Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Tuf Gamıng B550M-E Amd B550 Am4 DDR4 4800 Dp Hdmı Vga Çift M2 Usb3.2 Aura Rgb Matx (Tuf Gamıng B550M-E) Anakart

Asus
5.309,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (20)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

5.899,00 TL
6.160,00 TL
DSACategoryId/2147483646/8/152

TUF GAMING B550M-E

PCIe 4.0, Çift M.2, DisplayPort, HDMI, D-Sub, SATA 6 Gbps, USB 3.2 Gen 2 Type-A, Ön Panel USB 3.2 Gen 1 Type-C®, BIOS FlashBack™ ve Aura Sync RGB aydınlatma desteğine sahip AMD B550 (Ryzen AM4) micro ATX oyuncu anakartı

 • AMD AM4 soket: Ryzen™ 5000 Serisi / 4000 G-Serisi / 3000 Serisi Masaüstü işlemciler için hazır.
 • Gelişmiş güç çözümü: Alaşım Bobinler, askeri sınıf TUF bileşenler ve DIGI+ VRM ile maksimum dayanıklılık .
 • Kapsamlı soğutma: Geniş VRM soğutma bloğu, M.2 soğutma bloğu, fansız PCH soğutma bloğu, hibrit fan başlıkları ve Fan Xpert 2+ aracı .
 • Ultra hızlı bağlantılar: Çift M.2, PCIe 4.0, USB 3.2 Gen 2 Type-A ve Ön Panel USB 3.2 Gen 1 Type-C® desteği .
 • Çevrim içi oyunlar için üretildi: 1 Gb Ethernet, TUF LANGuard ve Turbo LAN teknolojisi .
 • Aura Sync RGB Aydınlatma: Aura Sync özellikli donanımla kolayca senkronize edilen RGB LED şeritleri için yerleşik adreslenebilir Gen 2 başlıkları ve RGB başlıkları.

DAYANIKLI. KARARLI. GÜVENİLİR.

TUF GAMING B550M-E, en yeni AMD platformunun en önemli unsurlarını alıp oyunlara yönelik özellikler ve kanıtlanmış dayanıklılıkla bir araya getiriyor. Askeri sınıf bileşenler, gelişmiş güç çözümü ve kapsamlı soğutma seçenekleriyle donatılan bu anakart, oyunlarda kararlı ve sağlam performans sağlıyor. TUF Gaming anakartıyla bir sistem kurduğunuzda TUF Gaming Alliance'tan da yararlanacaksınız. ASUS'un güvenilir sektör iş ortaklarıyla birlikte kurduğu TUF Gaming Alliance, bileşenlerden kasaya kadar tüm bileşenlerin estetik olarak birbirini tamamlayan, uyumlu bir şekilde olmasını ve sisteminizi daha kolay kurmanızı sağlıyor.

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

SAĞLAM PERFORMANS

En son AMD Ryzen işlemcilerini besleyen gelişmiş güç dağıtımı ve kapsamlı soğutma seçeneklerinin yanı sıra daha hızlı bellek çözümlerine destek veren TUF GAMING B550M-E, çok çekirdekli oyun sisteminiz için mükemmel bir temel oluşturuyor.


GÜÇ TASARIMI

STACK COOL 3+

2 onsluk bakır katmanlar, anakartı optimum çalışma sıcaklıklarında tutmak için ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırır ve İşlemcileri stok hızlarının ötesine çıkarmak için daha fazla alan sağlar.

TUF GAMING B550M-E

SİSTEM KARARLILIĞI

TUF BİLEŞENLER

TUF GAMING B550M-E

TUF BOBİNLER

Askeri sınıf sertifikalı TUF bobinleri, CPU'ya sağlam güç sağlayarak sistem kararlılığını artırıyor.

TUF GAMING B550M-E

TUF KAPASİTÖRLER

ASUS'a özgü kapasitörler %20 daha yüksek sıcaklığa dayanır ve 5 kat daha uzun ömürlüdür.

TUF GAMING B550M-E

DENETLEYİCİ

DIGI+ VRM

Endüstrinin en iyilerinden biri olan Digi+ VRM voltaj regülatör modülü (VRM), işlemciye her an akıcı ve net bir güç iletimi yapılmasını sağlar.

*Modele göre değişkenlik gösterir.

TUF GAMING B550M-E

SOĞUTMA

DAHA SERİN TASARIM

  • VRM SOĞUTMA BLOĞU VE TERMAL DOLGU
  • M.2 SOĞUTMA BLOĞU
  • PCH SOĞUTMA BLOĞU

  Büyük boyutlu soğutma bloğu geniş yüzeyiyle VRM'i ve bobinleri kaplayarak ısı dağıtımını artırır.

  Yüksek kaliteli termal dolgular; indüktör ve faz dizilimindeki ısıyı soğutma bloğuna iletir.

  M.2 soğutma bloğu, M.2 SSD'yi optimum çalışma sıcaklığında tutarak, stabil performans vermesini ve sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

  Soğutucunun kütlesi ve yüzey alanı, en yeni AMD B550 yonga setindeki termal yayılımı en üst düzeye çıkarmak için dikkatle tasarlanmış ve dengelenmiştir.

TUF GAMING B550M-E

KAPSAMLI FAN KONTROLLERİ

TUF GAMING B550M-E; Fan Xpert 2+ aracı veya ödüllü ASUS UEFI BIOS ile kapsamlı fan kontrolleri sunuyor.

Birden fazla sıcaklık kaynağı

Her bir başlık, kullanıcı tarafından ayarlanabilen termal sensörleri takip etmek ve bunlara göre tepki vermek için kullanılabilir. İş yükü tabanlı bir soğutma sistemi oluşturmaya yarayan bu özellik Fan Xpert 2+ veya UEFI üzerinden kolayca yönetilebilir.? ?

TUF GAMING B550M-E

4-pin PWM/DC fan

Dahili her başlık; PWM veya DC fanlarının otomatik olarak tespit edilmesine destek verir.

TUF GAMING B550M-E

Akıllı koruma

Özel bir entegre devre, fan başlıklarını fazla sıcaklık ve akıma karşı korur.

TUF GAMING B550M-E

DEPOLAMA

PCIe 4.0 M.2 (64 Gbps'E KADAR)

TUF Gaming B550M serisi anakartlar, PCIe 4.0 M.2 yuvası desteği sayesinde NVMe SSD RAID yapılandırmasını kullanarak inanılmaz performans artışı sağlar. AMD Ryzen™ 5000 Serisi / 3000 Serisi işlemcilerinde en yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarmak için PCIe 4.0 depolama cihazıyla bir RAID yapılandırması oluşturun.

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

*Gerçek aktarım hızı teorik maksimum hızdan daha düşük olabilir.

**M.2_1 yuvası PCIe 4.0 destekler. M.2_2 yuvası PCIe 3.0 destekler.


BAĞLANTI SEÇENEKLERİ

USB 3.2 Gen 2 Type-A

Kapsamlı USB desteği, çok çeşitli çevre birimlerine bağlantı sağlar. TUF GAMING B550M-E, artırılmış bant genişliği ve 10 Gbps'ye kadar aktarım hızları sunan iki adet USB 3.2 Gen 2 Type-A bağlantı noktasına sahiptir.

TUF GAMING B550M-E

USB 3.2 GEN 1 TYPE–C® BAĞLANTISI

Uyumlu kasalarda ön panele yerleştirilebilen hızlı USB 3.2 Gen 1 özellikli USB Type-C® bağlantısının da yer aldığı birçok USB girişiyle, oyun sistemlerinde çok sayıda çevre birimi kullanmak mümkün.

TUF GAMING B550M-E

KOLAY PC TOPLAMA

TUF Gaming anakartlar, ilk kez sistem kuranların bile kolayca kurabileceği ve istediği gibi yapılandırabileceği şekilde tasarlandı. TUF Gaming Alliance ekosistemi uyumlu parça seçimini kolaylaştırıyor. Armoury Crate yazılımı ise tek bir arayüz üzerinden tüm sistem ayarlarını yapabilmeyi sağlıyor. TUF Gaming anakartlar hayalinizdeki oyun sistemini zahmetsizce kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunuyor.

TUF GAMING ALLIANCE

SİSTEMİNİZİ GÜVENLE KURUN

TUF Gaming Alliance; ASUS ve güvenilir PC bileşen markalarının çeşitli parçalar arasında uyumluluğu sağlamak için giriştikleri bir iş birliği. Bu parçalar arasında bilgisayar kasaları, güç kaynakları, işlemci soğutucuları, bellek kitleri ve daha fazlası yer alıyor. Eklenen yeni iş birlikleri ve bileşenlerle TUF Gaming Alliance daha güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek.

