ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Asus
Asus TUF Gaming X570-PLUS (WI-FI) AMD X570 4400MHz DDR4 AM4 MidTower Anakart

Asus TUF Gaming X570-PLUS (WI-FI) AMD X570 4400MHz DDR4 AM4 MidTower Anakart

Asus ING Turuncu Ekstra Kart ile 200 TL ve üzeri alışverişin 25 TL indirimli
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
Doğru karar! 14 Temmuz 2020, Salı
Doğru karar En son PC topladığımdan beri en az 15 sene geçti. Haliyle bu kadar zaman sonra hangi anakart ve bileşen diye epey bir kafa yordum ve bu anakartta karar kıldım. Halbuki yeni çıkacak B550leri bir kaç ay da beklemiştim. Neden TUF Gaming X570-Plus WiFi? İlk olarak bu kart sorunsuzluluğunu ispatlamış. performanslı, dayanıklı, yetenekli, yakın zamanda çıkacak AMD işlemciler ve PCIe 4 zaten destekleniyor, 2 adet PCIe x16, 2 adet M.2 yuvası (biri soğutma bloklu), 8 adet USB 3.2, 3.1, Type C, WiFi 5 (6 değil ama), vs vs saymakla bitmiyor.. Kampanyalar ile fiyat avantajı da oluştu. Alt ve üst modelleri de mevcutken ortasını almak bana göre akıllıca geldi... Sistemim AMD 3700x, 8GB Sapphire Nitro+ SE, 32gb Gskill 3600MHz cl16. Hiç zorlanmadan topladım, kurdum ve çok şükür serin sessiz hiç sıkıntısız çalışıyor. Bios ileri seviye kullanıcılar için oldukça kapsamlı. 8+4 pin cpu güç besleme portu var, bilginiz olsun. Ben 8 pini kullandım. Kasa fan pinleri 4 pinli. 12V ARGB bir adet, bir adet de RGB 5v 3pin var. Az evet. Kasada kablo çoklayıcı vardı da sorun çıkmadı. Henüz işkence testlerine başlamadım ancak ilk sıcaklık değerleri çok ideal. Rakip markanın B550si sanırım yükte bir 6-7 derece daha az ısınıyor diye hatırlıyorum. TUFta 12 faz VRM, rakip B550’de 14 veya 16 faz VRM var. Topladığım sistem gereği beni çok da ilgilendirmeyen bu iki fark hariç, başka bir avantaja rastlayamadım. Kartın görebildiğim tek negatif tarafı m.2 slotlarından ilki CPU ile ekran kartı arasında kalıyor ve soğutucu bloğu yok. Alttakinin ise soğutucu bloğu var ama o da benim ekran kartının altında bulunan fanlarına maruz kalıyor... SSD (Evo 970) 90C görünce ek fan modifiyesi yapmak zorunda kaldım. Soğutucu bloklu taraf ile makaimum 72C görmeyi başardım. CPU ve anakart endeksli kasa fanları maalesef SSD nin neler çektiğinden bi haber. Bunun haricinde gayet başarılı. Sitedeki yazılımları indirmeyi unutmayın...
ÜMİT K***** (43) ESENYURT - İstanbul Tüm Yorumlar (23)
DSACategoryId/2147483646/8/152

Asus TUF Gaming X570-PLUS (WI-FI) AMD X570 4400MHz DDR4 AM4 MidTower Anakart

asus-dl2-game-bundle

Uygun ASUS ürünü Satın Alımlarına,
Dying Light & Dying Light 2'yi Hediye!


Kampanya Periyodu: 1 Temmuz 2020 - 31 Ağustos 2020
Ödül Dağıtım Periyodu: 15 Temmuz 2020 - 13 Eylül 2020
https://promotion.asus.com/tr/tr/dying-light-2
Detaylı bilgi için lütfen tıklayın


TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)
PCIe 4.0, çift M.2, Wi-Fi, 14 Dr. MOS güç aşaması, HDMI, DP, SATA 6Gb/s, USB 3.2 Gen 2 ve Aura Sync RGB aydınlatma ile AMD AM4 X570 ATX oyuncu anakartı
- AMD AM4 Soket: 2. Ve 3. Nesil AMD Ryzen™ işlemcilere hazır
- İyileştirilmiş Güç Çözümü: Maksimum dayanıklılık için 12+2 Dr. MOS güç aşamaları, 6 katmanlı PCB, ProCool soketler, askeri sınıf TUF parçalar ve Digi+ VRM
- Kapsamlı Soğutma: Aktif yonga seti ısı bloğu, VRM ısı bloğu, M.2 ısı bloğu, hibrit fan çıkışları ve Fan Xpert 4
- Yeni Nesil Bağlantılar: Çift PCIe 4.0 M.2 ve USB 3.2 Gen 2 Type-A /Type-C
- Gaming Ağ Bağlantısı: Özel Realtek® L8200A Gigabit Ethernet, Intel 2x2 802.11ac Wi-Fi ile MU-MIMO desteği, Bluetooth 5.0, TUF LANGuard ve TurboLAN teknolojisi
- Realtek S1200A Kodek: Stereo hat çıkışı için 108dB, hat girişi için 103dB sinyal-gürültü oranı ile saf ses kalitesi
- Aura Sync RGB: LED aydınlatmayı, aralarında programlanabilir RGB şeritlerinin de bulunduğu birçok uyumlu PC aksesuarı ile senkronize edin
- TUF Oyuncu İttifakı: ASUS donanım ekosistemi, parçalardan kasaya kadar en iyi uyumluluk ve tamamlayıcı estetiği sunar
Product Image

Teknik Özelliklere Genel Bakış

Dr. MOS
TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi)'ın işlemci VRM'i, MOSFET'lerin yüksek ve alçak taraflarını birleştirerek tek bir pakette sunan, bu sayede AMD'nin en yeni işlemcilerinin ihtiyaç duyduğu güç ve verimliliği sağlayan 12+2 Dr. MOS güç aşamalarını kullanır.
mars

6 KATMANLI PCB TASARIMI
Çoklu PCB katmanları, ısıyı kritik bileşenlerden uzaklaştırmak için daha fazla boşluk yaratarak, işlemcinizin stok hızının üstüne çıkmasını sağlar.
mars

ProCool Soketler - İyileştirilmiş EATX 4-pin & 8-pin Soketler
Geleneksel güç girişleriyle karşılaştırıldığında ProCool soketler, PSU güç hatlarıyla tam teması garantilemek için sıkı özelliklerle üretilmiştir. Bu sayede sıcak noktaların ve bağlantı hatalarının önlenmesine yardımcı olmak için empedansı düşürür. mars

mars mars mars
TUF BOBİNLER
Sertifikalı askeri sınıf TUF bobinler, işlemciye stabil güç sağlar, böylece sistemin kararlılığı artırılmış olur.
TUF KAPASİTÖRLER
+20% sıcaklık toleransı ve 5 kat daha uzun ömür.
Digi+ VRM
Digi+ VRM voltaj düzenleyici modül (VRM), endüstrideki en iyilerden biridir. İşlemciye ultra akıcı ve ultra temiz güç aktarılmasını garantiler.

Daha Serin Tasarım
mars
1. VRM ISI BLOĞU
Geniş bir temas yüzeyine sahip büyük ve yüksek kütleli ısı bloğu, VRM ve bobin alanlarını kaplar.
1. TERMAL PED
Yüksek kaliteli termal pedler, indüktör ve dizili fazın ısısını ısı bloğuna aktarmasına yardımcı olur.
2. AKTİF YONGA SETİ ISI BLOĞU
Özel bir yonga seti fanına sahip olan yonga seti ısı bloğu, daha kararlı performans için en iyi soğutmayı garantiler.
3. M.2 ISI BLOĞU
M.2 ısı bloğu, M.2 SSD'yi yüksek performans ve güvenilirlik için en iyi çalışma sıcaklığında tutar.

Aktif Yonga Seti Isı Bloğu Çözümü
PCIe 4.0 ile iki kat bant genişliği sunan X570 platformu, önceki nesilden daha fazla termal zorlukla karşılaşır. TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi)'daki Aktif PCH ısı bloğunun özel fanı, sıcaklıkla oluşabilecek yavaşlamalarla verimli şekilde başa çıkar, aktarım sırasındaki performans düşüşlerini önler.
mars

ÖZEL DELTA SUPERFLO FAN
60.000 saatlik L10* yatak ömrüne sahip yüksek dayanıklı ve düşük gürültülü bir fan.
HAVALANDIRMA KANALI
Özel olarak tasarlanmış bir hava kanalı, fanın statik basınç oluşturmasına yardımcı olur ve kanatçıklar üzerindeki hava akışını konsantre eder.
KANATLI SOĞUTUCU
Soğutucu yüzgeci yoğunluğu, düşük dirençli bir egzoz yolunu korurken yüzey alanını maksimize etmek için ayarlanmıştır.

Kapsamlı Fan Kontrolleri
TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi), Fan Xpert 4 veya ödüllü UEFI BIOS'umuz tarafından ayarlanabilen, en kapsamlı fan kontrollerini barındırır.
mars mars mars mars
Çoklu Sıcaklık Kaynağı
Her çıkış, iş yükü tabanlı soğutma amacıyla, üç ayarlanabilen termal sensörü takip etme ve tepki vermesi için ayarlanabilir. Tüm ayarlar ise Fan Xpert 4 veya UEFI tarafından kontrol edilebilir.?
Hepsi bir arada sıvı soğutma
PWM veya DC sıvı pompaları için tam kontrol sağlar. Özel ve kapalı sistem sıvı soğutma kurulumları için mükemmeldir.
4-pin PWM/DC fan
Kart üzerindeki her çıkış, PWM veya DC fanların otomatik tespitini destekler.
Akıllı koruma
Özel bir entegre devre, her fan çıkışını aşırı ısınma ve aşırı akıma karşı korur.

Çift PCIe 4.0 M.2
Çift PCIe 4.0 M.2 yuvası, tip 22110'a kadar destekler ve muhteşem bir hız artışı için NVMe SSD RAID desteği sağlar. İki PCIe 4.0 depolama cihazına kadar destekle birlikte bir RAID kurulumu yapın ve 3. Nesil AMD Ryzen platformunda, en yüksek veri aktarım hızlarının keyfini çıkarın.
mars

ASUS OPTIMEM - Özel Bellek Tasarımı
ASUS OptiMem bellek iz yolu, daha yüksek bellek frekansları ve daha düşük gecikmeleri mümkün kılarak, AMD'nin Infinity Fabric mimarisinin tüm performans potansiyelini açığa çıkarır.
mars

TUF oyuncu ittifakı
TUF Oyuncu İttifakı, ASUS ve güvenilir PC parçası markalarının PC kasaları, güç kaynakları, işlemci soğutucuları, bellek kitleri ve dahası gibi parçalar arasında uyumluluk sağlayan özel bir iş birliğidir. Daha fazla iş birliği ve parçalar düzenli olarak eklendiği için, TUF Oyuncu İttifakı daha da güçleniyor.
mars

SafeSlot
SafeSlot, PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden icat edilmiş halidir, üstün eğilme ve kırılma direnci sağlar. Yeni bir içeri lehimleme işlemiyle tek aşamada üretilen SafeSlot, daha güçlü bir yuva için metal ile kaplanmıştır, ek lehim noktalarıyla da PCB'ye sıkı şekilde tutunmaktadır.
mars

ESD KORUYUCULARI
ESD Korumaları, +/- 10kV hava deşarjı ve +/- 6kV temas deşarjına kadar koruma sağlayarak elektrostatik deşarjdan oluşabilecek hasarı engelleyerek, parçaların ömrünü uzatır. Endüstri standardı olan +/- 6kV ve +/- 4kV'nin de üzerine çıkar.
mars
KLAVYE VE MOUSE KONEKTÖRLERİ
Devre üzerinde ek ESD TVS diyotlar.
EKRAN KARTI KORUMASI
VGA çıkış işlevini korumak için devre üzerinde ek ESD TVS diyotlar.
USB KONEKTÖRLERİ
Yüzeye monte ve çift iç hat paketler için TVS diyot.

TUF LANGuard
TUF LANGuard, gelişmiş sinyal çiftleme teknolojisi ve yüksek kalite yüzeye monte kapasitörleri birlikte kullanarak veri akışını iyileştiren, anakartı yıldırım düşmesi ve statik elektrikten koruyan, askeri sınıf bir yeniliktir.
mars

DRAM Aşırı Voltaj Koruması
Kart üzerindeki değiştirilebilir sigortalar, aşırı akım ve kısa devre hasarını engeller. Bu özellik giriş/çıkış yuvalarından DRAM'e kadar genişleyerek, sisteminizin ve bağlı cihazlarınızın ömrünü uzatır. mars

Paslanmaz Çelik Arka Plaka
TUF Gaming anakartlar, krom oksitle kaplanmış ve bu sayede geleneksel plakalardan 3 kat daha uzun ömre sahip, aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik arka plakaya sahiptir. Bu koruma özelliği ile TUF Gaming anakartlar, diğer markaların kartlarının dayanabildiği 24 saatlik tuz sis testine, 72 saat dayanabilmektedir.
mars

Armoury Crate
Armoury Crate, desteklenen ürünler için merkezi bir kontrol sunmak için tasarlanmış yeni bir yazılımdır. Armoury Crate, tek ve sezgisel bir ara yüz üzerinden uyumlu cihazlarınızdaki RGB aydınlatma ve efektleri kişiselleştirmenizi sağlar. Yazılım aynı zamanda içerisinde klavye ve farelerin de bulunduğu ASUS ürünlerinin ayarlarını kontrol etmenize de imkân tanır. Armoury Crate, ürün kaydı yapmanızı ve ASUS topluluğu ile bağlantıda kalmanızı da sağlar.
mars mars
AURA SYNC SÜRÜCÜ & REHBER İNDİRME
mars mars
ÖZEL OYUN ANLARI HESAP YÖNETİMİ

ÖZEL GIGABIT ETHERNET
Ultra hızlı oyunları, ASUS'a özgü Realtek® L8200A Gigabit Ethernet ile deneyimleyin. Performans ve kararlılık iyileştirmeleri ile LAN bağlantınız işlemcinizi verimli olarak kullanacak ve düşük gecikmeli veri aktarımları sağlayacak.
mars

Intel Wireless-AC 9260 - DAHİLİ Wi-Fi 5
TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi), 1.73Gbps'ye kadar kablosuz hızları için 2x2 MU-MIMO ve geniş 160MHz kanallı Intel Kablosuz AC-9260 Wi-Fi 5 (802.11ac) özelliklerine sahiptir. * Dahili Kablosuz -AC 9260 Wi-Fi adaptörü kablosuz veriyi 2 kata kadar daha hızlı iletir - böylece donanımınız yönlendiriciden uzaktayken bile hızlı, sorunsuz veri transferleri elde edersiniz. Intel Wireless-AC 9260, her zamankinden 2 kata kadar daha hızlı ve 4 kata kadar daha geniş olan bağlantılar için Bluetooth 5.0 da sunuyor.
mars
mars

Turbo LAN
cFosSpeed trafik şekillendirme teknolojisi ile Turbo LAN, gecikmeyi 1.45 katına kadar azaltmak için daha fazla gecikme düşürme desteği ve sezgisel bir arayüz sunuyor. Hem de uzman bilgisine gerek olmadan. Aynı zamanda içerisinde yer alan Game moduyla birlikte, oyunlarla ilgili veri aktarımlarına öncelik verebilir, oyun oynadığınız zaman ağ işlemleriniz sorunsuz hale gelir!
mars
1. Gerçek zamanlı hız takibi 2. Kendi favori listenizi gruplama 3. Tek tıkla en yüksek önceliği verme 4. Uygulamanızı hızlandırmak için öncelik ayarlama

REALTEK S1200A CODEC
mars
1. TUF GAMİNG SES KORUMASI
Etkili koruma, en iyi kaliteyi garantilemek için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.
2. SESİN KEYFİNİ ÇIKARIN
Yüksek kaliteli Japon ses kapasitörleri sıcak, doğal ve sizi içine çeken bir ses sağlar.
3. ÖZEL S1200A CODEC
Büyüleyen bir ses alanı ve hükmeden dinamikler sağlar.
4. SES KALKANI
Analog/dijital sinyal alanlarını ayırır, çoklu katmanlı kesintileri büyük oranda azaltır.

Sinyal-Gürültü Oranı
TUF Gaming X570 serisi anakartlar, Realtek ile yakın bir iş birliğiyle tasarlanan, benzersiz bir ses kodekini kullanır: Realtek S1200A. Aynı zamanda stereo hat çıkışında 108dB ve hat girişinde 103dB'lik sinyal-gürültü oranıyla saf ses kalitesi sağlar.
mars

Oyuncu Kulaklıkları için DTS CUSTOM
Savaş yeteneklerinizi özel DTS Custom dahili ses ile ön plana çıkarın. Gelişmiş emülasyon teknikleriyle stereo kulaklıkları için pozisyonel ipuçları oluşturan DTS Custom, dahili sesi yeni bir seviyeye taşıyor. Üç ön ayarla birlikte – Aerial, Soundscpae ve Tactical – farklı oyun türlerinde bile büyük avantaja sahip olacaksınız.
mars
AERIAL MODU
Sesi, oyun dünyasının üzerinde geziyormuşçasına deneyimleyin. MOBA, RTA, strateji ve spor oyunları için mükemmeldir!
SOUNDSCAPE MODU
MMO, RPG ve korku oyunları için ideal ses ayarı sağlar, kulaklarınızı aksiyonun merkezine yerleştirir!
TAKTİKSEL MODU
Şşşşt! Öbür taraftaki düşmanınız mı? DTS Custom, gizlilik esaslı oynanış için detayları güçlendirir, böylece her adım sesini tespit edip yerini belirleyeceksiniz!

Rakiplerinizi Gölgede Bırakın
İyi ayarlanmış bir sistem, eşdeğer bir görünüm hak eder. ASUS Aura, dahili RGB LED'lerin yanında dahili RGB çıkışlara bağlı şeritler için de işlevsel ön ayarlara sahip tam RGB aydınlatma kontrolü sunar. Hepsi de sayısı giderek artan Aura özellikli donanım portföyüyle senkronize edilebilir.
 
Sabit Nefes Yanıp sönme Gökkuşağı Renk döngüsü Yıldızlı gece Müzik efekti Akıllı

ADRESLENEBİLİR GEN 2 RGB BAŞLIK
TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) artık güncellenmiş programlanabilir RGB çıkışı ile yeni nesil aydınlatma cihazlarına hazır. Bu çıkışla birlikte bağlı cihazda kaç adet programlanabilir LED'in bulunduğu tespit edilebiliyor, böylece otomatik ayarlanmış aydınlatma efektleri için kurulum işlemini kolaylaştırıyor. Yeni başlık ayrıca mevcut Aura RGB ekipmanları için geriye dönük uyumluluk sunuyor.
mars

asus-tr-garanti-logo ASUS Türkiye Garantili Ürün
Bu ürün ASUS Türkiye Garantisi altındadır.
Garanti kapsamındaki ürünlerde Asus yetkili servislerinden ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

Garantili ürünlerinizi anlaşmalı kargo firması ile göndermeniz halinde servise gidiş geliş kargo ücretleri ASUS tarafından karşılanır.

Yetkili servise ürün göndermek için qr.asus.com/tamir sitesini, detaylı bilgiler için destek.asus.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Model TUF GAMING X570-PLUS (WI-FI)
PN 90MB1170-M0EAY0
EAN -
İşlemci AMD AM4 Soket AMD Ryzen™ 2.nci Nesil/2inci ve 1inci Nesil AMD Ryzen™ ile Radeon™ Vega Grafikler/3üncü Nesil AMD Ryzen™ İşlemciler
Yonga Seti AMD X570
Bellek 4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 4400(O.C)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz Arabelleksiz Bellek
3rd Gen AMD Ryzen™ Processors
Çift Kanal Bellek Mimarisi
2nd Gen AMD Ryzen™ Processors
4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 3600(O.C.)/3466(O.C.)/3400(O.C.)/3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz Arabelleksiz Bellek
2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors
4 x DIMM, Max. 128GB, DDR4 3200(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666/2400/2133 MHz Arabelleksiz Bellek
ECC Bellek (ECC modu) desteği CPU'ya göre değişir.
* QVL Listesi için www.asus.com.tr'ı ziyaret ediniz.
Grafik Integrated Graphics in the 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors
Çoklu VGA çıkış desteği : HDMI/DisplayPort ports
- Desteklenen Maksimum DisplayPort çözünürlüğü 4096 x 2160 60 Hz
- Supports HDMI 1.4b with max. resolution 4096 x 2160 24 Hz
Çoklu GPU Desteği AMD Ryzen™ 2. Nesil / Ryzen™ 1. Nesil İşlemciler
3rd and 2nd Gen AMD Ryzen™ Processors
AMD CrossFireX™ Teknolojisini Destekler
Genişletme Yuvaları 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors
1 x PCIe 4.0 x16 (x16 modu)
2nd Gen AMD Ryzen™ Processors
1 x PCIe 3.0 x16 (x16 modu)
2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 modu)
AMD X570 chipset
1 x PCIe 4.0 x16 (maks x4 modu)
2 x PCIe 4.0 x1
Depolama 3rd Gen AMD Ryzen™ Processors :
1 x M.2 Soket 3, with M Key, Type 2242/2260/2280/22110(PCIE 4.0 x4 and SATA modes) storage devices support
2nd Gen AMD Ryzen™ Processors :
1 x M.2 Soket 3, with M Key, Type 2242/2260/2280/22110(PCIE 3.0 x4 and SATA modes) storage devices support
AMD X570 chipset :
1 x M.2 Soket 3, with M Key, Type 2242/2260/2280/22110(PCIE 4.0 x4 and SATA modes) storage devices support
8 x SATA 6Gb/s port(lar)
Raid Desteği 0, 1, 10
LAN Realtek® L8200A
ASUS Turbo LAN Yazılımı
TUF LANGuard
Kablosuz Veri Ağı Intel® Wireless-AC 9260
Çift bant frekans desteği 2.4 / 5 GHz
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
MU-MIMO Desteği
Supports channel bandwidth: HT20/HT40/HT80/HT160. Up to 1.73Gbps transfer speed
Bluetooth Bluetooth® 5.0
Ses Realtek® ALC S1200A 8-Kanal Yüksek Tanımlı Ses CODEC'i
Ses Özelliği :
- GAMING Kulaklıklar için Özel DTS.
- Ses Koruma: Hassas analog / dijital ayırma ve büyük ölçüde azaltılmış çok taraflı parazit sağlar
- Özel ses PCB katmanları: Hassas ses sinyallerinin kalitesini korumak için sol ve sağ kanallar için ayrı katmanlar
- Premium Japon ses kapasitörleri: Olağanüstü netlik ve sadakat ile sıcak, doğal ve sürükleyici ses sağlar
- Ses Koruma: Etkili koruma, en iyi kaliteyi sağlamak için ses sinyallerinin bütünlüğünü korur.
USB Portları 3rd and 2nd Gen AMD Ryzen™/2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics Processors :
4 x USB 3.2 Gen 1 port(lar) (4arka panelde, )
AMD X570 chipset :
3 x USB 3.2 Gen 2 port(lar) (3arka panelde, , 2 x Tip A+1 x USB Tip CTM)
AMD X570 chipset :
2 x USB 3.2 Gen 1 port(lar) (2 bord ortasında)
AMD X570 chipset :
4 x USB 2.0 port(lar) (4 bord ortasında)
ASUS'a Özgü Özellikler ASUS TUF KORUMA
- ASUS SafeSlot: Grafik kartı yatırımınızı koruyun
- ASUS ESD Guard: Geliştirilmiş ESD koruması
- ASUS Aşırı Gerilim Koruması: Birinci sınıf devre koruması güç tasarımı
- ASUS Paslanmaz Çelik Arka G / Ç: Daha fazla dayanıklılık için 3X korozyon direnci!
- ASUS DIGI+ VRM: Precision control for stable power
- ASUS LANGuard: LAN dalgalanmalarına, yıldırım çarpmasına ve statik elektrik deşarjlarına karşı korur!
ASUS'a Özgü Özellikler :
- AI Suite 3
- Ai Charger
AURA :
- Aura Aydınlatma Kontrolü
- Aura RGB Şerit Girişleri
- Addressable Gen 2 Header
ASUS Sessiz Termal Çözümü :
- Stylish Design: MOS Heat-sink with dual thermal pads design, PCH Fan, PCH and M.2 Heatsink
- ASUS Fan Xpert 4
ASUS EZ DIY :
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 3
- ASUS UEFI BIOS EZ(Kolay) Mod
ASUS Q-Design :
- ASUS Q-LED (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED)
- ASUS Q-Slot
- ASUS Q-DIMM
DIY Friendly Design
- Procool
- SafeSlot
- Digi+ VRM
- Highly Durable components
- ESD Guards
Arka Giriş/Çıkış Portları 1 x PS/2 klavye/fare combo port(lar)
1 x DisplayPort
1 x HDMI
1 x LAN (RJ45) port(lar)
1 x Optik S/PDIF çıkışı
5 x Ses Jak(lar)
ASUS Wi-Fi modülü (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ve Bluetooth v4.2)
4 x USB 3.2 Gen 1 (up to 5Gbps) ports
3 x USB 3.2 Gen 2 (up to 10Gbps) ports (Tip A + USB Tip CTM)
Dahili Giriş/Çıkış Portları 2 x USB 2.0 bağlantıları ek olarak 4 USB 2.0 portları destekler
8 x SATA 6Gb/s bağlantısı(ları)
1 x CPU Fan bağlantısı(ları)
1 x CPU OPT Fan bağlantısı(ları)
3 x Kasa Fan bağlantısı(ları)
2 x Aura RGB Şerit Başlığı (ları)
1 x Addressable Gen 2 header(s)
1 x 24-pin EATX Güç bağlantısı(ları)
1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
1 x 4-pin ATX 12V Güç bağlantısı(ları)
1 x M.2 Soket 3 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)
1 x M.2 Soket 3 with M Key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode & X4 PCIE mode)
1 x Ön pane ses bağlantısı(ları) (AAFP)
1 x Sistem panel(leri)
1 x SPI TPM header
1 x AIO_PUMP konektörü
1 x Clear CMOS anahtarı(ları)
1 x COM port girişi
1 x USB 3.2 Gen 1 (up to 5Gbps) connector support additional 2 USB ports
Aksesuarlar Kullanıcı kılavuzu
2 x SATA 6Gb/s kablosu(ları)
G/Ç Kalkanı
1 x M.2 Vida Paketi
1 x Destek DVD
1 x TUF Sertifika kartı(ları)
1 x ASUS 2T2R çift bantlı Wi-Fi hareketli antenler (Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac uyumlu)
1 x TUF GAMING Çıkartma
BIOS 256Mb Flash ROM, UEFI AMI BIOS, PnP, SM BIOS 3.2, ACPI 6.2, Multi-language BIOS, ASUS EZ Flash 3, CrashFree BIOS 3, F6 Qfan Control, F3 My Favorites, F4 AURA ON/OFF, Last Modified log, F9 Search, F12 PrintScreen, and ASUS DRAM SPD (Serial Presence Detect) memory information
Yönetilebilirlik WOL by PME, PXE
İşletim Sistemi Windows® 10 64-bit
Form Faktörü ATX Form Faktör
12.0 inç x 9.6 inç ( 30.5 cm x 24.4 cm )
Anakart Boyutu ATX
Bluetooth Yok
Chipset AMD X570
COM Port Yok
Dahili Ekran Kartı Yok
DisplayPort Var
DVI Çıkışı Yok
HDMI Çıkışı Var
İşlemci Soket Tipi Soket AM4
M.2 Slotu 3 Adet
Optik Ses Çıkışı Var
Overclock (Hız Aşırtma) Var
Paralel Port Yok
PCI Express Hızı PCI Express 3.0
PCI Slot Yok
PCI-E x1 Slot 1 Adet
PCI-E x16 Slot 3 Adet
PS/2 Girişi Var
RAM Frekansı 4400 MHz
Ram Kapasitesi 128 GB
Ram Slotu 4 Adet
Ram Tipi DDR4
SATA 2 Yok
SATA 3 8 Adet
SATA Express Yok
Ses Çıkışı 5+1
USB 2.0 4 Adet
USB 3.0 Yok
USB 3.1 9 Adet
USB C Yok
VGA Çıkışı Yok
Wi-Fi Var
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000O71SH
Asus TUF Gaming X570-PLUS (WI-FI) AMD X570 4400MHz DDR4 AM4 MidTower Anakart YorumlarıTüm yorumları gör (23)
Asus TUF Gaming X570-PLUS (WI-FI) AMD X570 4400MHz DDR4 AM4 MidTower Anakart
Çok İyi
(22)
Çok İyi (22)
%96
İyi
(1)
İyi (1)
%4
Ne İyi / Ne Kötü
(0)
Ne İyi / Ne Kötü (0)
%0
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(0)
Çok Kötü (0)
%0
Ortalama Puan
5,0
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (9)
Fotoğraflı yorumlar (0)
Bu ürün ile ilgili 23 yorum var.
Sırala
ÜK
ÜK
Doğru karar!Doğru karar En son PC topladığımdan beri en az 15 sene geçti. Haliyle bu kadar zaman sonra hangi anakart ve bileşen diye epey bir kafa yordum ve bu anakartta karar kıldım. Halbuki yeni çıkacak B550leri bir kaç ay da beklemiştim. Neden TUF Gaming X570-Plus WiFi? İlk olarak bu kart sorunsuzluluğunu ispatlamış. performanslı, dayanıklı, yetenekli, yakın zamanda çıkacak AMD işlemciler ve PCIe 4 zaten destekleniyor, 2 adet PCIe x16, 2 adet M.2 yuvası (biri soğutma bloklu), 8 adet USB 3.2, 3.1, Type C, WiFi 5 (6 değil ama), vs vs saymakla bitmiyor.. Kampanyalar ile fiyat avantajı da oluştu. Alt ve üst modelleri de mevcutken ortasını almak bana göre akıllıca geldi... Sistemim AMD 3700x, 8GB Sapphire Nitro+ SE, 32gb Gskill 3600MHz cl16. Hiç zorlanmadan topladım, kurdum ve çok şükür serin sessiz hiç sıkıntısız çalışıyor. Bios ileri seviye kullanıcılar için oldukça kapsamlı. 8+4 pin cpu güç besleme portu var, bilginiz olsun. Ben 8 pini kullandım. Kasa fan pinleri 4 pinli. 12V ARGB bir adet, bir adet de RGB 5v 3pin var. Az evet. Kasada kablo çoklayıcı vardı da sorun çıkmadı. Henüz işkence testlerine başlamadım ancak ilk sıcaklık değerleri çok ideal. Rakip markanın B550si sanırım yükte bir 6-7 derece daha az ısınıyor diye hatırlıyorum. TUFta 12 faz VRM, rakip B550’de 14 veya 16 faz VRM var. Topladığım sistem gereği beni çok da ilgilendirmeyen bu iki fark hariç, başka bir avantaja rastlayamadım. Kartın görebildiğim tek negatif tarafı m.2 slotlarından ilki CPU ile ekran kartı arasında kalıyor ve soğutucu bloğu yok. Alttakinin ise soğutucu bloğu var ama o da benim ekran kartının altında bulunan fanlarına maruz kalıyor... SSD (Evo 970) 90C görünce ek fan modifiyesi yapmak zorunda kaldım. Soğutucu bloklu taraf ile makaimum 72C görmeyi başardım. CPU ve anakart endeksli kasa fanları maalesef SSD nin neler çektiğinden bi haber. Bunun haricinde gayet başarılı. Sitedeki yazılımları indirmeyi unutmayın...
Satıcı Hepsiburada
(43) ESENYURT - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EG
EG
Fiyat/Performans kralıBu anakartı R7 3800x, H115i soğutucu, GSkill Trident Z Neo 16GB 3600Mhz CL16 RAM ve Corsair MP600 M.2 ile kullanıyorum. CrystalDiskMark programında, PCI-e 4.0 sayesinde 5000MB/s okuma, 4200MB/s yazma hızlarını gördüm. Ekran kartım çipset fanının üstünü kapatıyor fakat herhangi bir ısınma ve fan sesi problemi gözlemlemedim. ASUS gerçekten harika bir iş başarmış. Wi-Fi çekim gücünü çok başarılı buldum. Bluetooth 5.0 olması güzel, fakat henüz kullanmadım. Anakartın ses modülünü de gayet başarılı buldum.
Satıcı Hepsiburada
ANITTEPE - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat /Performans olarak başarılı3800x işlemci Adata XPG Gammix s50 ssd ile kullanıyorum. Gayet yeterli performans veriyor. 5000 okuma 4400 yazma hızları gördüm crytal disk mark programı ile. Sıcaklıklar oldukça düşük. Ekran kartı anakarttaki fanın üstüne gelmesine rağmen sıcaklık olarak bir sıkıntı olmadı. Ram bellek olarak gskill 2x8 3600 cl16 ram kullanıyorum gayet stabil ve düzgün şekilde çalışıyor ram bellekler. Performans için bire bir çok başarılı. Tek eksisi sadece 1 adet argb fan bağlantısı olması. 2 adet rgb bağlantısı mevcut yeterli ancak argb ışıklandırma kullanmak isteyen başka bir model seçmeli. Sıvı soğutma ve ekran kartını çoklayarak 1 pine taktığımda düzgün şekilde çalışmadı maalesef 2 adet argb pine ihtiyaç duydum. Wifisini deneyemedim ancak bluetoothu birazcık zayıf gibi onun dışında gayet iyi.
Satıcı Hepsiburada
(24) ÇORLU - Tekirdağ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
BA
BA
tuf gaming x570PCI Express 4.0'ı kovalıyorsanız alabileceğiniz en mantıklı anakart bu. Fiyat/Performans açısından da çok iyi.Zaten burayı inceliyorsanız araştırmışsınız da demektir. Anakart için uzun vadede eksi olabilecek kısmı; eğer uzun ve geniş bir ekran kartı kullanıyorsanız, anakartta yonga seti üzerindeki ufak fanın üzerini kapatacaktır. Bu durumda sesli çalışma gibi durumlar olabilir. Bunun dışında 10/10
Satıcı QP Bilişim
(28) ÜSKÜDAR - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HA
HA
Beş YıldızAsus'un kalitesini gösterdiği üst düzey bir kart olmuş,en üst seviye işlemci ve ekran kartlarını rahatlıkla çalıştırabilmektedir. 10 gündür kullanıyorum ve tek kelime ile mükemmel.
Satıcı Hepsiburada
(32) FATİH - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
sağlam anakartUzun yıllar kullanılabilecek bir anakart. Hızlı ve özenli gönderim. Asus yıllardır yaptığı yine yapmış, sağlam anakart.
Satıcı Hepsiburada
(31) GÜNGÖREN - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ME
ME
süper anakartsadece bugünkü değil yılsonunda çıkacak cpu'ları da destekliyor. ayrıca pci express 4, onboard wifi, bt vs full özellikli anakart
Satıcı Hepsiburada
(56) KADIKÖY - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızHızlı ve tertipli gönderi 👍
Satıcı Hepsiburada
GÜNGÖREN - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YT
YT
Asus Candır.Çok memnunum asus ve diyerleri
Satıcı Hepsiburada
(33) ÇEKMEKÖY - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
TK
TK
Tek kelimeyle müthişYeni sistemimi amd olarak topladım.Anakart olarak bu modeli tercih ettim.Fiyat pahalı gibi ancak özelliklerine bakılırsa fiyatın hakkını veriyor. Dahili wifi olması büyük avantaj böylece bir portu işgal etme durumu olmuyor. Pcı 4.0 ile ssd şimşek hızda desem yalan olmaz.Çoğu özelliği bildiğimiz şeyler ancak bu kartı ayıran nokta kapasitörlerin dayanıklılığı ve çipset üzerindeki dahili fan .Böylece veri yolu sıcaklığı daha stabil kalıyor ve sistem kararlığı her zaman yüksek seviyede oluyor .Tek kelimeyle müthiş.Uzun süreli çalışma ve oyun uzun biçilmiş kaftan.Kesinlikle tavsiye derim.
(25)
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Beş YıldızX570 Serileri genelde ısınmasıyla bilinir fakat asus Tuf serisinde bu sorunu yaşamadım sogutmasını cok iyi yapmış asus. resmen amd nın hatasını çözmüşler.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
RA
RA
Kaçırma derimBu model bir efsane olmus ses karti aktif chipset sogutmasi ve Ryzen 3 3600 ve uzerindeki islemciler icin en iyi F/P anakarti olur.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ZK
ZK
x570 Fiyat/performans AnakartıAMD işlemci ile x570 sistem toplamayı düşünenler. Hiç düşünmeden anakartı alabilirler. Ryzen 3900x ile tüm çekirdek .43 Ghz hızında hiç problemsiz overclock oldu. Auro sync ile Adreslenebilir RGB ışıkları kusursuz çalışmaktadır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MK
MK
Beş Yıldızaskeri standartlarda sahip dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir model bu kadar özellikten sonra sorun yaşatacak bir durum yok ayrıca x570 anakartlar içinde asus yine liderliğini bırakmıyor en serin çalışan modellerin hepsi asus da. Tümleşik 2 antenli wifi ye sahip
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ED
ED
Beş YıldızX570 anakartları çok araştırdım ve sonunda bunu almaya karar verdim. Çok kaliteli ve performanslı bir anakart.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EfsaneX570 serilerini uzun süredir araştırıyordum. Sonunda bunu almaya karar verdim. Performansı başarılı, tasarımı da çok iyi. Asus kalitesi hemen belli oluyor.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Beş Yıldızana kart sıcaklığı 27-28 derecede kalıyor serin çalışan bir kart ayrıca tuf serisi kendini ispatlamış bir model
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EK
EK
Beş YıldızWifi performansı cidden muazzam ve 4400 mhz ram destegi çok iyi anakatın üzerindeki sogutma gerçekten işe yarıyor bizzat şahitim.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SS
SS
Beş Yıldızİlk sistemimde de ASUS anakart kullanıyordum. ASUS'dan hayatta şaşmam, ASUS demek kalite demek.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ZB
ZB
UyumluÜrünü AMD Ryzen 5 3600,Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz Ram ile birlikte sipariş verdim topladım gayet başarılı açılışta hiç bir sorun yaşamadım.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 Soket AM4 mATX Anakart
MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart
Asus Prime B450M-K AMD B450 AM4 DDR4 4400 Mhz mATX Anakart
MSI MAG B550 Tomahawk AM4 DDR4 ATX Anakart
%19
699,00 TL 563,32 TL
%6
668,00 TL 628,82 TL
%7
703,00 TL 655,12 TL
%5
1.797,00 TL 1.707,15 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Tekramarket 9,9
Yorumlar
(158)
(22)
(64)
(5)
Anakart Boyutu Micro ATX ATX Micro ATX ATX
Dahili Ekran Kartı Var Yok Var Var
İşlemci Soket Tipi Soket AM4 Soket AM4 Soket AM4 Soket AM4
Overclock (Hız Aşırtma) Var Yok Var Var
RAM Frekansı 2133 MHz 3200 MHz 2133 MHz 5100 MHz
Ram Tipi DDR4 DDR4 DDR4 DDR4
Ses Çıkışı Yok 7+1 7+1 7+1
Başa dön