Anneler GünüYazının Devamı

Dünyanın en fedakâr annelerine özel! Anneler Günü ne zaman diye sorarsanız aslında senenin her günü önemli olan annelerimiz için özel bir gün seçilmiş, o da Mayıs’ın ikinci Pazar gününe gelmiş, çok mu? Yaptıkları fedakârlıkların hiçbir şeyle ölçülemeyeceğini elbette biliyoruz fakat o günü daha anlamlı kılmak istemez misin? Cevabın evetse, kutlarız! Onun için en anlamlı Anneler Günü hediye fikirleri için doğru adrestesin!

Anneler Günü, hiç şüphesiz tüm kutlamaların en önemlilerinden biri. Dolayısıyla, en zor hediyeyi seçmek üzeresin. Bu yüzden, anı demetinden bir süzgeç yardımıyla birkaç an alalım elimize. Bu arada, mutfakta işini kolaylaştıracak çok fonksiyonlu bir süzgeç de işine bir hayli yarayabilir, bizden söylemesi!

Anneler Günü Hediyesinin Önemi

Anlara gelirsek... Eminiz ki Anneler Günü hediye fikirleri açısından yardımcı olacak ya da en azından zamanda yolculuk yapma şansın olacak birkaç hatırlatmayı burada bulabileceksin!

Anneler Günü’nden bir hafta önce okullarda başlardı ezberler! Anneler Günü şiiri! Ne de güzeldi o günler! Bahçeden bir çiçek koparır, olmadı gizlice annenin çiçek saksısından bir dal alır giderdin heyecanla onun yanına. Önce şiirini okur, sonra da en güzel yazınla yazdığın 'Seni çok seviyorum.' Anneler Günü mesajını çiçeğinle birlikte uzatırdın ellerine!

Hatırlarsın, çocukluğunda hiç söz dinlemediğin ya da evden çıkmadığın halde hastalandığın zamanlarda ne kadar da üzülür, çaresiz kalırdı annen. Ateş ölçer elinde, durmadan ateşini kontrol ederdi. Sen bir hastaysan, o bin hasta olurdu. Belki büyüdün ama hastalık dört mevsim! Belki de annenin ateş ölçerini yenileme zamanı gelmiştir.

İlk bisikletin nasıl havalıydı! Pespembe ışıkları olan ya da kocaman bir sepeti olan bir bisiklet! Nasıl da heyecanlanmıştın onu görünce! Sen bisikletten nasıl düştüğünü gülerek anlatırken, annenin nasıl içi parçalanmıştı kim bilir. Neşeli ama yara dolu kollarını, bacaklarını bir kenara bırakırsak, belki de annenle birlikte bisiklet turlarına çıkma vaktin gelmiştir. Bisikletlerinizi yenilemek ya da yeni bir tane almak için mükemmel bir zamanlama olabilir!

Kadınlar için çantanın ne kadar önemli olduğunu zaten söylememize bile gerek yok! Annelerin çantasında tüm dünyanın ihtiyacını karşılayacak kadar eşya bulabiliriz!

Küçükken çiçeklerini koparttığın saksısı için özel bir besin de anlamlı olabilir!

Her yere bakma, herkese sorma. Çünkü bunun gerekli olmadığı bir sitedesin. Kendi yaratıcılığınla seçtiğin hediyelerle tüm annelere özel olan bugünü, anneler günü hediyenle sadece kendi annene özel hale getirebilirsin.

Kendi tabağından başka tabakta yemek yemediğin o günleri hatırlıyor musun? O tabak olmayacaksa, aç kalmaya razı olduğun günler. Annenin gittiği her yere çantasında taşıdığı o tabak! Belki de onu kendi evine alıp hatıra olarak saklayabilir, annenin yüzünü güldürecek şıklıkta yeni bir tabak takımı alabilirsin.

Anneler Günü Hediye Fikirleri

Anne olmak zor, anneler günü hediyesi seçmek de zormuş, değil mi? Belki ikinizin de rahatlamasını sağlayacak bir şarkı listesi hazırlarsın, beğeneceğini düşündüğün bir MP3 Player’a aktarıp hediye edersin. O da olmadı, teknolojiye son derece iyi ayak uyduran annen için mükemmel görüntü kalitesine sahip bir fotoğraf makinesi alırsın ve en güzel anlarınızı ölümsüzleştirirsiniz, yüzlerce bebeklik fotoğrafın olduğunu biliyorsun. Bu bir işaret! Belki de annen için en iyi hediyeyi seçmişsindir bile!

Ev işlerinden yorulduğu için üzüldüğünü biliyoruz. Öyleyse neden onu iyi hissettirecek bir masaj aletine bakmıyorsun? Gözlerini öperek ağrının geçmesini sağlayan bir kadına, masaj aleti almışsın çok mu? Olmadığını sen de biliyorsun.

Günün her saati, istediğin kurabiyeleri senin için hemen fırına veren, dişlerini sırf kendin fırçala diye seni kucağına alıp, eline diş fırçasını tutuşturan, ödevlerinde yardım eden, kızdırsan da seni sevmekten asla vazgeçmeyen birinden bahsediyorsak eğer, zaten ne hediye alırsan al, onun çok mutlu olacağından eminiz. Çünkü zaten doğduğun ilk gün onun için en büyük hediye, sen olmuştun! Ya da aylardır sabırsızlıkla beklediğiniz bebeğinizi kucağınıza verdiklerinde, ilk eşinin gözlerine bakmıştın; sana böyle güzel bir hediye getirdiği için!

Şimdi onlara ne kadar mükemmel olduklarını hissettirme zamanı! Anneler günü hediyesi için az çok fikir sahibisin! Biliyoruz, Anneler Günü için güzel sözlerin bile yeter ama aynı zamanda gönlüne göre hediyeni de seçebilirsin.

Tüm annelerin, anneler günü kutlu olsun! Hediye fikri de bizden olsun!