TUF GAMING B550M-E

TUF KORUMASI

SAFESLOT CORE+

TUF GAMING B550M-E

PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş hali olan SafeSlot Core+, kartın yerinden çıkmasını ve kaymasını üstün bir şekilde önler. Güçlendirici metalle entegre ederek, çok daha sağlam bir slot elde etmek için yeni bir geçmeli kalıp süreci ile tek adımda üretilen SafeSlot Core+, ek lehim noktaları ile PCB'ye sıkı bir biçimde tutturulur.

TUF GAMING B550M-E

PCIe ve DIMM pinleri etrafında güçlendirilmiş lehim noktaları.

TUF GAMING B550M-E

Metal ekler, kurulum sırasında ekran kartlarını düzgün bir şekilde tutar.

TUF GAMING B550M-E

Metal yan paneller, yuva gövdesini sıkıca sabitleyen kancalara sahiptir.


ESD KORUMALARI

ESD Koruyucuları, +/- 10 kV hava deşarjı ve +/- 6 kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak bileşenlerin ömrünü uzatır. Bu da +/- 6 kV ve +/- 4 kV şeklindeki ilgili endüstri standartlarını büyük oranda geçiyor.

TUF GAMING B550M-E

KLAVYE VE MOUSE KONEKTÖRLERİ

Devre üzerinde ek ESD geçici voltaj bastırma.

EKRAN KARTI KORUMASI

VGA görüntü çıkış işlevselliğini korumak için devre üzerinde ek ESD TVS diyotları.

USB KONEKTÖRLERİ

Yüzeye montaj ve çift sıralı paket için TVS diyot.


TUF LANGUARD

Askeri sınıf bir yenilik olan TUF LANGuard, sinyal eşleşme teknolojisi ve yüzeye monte edilen üst düzey kapasitörlerle çıkışı artırarak anakartı yıldırım ve statik elektrik gibi durumlara karşı korur.

TUF GAMING B550M-E

DRAM YÜKSEK VOLTAJ KORUMASI

Dahili olarak bulunan sıfırlanabilir sigortalar yüksek akıma ve kısa devre hasarına karşı koruma sağlar. Bu koruma, giriş çıkış noktalarından DRAM'e kadar uzanarak sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın çalışma ömrünü korur.

TUF GAMING B550M-E

PASLANMAZ ÇELİK ARKA PANEL

TUF GAMING B550M-E

TUF Gaming anakartlardaki krom oksitle bağlanmış, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka giriş çıkış panelleri geleneksel panellere kıyasla 3 kat daha uzun kullanım ömrüne sahip. Bu koruyucu özellik sayesinde TUF Gaming anakartlar 72 saatlik tuz püskürtme testinden geçmeyi başarırken, diğer markalar ancak 24 saatlik testi geçebiliyor.


KOLAY YAPILANDIRMA

BIOS FLASHBACK™

BIOS Flashback™, (UEFI) BIOS güncellemenin en güvenli ve kolay yolu. BIOS (UEFI) dosyasını FAT32 biçimli bir USB belleğe atın, USB BIOS Flashback girişine takın ve düğmeye basın. Bellek veya işlemci olmadan bile güncelleme yapabilirsiniz.

TUF GAMING B550M-E

ARMOURY CRATE

Yeni bir yazılım aracı olan Armoury Crate, desteklenen ürünleri tek bir noktadan kontrol etmek için tasarlandı. Armoury Crate, kullanışlı bir arayüz üzerinden sisteminizdeki tüm uyumlu cihazlar için RGB aydınlatma efektlerini kolayca kontrol etmenizi ve Aura Sync ile senkronize ederek tek tip ışık efektleri elde etmenizi sağlıyor. Kristal netliğinde oyun içi ses iletişimi için AI Gürültü Engelleyici Mikrofon işlevini de açabilirsiniz. Yazılım, sayıları gittikçe artan seçkin ürünler için ayar yapma olanağı da sunuyor. Klavye ve fare tercihleri, dizüstü bilgisayar için hız aşırtma ve fan hızları gibi özelliklerle sisteminizin görünümünü ve ayarlarını değiştirmek çok kolaylaşıyor. Özel ürün kayıt sistemine de sahip olan Armoury Crate, oyuncu topluluğu ile bağ kurmanız için haberler de paylaşıyor.

AURA SYNC

TUF GAMING B550M-E

SÜRÜCÜ & KILAVUZ İNDİRME

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

HESAP YÖNETİMİ

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

SÜRÜKLEYİCİ OYUN DENEYİMİ

TUF Gaming B550M-E, deneyiminizi geliştirecek uzun bir özellik listesi ile birlikte eksiksiz, yüksek performanslı bir oyun paketi sunuyor. Bu özellikler arasında; internet üzerinde daha akıcı oyun için ultra hızla ağ bağlantısı, FPS oyunları için özel konum ipuçları sunan net sesler ve bağlı aksesuarlarla senkronize olup size özel oyun atmosferini oluşturmanıza yardım eden dahili RGB aydınlatma bulunuyor.

AĞ BAĞLANTISI

TURBO LAN

VERİ PAKETİ ÖNCELİKLERİNİ AYARLAYAN AĞ OPTİMİZASYON YAZILIMI

Turbo LAN, cFosSpeed trafik düzenleme teknolojisiyle gecikmeleri daha fazla azaltır ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.

TUF GAMING B550M-E
  • TEK TIKLA TURBO
  • OTOMATİK OYUN TESPİTİ

  Tek bir tıklamayla ağ iletim önceliğini ayarlayın!

  Turbo Lan sistemdeki her oyunu algılar ve otomatik olarak listeye ekler.


OYUNLAR İÇİN SES

DAHA İYİ SES EFEKTLERİ

GAMING KULAKLIKLAR İÇİN DTS® Custom

Yerleşik DTS® Custom sesler ile oyun becerinizi geliştirin. Stereo kulaklarda ses kaynağı konumlarını algılayabilmeniz için gelişmiş emülasyon teknikleri kullanan DTS® Custom, dahili ses standartlarını çok daha ileriye taşıyor. Farklı türler için belirlenmiş Açık Hava, Ses Alanı ve Taktiksel adlı üç ön ayar sayesinde her oyunda önemli avantajlar elde edeceksiniz.

AÇIK HAVA MODU

Sesler, oyun dünyasının açık dünyasının üzerinde dolaştığınızı hissetirecek şekilde ön taraftan gelir. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!

SES ALANI MODU

MMO, RPG, aksiyon ve korku oyunları için ideal ses ayarı. Aksiyonun tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz!

TAKTİKSEL MOD

Köşede bir düşman mı var? DTS Custom gizlenmeniz gereken oyunlarda ses detaylarını artırır, böylece her adımı duyup yerini tespit edebilirsiniz!


Aura Sync RGB Aydınlatma

RAKİPLERİ GÖLGEDE BIRAKIN

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

İyi hazırlanmış bir sistem aynı derecede iyi bir dış görünümü hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'ler için çeşitli işlevsel ön tanımlı ayar ve dahili RGB başlıklarına bağlanan şeritlerle birlikte RGB aydınlatma üzerinde tam kontrol imkanı sunar. Ve tümü, sürekli büyüyen Aura uyumlu donanımlar portföyüyle senkronize edilebilir.

TUF GAMING B550M-E

ADRESLENEBİLİR Gen 2 RGB BAŞLIK

Adreslenebilir Gen 2 RGB başlıkları, ikinci nesil adreslenebilir RGB cihazlardaki LED sayısını tespit edebiliyor, böylece belirli cihazlara özel aydınlatma efektlerini yazılım ile otomatik olarak ayarlama olanağı sunuyor. Yeni başlıklar, mevcut Aura RGB ekipmanlarıyla geriye dönük uyum da sağlıyor.

TUF GAMING B550M-E TUF GAMING B550M-E

ASUS Türkiye Garantili Ürün

Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz. Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.
Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsinizAsus Tuf Gamıng B550M-E Amd B550 Am4 DDR4 4800 Dp Hdmı Vga Çift M2 Usb3.2 Aura Rgb Matx (Tuf Gamıng B550M-E) Anakart Özellikleri

Paralel Port Yok
Wi-Fi Yok
USB 3.1 Yok
PCI Slot 3 Adet
PS/2 Girişi Var
M.2 Slotu 2 Adet
İşlemci Soket Tipi AM4
USB C Yok
PCI-E x16 Slot 1 Adet
HDMI Çıkışı Var
Overclock (Hız Aşırtma) Var
COM Port Yok
Dahili Ekran Kartı Yok
DisplayPort Var
Ram Slotu 4 Adet
PCI Express Hızı PCI Express 4.0
Ram Tipi DDR4
Bluetooth Yok
PCI-E x1 Slot 2 Adet
USB 2.0 2 Adet
Ram Kapasitesi 128 GB
SATA 2 Yok
SATA Express 6 Adet
SATA 3 6 Adet
USB 3.0 Yok
Optik Ses Çıkışı Yok
Ses Çıkışı 7+1
Anakart Boyutu Micro ATX
DVI Çıkışı Yok
VGA Var
RAM Frekansı 4800 MHz
Chipset AMD B550
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 36
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000098Y6P
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Asus Prime B560M-A B560 5000MHz (OC) DDR4 LGA1200 mATX Anakart Gigabyte B550 Aorus MASTER AMD B550 2133 MHz DDR4 Soket AM4 ATX Anakart Gigabyte A620M H Amd Am5 DDR5 6400Mhz Matx Anakart A620M H Asus Prime B550M-K AMD AM4 3.Nesil DDR4 VGA DVI HDMI Anakart Asus ROG Strix Z390-H Gaming Intel Z390 4266MHz DDR4 Soket 1151 ATX Anakart MSI MB MAG B560M DDR4 LGA 1200 mATX BAZOOKA Anakart MSI MPG B550 Gaming Plus AM4 DDR4 4400(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 RGB ATX Anakart Asrock A620M-HDV/M.2+ DDR5 6400+ MHz (OC) AM5 mATX Anakart Asus Prime B650M-A II 6400 DDR5 AM5 mATX Anakart Asus Prime B550M-K DDR4 mATX anakart Asus Tuf Gamıng B550M-PLUS Wıfı Iı Am4 Ddr4 4866 Dp HDMI Anakart Asus TUF Gaming B760M-E D4 DDR4 Lga 1700 Anakart Asus Prime A320M-A Motherboard DDR4 3200MHz mATX Socket AM4 Anakart Asus Prime B550M-A Amd B550 DDR4 4600 MHz (OC) Am4 mAtx Anakart Asus TUF Gaming B550-Plus Amd B550 DDR4 4600 MHz (OC) AM4 mAtx Anakart ASUS PRIME B650M-A WIFI II AMD B650 6400 DDR5 AM5 Matx (PRIME B650M-A WIFI II) Anakart Asus Pro B550M-C/CSM Amd B550 DDR4 4600 MHz (OC) Am4 mAtx Anakart Gıgabyte B550M DS3H 4000MHZ(OC) rev 1.5 Ddr4 Soket Am4 M.2 HDMI DVI Matx Anakart MSI MAG B550 Tomahawk AM4 DDR4 5100(OC) HDMI DP M.2 USB3.2 RGB ATX Anakart Asus Prime B550-Plus Amd B550 DDR4 4600 MHz (OC) Am4 Atx Anakart Asus TUF Gaming B560M-PLUS B560 5000MHz (OC) DDR4 LGA1200 mATX Anakart MSI PRO B550M-P GEN3 SOKET AMT DDR4 4400 PCI-E Gen 4 ,M.2x1, 4x SATA 6Gbps ,4x USB 3.2 Gen 2 10Gbps m-ATX Anakart   MSI B450M PRO-VDH MAX AM4 DDR4 3866(OC) 4xDIMM DVI HDMI VGA GLAN M.2 USB3.2 mATX Anakart Gigabyte B550 GAMING X V2 1.3 4733 MHz (O.C.) DDR4 AM4 Atx Anakart MSI B550M PRO-VDH Wifi AM4 DDR4 4400(OC) HDMI DVı VGA M.2 USB3.2 WIFI MATX Anakart MSI MB B550 GAMING GEN3 AM4 B550 DDR4 4400(OC) HDMI DVI-D 1XM.2 USB3.2 ATX ANAKART Asus TUF GAMING A520M-PLUS WIFI DDR4 mAtx Anakart Asus Tuf Gamıng B760M-PLUS Wıfı-6e Ddr5 Hdmı-Dp Pcıe 4.0 1700P Matx ASUS TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 Intel B760  DDR4 5333 LGA1700 ATX TUF GAMING B760M-PLUS WIFI D4 GAMING ANAKART MSI MB PRO A620M-E AM5 DDR5 6000MHZ(OC) HDMI VGA 1X M.2 USB3.2 GIGABIT LAN MATX
Başa dön