Yapbozlar, 1763 yılından bu yana önemli eğlence gereçlerinden birisi, ilk başta bir haritanın parçalarını oluşturan tahtalar şeklinde öğretici bir eğitim aracı olarak üretilmiştir. Sonraki yıllarda ilgi ve merak gören bu uğraş birçok resim veya fotoğraf gibi görsel ürünlerin de üzerinde kullanıldığı bir hâle bürünmüştür. Binlerce parçaya kadar ulaşabilen yapbozlar, el becerilerinin, dikkat ve konsantrasyonun sağlanmasına yardımcı olan bir etkinliktir. Her bir parçanın kendisine özel ve uyumlu bir yeri olduğu bu uğraşta tamamen hatasız ve dikkatli bir yol izlenmesi gerekir. Educa puzzle ve yapboz çeşitleri bitirildikten sonra bir tablo olarak kullanılmak istenecek güzellikte birçok ürün içerdiği gibi her yaş grubuna hitap eden parça sayıları ve modelleriyle de sizlere hizmet sunar.

Kendinizi Yansıtan Parçaları Bütünleştiren Etkinlik Puzzle

Bazen günlerce ve hatta haftalarca yapımına emek harcadığınız yapbozları tamamlandığında sevilecek bir esere dönüşmesi istenir. Bu sebeple her zevke ve isteğe talep eden çeşitleriyle Educa puzzle çeşitleri sizlere sunulur. Art serisi ile resim veya illüstrasyon benzeri yapbozları tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir hayvanın veya hobilerinize hitap eden örneğin yemek içerikli bir yapbozu tamamlamak isteyebilirsiniz. Tüm bu isteklerinizin karşılık bulacağı çeşitlilikte ürün yelpazesiyle Educa ürünleri keyifle parçalarını birleştireceğiniz yapbozlar vadeder. Bu hobiyle geçirilmek istenen vakte göre parça seçenekleri bulunan yapbozlar, Educa ile her zevkten seçenekle ve 3000 parçaya kadar ulaşan boyut çeşitleri ile sizlere sunulur.

Tamamladığınız Yapbozları Sanat Eserine Dönüştürün

Yapboz ilk çıktığı zamanlarda her ne kadar eğitim amaçlı bir etkinlik olarak doğsa da sonrasında ciddi bir hobi ve uğraşa dönüşmüştür. Binlerce parçayı bir araya getirmek gibi ciddi bir süreci içeren, oldukça büyük bir emek ve çokça zaman gerektiren bir hobi olması sebebiyle tamamlanan yapbozlar bozulmadan uzun süre muhafaza edilmek istenir. Sizlerin bu isteğini de düşünen Educa, puzzle yapıştırıcı ürünleri ile tamamladığınız yapbozların parçalarının bozulmadan ve dağılmadan bir arada durmasını sağlar. Bu sayede tamamladığınız yapbozunuzu bir tablo olarak kullanabilir ve evinizin istediğiniz bir köşesinde sergileyebilirsiniz. 3D puzzle ve saat yapboz gibi seçenekler de puzzle yapmanıza olanak sağlayabileceği gibi evinizde kullanmak isteyeceğiniz oldukça hoş dekor ürünleri olarak değerlendirilebilir. Yapboz yapımı uzun zaman alan bir hobi olması ve bir zemin kaplaması bakımından ara verme süreçlerinde korunaklı bir şekilde muhafaza etmek de sizin için bir ihtiyaç olabilir. Yapboz halıları bu noktada sizlere dilediğiniz rahat zemini sağlamasının yanı sıra, ara vereceğiniz zamanlarda yaptığınız parçalar bozulmadan katlanıp kaldırılabilme özelliğiyle de büyük kolaylık sağlar.

Yapbozların Çocuk Gelişiminde Etkisi

Çocukların ince motor becerilerinin gelişiminde, özellikle el ve parmak kaslarının gelişimi önem taşır. Yapboz, parçadan bütüne giden ve tamamı ellerin kullanılarak yapılan bir etkinlik olması bakımından ince motor becerilerinde destekleyici bir rol oynar. Çocuklar için üretilen yapbozlar sevdikleri çizgi kahramanlar veya karakterleri içeren temalarda olabileceği gibi öğretici içerikler de barındırır. Sayıları ve harfleri öğrenebileceği yapbozlar bunlardan bazılarıdır. Çocuğunuz için yapboz alacağınız zaman, onun sevdiği karakterlerden alabileceğiniz gibi küçük yaşlardaki çocuklar için daha az parçaları yapbozlar başlangıç için daha uygun olabilir.

Puzzle Yaparken Yararlı Olabilecek Teknikler

 • Puzzle yapmaya başlarken ilk başta kenar parçalarının birleştirilmesi size daha hızlı bir başlangıç sağlayabilir.
 • Çok parçalı yapbozlarda renk tonlarına ve figürlere göre ilk başta parçaları ayırmak yakın konumlardaki parçaların bir arada ve kolay bulunabilmesine yarayabilir.
 • Renk tonlarına ve figürlere göre ayırdığınız parçaları da kendi içerisinde şekillerine göre gruplandırmanız da parça bulma arayışında yardımcı bir etken olabilir.
 • Puzzle, uğraşlı ve sabır isteyen bir etkinlik olması bakımından, hangi figürü veya yapbozun bölümünü hangi sırayla yapacağınız gibi kendi belirlediğiniz planlar çerçevesinde ilerlemeniz faydalı olabilir.

Uzun emekler sarf edilen ve sonucunda güzel bir eser almak isteyen hobi severler için Educa puzzle ve yapboz çeşitleri evlerde geçirilen vakitleri eşsiz kılmak adına hepsiburada.com ayrıcalığı ile sizlere sunuluyor. Siz de zamanınızı verimli geçirmek ve zihninize böylesine güçlü bir antrenman yaptırmak için hemen Educa yapbozlardan birine sahip olun!

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Educa Puzzle ve Yapboz Fiyatları

208 ürün var
 1. Alt Kategoriler
  Diğer Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Educa Puzzle Yapbozlar
  2. Anatolian Puzzle Yapbozlar
  3. Art Puzzle Puzzle Yapbozlar
  4. King Of Puzzle Puzzle Yapbozlar
  5. KS Games Puzzle Yapbozlar
  6. Ravensburger Puzzle Yapbozlar
  7. Trefl Puzzle Yapbozlar
  8. Blue Focus Puzzle Yapbozlar
  9. Cubic Fun Puzzle Yapbozlar
  10. Castorland Puzzle Yapbozlar
  11. Art Puzzle Yapbozlar
  12. Trefl Puzzle Puzzle Yapbozlar
  13. Adam Games Puzzle Yapbozlar
  14. Nova Puzzle Puzzle Yapbozlar
  15. Heye Puzzle Puzzle Yapbozlar
  16. Puzzle Store Puzzle Yapbozlar
  17. Clementoni Puzzle Yapbozlar
  18. Puzz Puzzle Yapbozlar
  19. Educa Puzzle Puzzle Yapbozlar
  20. Selçuklu Sanat Puzzle Yapbozlar
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Parça Aralığı A-Z
  1. 1501 - 3000 Parça
  2. 1001 - 1500 Parça
  3. 501 - 1000 Parça
  4. 301 - 500 Parça
  5. 0 - 50 Parça
  6. Puzzle Aksesuar
  7. 150 - 300 Parça
  8. 100 - 149 Parça
  9. 5001 Parça ve Üstü
  10. 51 - 99 Parça
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Educa
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/1201902/educa
Başa dön