Türkiye’nin ilk puzzle üretim ve satış firması olan Perre Grup, 2010 yılından bu yana Anatolian markası altında puzzle ürünleri üretiyor. Bu sektörde deneyimli iki firmanın birleşmesi ile kurulan Perre Grup, ayrıca Kırkpabuç adıyla eğitsel oyuncaklar üretiyor ve her iki markanın ürünlerini ABD, Güney Afrika, Kanada ve Avrupa ülkelerine ihraç ediyor.

Anatolian puzzle modelleri arasında yerli ressamlardan dünyaca ünle ressamlara, oryantalist ürünlerden dünya klasiklerine yüzlerce farklı puzzle bulunuyor. Çocukların ve her yaştan meraklısının keyifle yaptığı hobilerden olan puzzle, parçalar hâlindeki görsellerin birleştirilmesi esasına dayanıyor. Yapboz da denilen puzzle çeşitleri, parça sayısı, desen karmaşıklığı gibi özelliklerle farklı zorluk derecelerine sahip olabiliyor. Yetişkinler için olan puzzle çeşitleri olduğu gibi, farklı yaş gruplarına hitap eden puzzle çeşitleri de bulunuyor.

Parça sayısı ve zorluk derecesi, puzzle fiyatlarını da etkiliyor. Küçük çocuklar için yaşlarına göre 60 ila 500 parçalık puzzle modelleri uygun olabilirken, yetişkinler, binlerce parçalık puzzle’ları büyük bir keyif ile yapıyor. Yetişkinlere yönelik puzzle desenleri, daha çok klasik resimler, kent manzaraları gibi figürler oluyor. Çocuk puzzle modelleri ise çocukların seveceği görselleri içeriyor. Çocuklara yönelik puzzle modelleri; yavru kedi, köpek gibi sevimli hayvanlar, çocukların sevdiği çizgi film karakterleri, kimi manzaraları, bazı resimleri içerebiliyor. Gençler ise fantastik figürleri, bilgisayar oyunu karakterlerini tercih edebiliyor. Her yaş grubuna hitap eden Yunan mitolojisine ait resimler ya da klasik resimler de tercih edilebiliyor.

3D puzzle modelleri ise daha değişik fiyatlarla, daha karmaşık bir keyif sunabiliyor. Eyfel Kulesi ya da Sultan Ahmet Camii gibi tarihi ve simge mekanların, ünlü yapıların yer aldığı üç boyutlu puzzle modelleri, değişik ilgi alanlarına hitap edebiliyor.

Bazıları 5 bin parçaya kadar çıkabilen puzzle modellerini tamamlamak, günlerce sürebiliyor. Puzzle, eğlenceli bir hobi olduğu kadar çocuklarda zeka gelişimini olumlu etkileyen bir hobi olarak da öne çıkıyor. Çocukları beyin gelişimi açısından destekleyen, problem çözme becerisini geliştiren puzzle modelleri, çocuklara “parçaları birleştirerek bütüne varma” becerisi kazandırıyor. Puzzle yapmak, dikkat isteyen ve uzun süre gerektiren bir uğraş olduğundan çocuklarda konsantrasyonu artırıcı bir özellik de taşıyor. Yetişkinler için de beyni aktif tutan bir faaliyet olan puzzle, düşünmeyi artırıyor ve görsel hafızayı aktif tutuyor. Puzzle yapmak, bu özellikleriyle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek bazı hafıza sorunlarına karşı önlem niteliği taşıyor. Anatolian puzzle modelleri, pek çok faydasının yanında günün stresini atmanıza da yardımcı oluyor. Daha çok sayıda parçası olan ve daha büyük boyutlardaki Anatolian puzzle modelleri, aile aktivitesi olarak da düşünülebiliyor ve ailenin fertleri puzzle’ı hep birlikte tamamlayabiliyor. Tamamlandıktan sonra da ev dekorasyonunun bir parçası olarak kullanılabiliyor.

Anatolian markası, yüzlerce puzzle modeli yanında puzzle halıları ve puzzle yapıştırıcıları ile de kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Puzzle yapıştırıcı setleri, ailecek hazırlanan puzzle’ların uzun yıllar korunabilmesini, ev dekorasyonunun bir parçası hâline gelmesini sağlıyor. Çabuk kuruyan, leke bırakmayan puzzle yapıştırıcı çeşitleri, tamamlanmış puzzle’lara dayanıklılığın yanı sıra parlak bir görünüm de sağlayabiliyor.

Kimi puzzle modellerinin daha sağlam olması için, puzzle yapıştırıcısı, spatula ile her iki tarafa uygulanabiliyor. Karanlıkta parlayan yapboz çeşitleri için ise sadece arka yüze uygulama tavsiye ediliyor. Farklı boylarda üretilen puzzle halıları, puzzle hobisini çok daha pratik hâle getirebiliyor. Puzzle halısı, üstünde rahatça puzzle yapmaya yaradığı gibi, istediğiniz zaman devam etmek üzere kolayca sarıp kaldırmanıza da olanak tanıyor. Anatolian markasının içinde hem puzzle halısı, hem puzzle yapıştırıcısı olan setleri de bulunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Anatolian

531 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Kozmetik Kişisel Bakım
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Hobi ve Oyun Konsolları
Yapı Market / Bahçe / Oto
Pet Shop
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler