Bir İngiliz markası olan Castrol, 100 yılı aşkın süredir dünya çapında gres ve ileri yağlama ürünleri pazarında lider bir markadır. Otomotiv, denizcilik, üretim, havacılık ve petrol arama sektörlerine hizmet veren Castrol, motor yağı denince Türk tüketicilerinin aklına gelen ilk markalardandır. Dünyanın dört bir yanına dağılmış satış ve satış sonrası hizmeti ile bir dünya devi olan Castrol, ticari, bireysel ya da endüstriyel olmak üzere farklı ihtiyaçlara cevap veren yağlar üretmekte ve satmaktadır. Ayrıca dünyanın dört bir yanında bulunan yedi Ar-Ge merkezi ile yağ teknolojisi kapsamında inovasyon çalışmaları yapmakta, özel çalışma ve üretim koşullarına yönelik patentli ve yüksek performanslı ürünler üretmektedir. Birçok otomotiv devi tarafından önerilen Castrol ürünleri yeni nesil motorlar ve diğer mekanik aksamlarda mükemmel performans yakalanmasına destek olmaktadır. Aynı şekilde motosiklet, ağır vasıta ve tekneler için de farklı sentetik ve mineral motor yağları sağlayan Castrol, bu alanlarda da kendinden oldukça bahsedilen bir marka olma özelliğine sahiptir.

Castrol'de Her İhtiyaca Yönelik Motor Yağı Bulunmaktadır

Otomotiv endüstrisi için ürettiği motor yağları ile sınıfının önde gelen markalarından biri olan Castrol'ün ürün portföyü türlerine göre tam sentetik, yarı sentetik ve mineral olmak üzere üç gruba ayrılmıştır. Bir tam sentetik motor yağı olan Castrol Edge, otomobilinizin motoru için en gelişmiş ve kuvvetli sentetik motor yağının avantajlarını sağlamanıza yardımcı olur. Şimdiye kadar Castrol tarafından üretilen en güçlü motor yağı olma özelliği sağlayan Castrol Edge, Titanium FST teknolojisi ile geliştirilmiştir ve farklı ve yüksek basınç koşulları ya da motor devirlerinden etkilenmeden motorun tam performansta çalışmasına yardımcı olur. Sürtünmeyi minimuma indirerek aşınmayı engeller.

Castrol Magnetec Stop-Start ise yenilikçi yapısı ve akıllı molekülleri ile kendini yenileyebilen bir katman tasarlayarak motorunuzu korur, zorlu trafik koşullarında ve dur kalkta bile motor aşınmalarının önüne geçer. Yarı sentetik motor yağlarından biri olan Castrol Magnetec ise aracınızın kontağını çevirmeniz ile birlikte motorunuzu koruma altına alan bir teknolojiye sahiptir. Adeta bir mıknatıs gibi motora yapışan Castrol Magnatec, kontağın çevrilmesinden motorun ısınmasına kadar geçen süredeki aşınmaların önüne geçer. Böylece aşınmaların büyük çoğunluğunu bertaraf etmenize destek olur.

Motor yağında çamurlaşmanın önüne geçerek motorunuzu koruyan bir diğer yarı sentetik motor yağı Castrol GTX motorunuzu aşınmalara karşı korur. Mineral motor yağları kategorisinde de sayılabilecek Castrol GTX yüksek ve düşük motor sıcaklıklarında mükemmel performans sağlar. Motorun ömrünü kısaltan kolesterol gibi hayati yağ kanallarının tıkanması konusunda çözüm bulan Castrol GTX, motorunuzu uzun yıllar kullanmanıza yardımcı olur. LPG’Li araçlar için özel tasarlanmış olan Castrol GTX LPG bu araçların performansını maksimize etmek için özel olarak formüle edilmiş bir mineral motor yağıdır.

Motor Yağı Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızın motor yağını belirli sıklarla değiştirmeniz motor performansını iyileştireceği gibi otomobilinizi uzun vadeli kullanabilmenize de destek olacaktır. Motor yağının değişim süresinin geldiğini yeni nesil araçlar elektronik aksamları vasıtası ile sürücülere zaman kaybetmeden belirtmektedir. Böylece motorda minimum zarar hedeflenmektedir. Motor yağını araç bakım servisinde değiştirebileceğiniz gibi kendiniz de uzmanlaşarak değiştirebilirsiniz. Aracınızın ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik doğru Castrol motor yağını seçtikten sonra, aracınızı sürerek motorunuzu ve içindeki yağı ısıtmayı unutmayın. Ardından aracınızın yağ kapağını açın. Isınmış olan eski yağ araçtaki vakumun azalması sebebiyle serbest kalıp dökülecektir. Aracın kaymayacağından emin olduktan sonra, yağ filtresini çıkarıp değiştirin. Temizlenmiş yağ filtresini yakıp iyice sıkıştığından emin olduktan sonra motor kısmından yeni yağı ekleyin. Çoğunlukla beş litrelik aracınız için yeterli olacaktır. Yağ çubuğu ile seviyeyi kontrol ettikten sonra tüm kapakları kapatın ve aracınızı tekrar çalıştırın. Isınan yeni motor yağı aksamlara yapışarak motoru korumaya alacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında eski yağı güvenli ve kurallara uygun olacak şekilde imha ettiğinizden emin olun.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...