Anneler Günü'nde en özel hediyeleri seçin!

11 Mayıs 2014 demek Anneler Günü demek, peki Anneler Günü hediyeleri hazır mı? Bu yazı annelere özel hediyeler seçmek için çok faydalı olacaktır...

Anneler Günü'nün ilk kutlandığı ülkeyle ve hikâyesiyle hiçbir ilgisi olmasa da, ülkemizde Anneler Günü'nü kutlamaya yönelik yoğun etkinlikler yapılmaktadır. Bunda elbette bizim topraklarımızda annelerin yerinin her zaman ayrı ve ayrıcalıklı olması yatmaktadır. İnsanın dünyaya gelişinde en büyük cefakarlıkları ve vefakarlıkları gösteren, gecesini gündüzüne katan annelere, geleneklerimiz ve göreneklerimiz her zaman kadim bir yer ayırmış ve hassasiyetini asla kaybetmemiştir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Anna Jarvis'in kaybettiği annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Amerikan kongresinin onayıyla önce orada, daha sonra da tüm dünyada geniş yankı bulmuş ve bugünlere kadar süregelmiştir. Anneler Günü tüm dünyada farklı tarihlerde kutlansa da ağırlıklı olarak mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır. Türkiye'de de her yıl olduğu gibi bu yıl da Anneler Günü'nü 11 Mayıs 2014 tarihinde kutlanacak. Tarihler henüz mayıs ayını göstermeden evvel bu değerli gün için hediye fikirleri düşünülmeye başlanır. Sadece çocuklar değil, her yaştan insan annesini mutlu etmek gönüllerinden gelen en kıymetli ve özel hediyeleri alır, kutlarlar. Kimi annelere bir tatlı tebessüm ve öpücük, kimilerine bir çiçek, kimilerine de zevklerine göre özel hediyeler o günü hatırlatır.

Tarih boyunca ordu komutanlarından devlet yöneticilerine, ressamlardan şairlere, öğrencisinden öğretmenine kadar herkes annelerin yeri ve önemi hakkında önemli sözler söylemiş, ülkemizde de özellikle Anadolu topraklarından her yana yayılan bir anne hassasiyeti süregelmiştir. O yüzden de dilimizde "Ana gibi yâr, Bağdat gibi diyar olmaz" atasözü sürekli olarak hatırlanır ve hatırlatılır olmuştur. Yine "Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar" ve "Anasına bak, kızını al" gibi atasözlerimiz de annelerimizin yerini esaslı biçimde belirtmiştir.

Anneler Günü hediyeleri arasında tercih yaparken her anneye alınan hediyelerden çok kişiye özel hediyeler üzerine gitmenizi öneririz. Eğer anneniz evine meraklıysa, dışarıya çıkmayı çok sevmiyorsa ona ev için harika hediyeler alabilirsiniz. Dekor ürünler, özel porselen koleksiyonlar, salona ya da banyoya keyif katacak dekorasyon ürünleri tercihleriniz arasında olabilir. Yatak odası tekstili, halı, perde, kilim, banyo tekstili, saklama ürünler, hurçlar, dekoratif yastıklar, örtüler, masa örtüleri, tasarım ürünleri, saatler, tablolar, ev düzenleyiciler, aynalar, yapay çiçekler, sehpalar, üniteler, askı aparatları, masalar, mutfak sepetleri, mutfak dolapları, sandalye ve tabureler de hediye olarak seçilebilecek ürünlerden.

Mutfakla yaşayan ve yemek yapmaktan büyük zevk anneler içinse elbette el aletleri hep gözbebeği! Blender, çay kahve makineleri, fritözler, tost makineleri, meyve sıkıcılar, ekmek yapma makineleri, tencereler, tavalar, pratik mutfak aletleri, yemek ve kahvaltı takımları ve mutfak ekipmanları sık tercih edilen Anneler Günü hediyeleri arasında yer alıyorlar. Annenize yıllar boyu kullanacağı ve kullandıkça sizi hatırlayacağı bir hediye düşünüyorsanız, ankastre set, bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, derin dondurucu veya fırın da seçebilirsiniz.

Altın, takı ve mücevher gibi hem maddi hem de manevi değeri güçlü bir Anneler Günü hediyesi de alabilirsiniz. Kimi annelerin evde, işte veya özel günlerde kullanmaktan vazgeçmeyeceği bu aksesuarlar; onların gönlünü hoş eden özel hediyelerdendir. Kolye, yüzük, küpe, bilezik, bileklik, takım, hediye seti gibi ürünlerin dışında bütçenize göre gözlük, saat, çanta, ayakkabı ve giyim ürünleri de seçebilirsiniz. Annenizi en iyi tanıyan siz olduğunuz için bu ürünler arasında elbet ona en uygun olanını belirlemek de sizin için çocuk oyuncağı olsagerek.

Anneler Günü'ne özel hediyeniz, hep kullanılacak ve hiç unutulmayacak bir hediye olmasını umarız.