Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Toru Bahçe
Toru Bahçe Saksı ve Bahçe Toprağı Torf Tavuk Keçi Gübreli ve Perlit Katkılı Toprak 50 lt

Toru Bahçe Saksı ve Bahçe Toprağı Torf Tavuk Keçi Gübreli ve Perlit Katkılı Toprak 50 lt

Toru Bahçe
149,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

169,90 TL
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001671
Toru Bahçe Saksı ve Bahçe Toprağı Torf Tavuk Keçi Gübreli ve Perlit Katkılı Toprak 50 lt

KULLANIŞI

Saksılı bitkilerin yıllık bakımlarında saksı toprağının değiştirilmesinde kullanılır.Fidan dikim harcı olarak meyve ve süs fidanlarının dikiminde açılan çukura FİDAN DİKİM HARCI doldurulur ve içinde fidan dikilir.

GENEL BİLGİLER: 

Fidan yetiştiriciliğinde kullanılmak üzere üretilen; sağlıklı, uzun ömürlü fidanların yetiştirilmesi için fidanın içine dikileceği, içeriğinde besleyici doğal katkılar olan karışım toprağına verilen addır. Fidanları dikmek için açılan çukura, fide büyüklüğü ve çukur büyüklüğüne göre konacak harç miktarı ayarlanarak fidanların altına konur. Zengin besin değerleri ile fidanın sağlıklı beslenmesi ve hızlı büyümesini sağlar. İçeriğinde bulunan yanmış keçi gübresi, volkanik tüf ve öğütülmüş çam kabuğu sayesinde fidanın istemiş olduğu sağlıklı ortam sağlanır. Yüksek besin değeri ve su tutma kapasitesi ile kimyasal katkısı bulunmayan doğal bir üründür.Çiçek Bakımında da saksı fidan harcı sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. 

ÇİÇEK BAKIM

Salon bitkilerinin yerleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:Işık : Bir çok bitkiye güneş ışığı doğrudan verilmemelidir. Yaz aylarında kuzeye bakan cam önü uygun bir yerdir. Işığın genellikle duvardan yansıdığı yerlere yerleştirilmelidir. Nemlilik : İnce yapraklı bitkiler yoğun neme, daha kalın ve dolgun yapraklı bitkiler ise nem oranı daha düşük ortamlara ihtiyaç duyarlar. Isı : Büyüme dönemlerinde bitkinin bulunduğu ortamın ısı değişikliğine fazla uğramaması gereklidir. Soğuk havalarda bitkileri soğuğun girebileceği, cam kenarlarında ve perde arkalarında bırakmayın. Ateş ya da kalorifer yanına koymayın. Bitkileri hastalıklardan ve böceklerden korumak, tedavi etmekten daha kolaydır. Bu nedenle bitkilerin güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlamak amacıyla ideal bir bir ortam yaratmalıyız. Hastalıklı bir bitkiyi, diğer bitkilere de bulaşma ihtimalini göz önünde bulundurarak diğerlerinden hemen ayırmalısınız.

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000TCSR8
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön