiyor, hiçbir şey mükemmel olmayacak, ancak şu anki halinden daha iyi hissetmen kesinlikle mümkün. Beraber yürüyeceğimiz yolun amacı bu.
Kendine bu şansı vermelisin…
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 236
Yayın Tarihi 2020
Yazar Beyhan Budak
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000RJ18H
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci
Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir - Esra Ezmeci
Kararı Ben Veririm - Esra Ezmeci
Kendine İyi Davran Güzel İnsan - Beyhan Budak
%40
33,00 TL 19,80 TL
%40
26,00 TL 15,60 TL
%40
26,00 TL 15,60 TL
%40
26,00 TL 15,60 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(363)
(403)
(374)
(583)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 296 200 216 216
Yayın Tarihi 2021 2019 2020 2019
Yazar Esra Ezmeci Esra Ezmeci Esra Ezmeci Beyhan Budak
Başa dön