ARA
Loading interface...
Loading interface...
CGE
Codenames

Codenames

CGE
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/10283
Codenames
Czech Games Edition tarafından üretilen Codenames, Avrupa ve Amerika’nın ajan oyunu kategorisinde en sevilen kutu oyunudur. Son yıllarda ajan oyunlarından en çok satılan oyun olma özelliğini taşır. 30 dile çevrilen oyun Türkiye’de de büyük ilgi görmektedir. 50'den fazla ülkede satışta olan oyun, 2-10 kişi aralığında oyuncu sayısı ile oynanabilir.

Codenames oyununa başlarken oyuncular 2 gruba ayrılır ve karşılıklı bir düzende otururlar. Codenames kartları arasından rastgele seçilen 25 kelime kartı, 5 yatay 5 dikey sıra olmak üzere masaya dizilir. İki grup içerisinden birer kişi, ipucu verecek kişi olarak belirlenir. Daha sonra anahtar kartların arasından bir kart rastgele seçilir. Anahtar kartın yanında bulunan ışıklar, hangi renkli takımın oyuna başlayacağını belirtir. Oyuna başlayan takımın bilmesi gereken 9, diğer takımın bilmesi gereken 8 kelimesi vardır. Anahtar kartta yer alan renkler, masa üzerinde bulunan kartların hangilerinin hangi takımın bilmesi gerektiğini belirtir ve bunu sadece ipuçlarını verecek oyuncular görebilir.

Codenames Ajan Oyunu Genel Kuralları

-Kırmızı ile gösterilen kelimelerin kırmızı ajanlar tarafından bulunması gerekir.
-Mavi ile gösterilen kelimelerin mavi ajanlar tarafından bulunması gerekir.
-Sarı ile gösterilen kelimeler tarafsız kelimelerdir. Bu kelimelerin bulunması puan kazandırmaz.
-Siyah ile gösterilen kelime ise suikastçıdır.
-Oyun kuralları iki takıma da anlatıldıktan sonra oyun başlar. İpucu verecek olan kişinin görevi, tek kelime ve tek sayı ile ajanlarını yönlendirmektir. Sadece tek kelime söyler ve bu kelime ile kaç adet kelime kartını anlatmak istediğini belirtecek bir sayı söyler. İpucunu alan ajanlar, bu kelimeyle masada bulunan kelimeler arasında bağlantı kurmaya çalışırlar ve belirtilen sayıda kartı gösterirler. --İpucu veren kişinin söylediği sayıda kartı gösterirler. Buldukları kartın doğru olması puan kazandırır. -Eğer tarafsız kart seçilirse puan alınmaz. Suikastçı seçilirse oyunu kaybetmiş olurlar. Diğer takıma ait bir kart seçilirse puan karşı takımın olur.

Codenames düşünce gücünüzü geliştirirken kelimelere farklı anlamlar ile bakmanızı sağlar. Aklınızdan geçenlerin ne kadar farklı olabileceğini görüp, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Codenames Ajan Oyunu Kutu İçeriği

-16 adet ajan kartı
-1 adet iki renkli ajan kartı
-7 adet masum vatandaş kartı
-1 adet suikastçı kartı
-40 adet anahtar kart
-1 adet kural kitabı
-1 adet kart tutucu plastik
-1 adet kum saati
-200 adet toplam 400 kelimeden oluşan kart

Kutu Oyunu Üretiminde Global Bir Yolculuk

Czech Games Edition, 2007 yılında oyun sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Dünya genelindeki ortakları ile yaptıkları işbirlikleri ile oyunları, yaklaşık olarak 30 dile çevrilerek geniş kitlelere ulaştırılmaktadır.


Avrupa Ve Amerika’Nın En Sevilen Ajan Ve Kelime Temalı Kutu Oyunu Codenames Tamamen Türkçe. 30 Dile Çevrilen Ve 50’Den Fazla Ülkede Satışta Olan Codenames, 10’Dan Fazla Kişiye Kadar Oynanabiliyor. 2 Kişiden 10+ Kalabalık Gruplara Kadar Oynanabilen Codenames, Geçtiğimiz Yıl Avrupa Ve Amerika’Nın En Çok Satan Kutu Oyunu Olma Başarısı Yakaladı. İpuçları Kullanarak Rakip Ajanların Gizli Kimliklerini Açığa Çıkarmaya Dayanan Kelime Oyunu İki Takım Halinde Oynanıyor. Her Takımdan Bir Kişi İpuçlarını Verecek Kişi Olarak Seçiliyor. İpucu Veren Kişi Verdiği İpuçlarıyla Ortada Bulunan Kelimeler Arasında Bağlantı Kurarak Takım Arkadaşlarına Kendi Takımına Ait Kelimeleri Buldurmaya Çalışıyor.
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön