Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Ekosolfarm
EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi 10 Kg. Tüm Bitkilerde Kullanıma Uygun Organik Gübre

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi 10 Kg. Tüm Bitkilerde Kullanıma Uygun Organik Gübre

Ekosolfarm
123,92 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001279


EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi 10 Kg

Saksı, Bahçe, Tarla - Her türlü bitkide kullanıma uygun katı formda toz organik gübre

10 Kg Çuval Ambalaj (20 Litre hacim)

Önemli Açıklama:
Türkiye'de satışı yapılan tüm bitki besini / gübre ürünlerinin uygulama miktarları kg hesaplaması ile tavsiye edildiği için, gübre, bitki besleyiciler, toprak düzenleyiciler  kilogram ölçeğinde lisanslanmakta ve kg ölçeğinde ambalajlarda satışa sunulur.

Bitki toprağı ürünleri ise saksı ebatlarına göre hacimsel hesaplama yapılacağı için hacim ölçeğinde (litre) olarak satışa sunulmaktadır.

Maalesef bazı satıcılar, ürünlerini fazla göstermek amacıyla gübre ürünlerini de "litre" ölçeğinde satışa sunarak, tüketicide algı yanıltması yaratmaya çalışmaktadırlar.

Bitki besleyici gübre ürünlerinin, ürünün özgül kütlesine bağlı değişiklik göstermekle birlikte, ortalama ağırlık-kg / hacim-litre karşılaştırma tablosu aşağıdaki gibidir:

  • 1,5 Kg katı gübre = 3 Litre
  • 10 Kg katı gübre = 20 Litre
  • 25 kg katı gübre = 50 Litre

Bu sebeple, gübre kategorisinde ürünlerin kıyaslamasını yapabilmek için, mutlaka satışı yapılan miktar birimine dikkat edilmesini tavsiye ederiz.

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi  

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda, evlerinizdeki yapraklı, çiçekli tüm süs bitkilerinizde güvenle kullanabileceğiniz organik bir gübredir.  

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi'nin yakma özelliği olmadığı için, tüm uygulamalarda, toprak, torf vs. ile karıştırmaya gerek duymadan, tohumdan fide yetiştirmeye kadar doğrudan kökle temas ettirerek güvenle kullanabilirsiniz.  

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen, EkosolFarm Organik Solucan Gübresi sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlar. 

%100 Solucan Gübresi (Worm Castings) Nedir?
Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalar, azot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, doğal büyüme hormonları, amino asitler, enzimler, toprak kaynaklı patojen (hastalık yapan) mikroorganizmalara karşı etkili 40'tan fazla etki gösteren faydalı mikroorganizma, bakteri ve mantarlar  bulunur. 

Bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlayan makro, mikro, iz elementlerden oluşan bitki besinlerini içerir. 

Topraktaki alınamayan bitki besin elementlerini alınabilir forma dönüştürür. Ürün miktarında artış sağlar. 

EkosolFarm Organik Solucan Gübresi'nin gerek Katı (granül), gerekse Sıvı formülasyonlarının topraktan ve yapraktan uygulamaları ile önemli bitki hastalık etmeni fungus (mantar) ve bakterilerin oluşturduğu bakteriyal ve fungal hastalıklara karşı önleyici etki göstererek bitkiyi hastalıklara karşı korur. 

Bitki hücre duvarlarının kalınlaşmasını sağlayarak, emici tip ağız yapısına sahip böceklerin (meyve sinekleri, aphids vs.) bitki dokusunu delerek bitki özünü içmesini engelleyerek zararlarına karşı bitkiyi korur. Kompostlaşmış biyotik etmenlerin Solucan Gübresinde bulunması sebebiyle bitkinin büyümesine etken olan proteinli (azotlu) bileşikler içerir. 

İşte Mucizenin Tanımı Budur!
Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, pH dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren, EkosolFarm % 100 Organik Solucan Gübresi® sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.

NASIL KULLANABİLİRİM?
Balkon bahçeciliğinde;
Sebze ve meyve saksılarınıza, saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır.   

Tüm yapraklı, çiçekli süs bitkileriniz için; 
Saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır. 

Sebzelerinizi dikerken; 
Fide çukuru dibine 1 avuç kadar (yaklaşık 50 gr.) eklenir, fide kökleri doğrudan gübre ile temas edecek şekilde çukura yerleştirilir ve etrafı toprkla kapatılıp, sulanır.

Meyve ağaçlarınızı dikerken; fidan çukuru dibine 1-1,5 kg konulur, fidan kökleri gübre ile temas edecek şekilde diklir, etrafı toprakla kapatılıp sulanır.   

Yetişkin Ağaçlarınızda; 

Yaprak iz düşümü hizasını (gölge çapı) yani kök bölgesini 10-15 cm. derinliğinde, çember şeklinde çapalayarak toprak kaldırılır, ÇAP=1 kg. ölçeğinde serpilir, üzeri tekrar toprakla kapatılıp sulanır.

Örneğin: Gölge Çapı 3 metre bir ağaç için 3 kg.  

Unutmamalısınız ki, EkosolFarm Solucan Gübresi lisanslı ve sertifikalı organik bir gübre olduğu için fazla kullanımda bitkiniz hiç bir zarar görmeyecek, az kullanımda ise etkisi azalacaktır. 

Senede en az 2 kez uygulanması bitki sağlığı ve gelişimi için önerilir.  

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi Hobi Bahçeciliği için özel tasarlanmış 10 Kg. çuval ambalajı kullandıktan sonra saklanabilir çuval tasarımına sahiptir.  

Ürünü kullandıktan sonra pakette kalan miktarı 2 sene boyunca ambalajında muhafaza edebilirsiniz. 

EkosolFarm Organik Granül %100 Solucan Gübresi ve EkosolFarm Organik Sıvı %100 Solucan Gübresi ürünlerinin tüm Ar-Ge çalışmalarını kendi bünyesinde bulunan mühendisleri ve danışman akademisyenleri ile tamamlamış, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yetkilendirdiği Alman  Ceres Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından Organik Tarım'ın esaslarına dair yönetmelik çerçevesinde uygunluğu onaylanmış  Türkiye'nin ilk Organik Solucan Gübresi'dir.     

EkosolFarm® Türkiye'nin en büyük Solucan Gübresi üretim kuruluşu  Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. tescilli markasıdır.  

İlgili yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde, piyasaya arz edilen tüm bitki besleyici ve toprak düzenleyicilerin TC Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen, ürün Tescil ve lisans numaralarını ürün açıklamalarında bulundurulması zorunludur.

Ürün tescil, lisans ve varsa organik sertifikaları ürün açıklamalarında bulunmayan ürünler yasadışı üretilmiş olabilir, içeriğinde bitki ve insan sağlığına zararlı kimyasallar olabilir.

LİSANS VE SERTİFİKALARIMIZ

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi® (EkosolFarm Worm Castings®)
T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığınca, 29.03.2014 tarihli ve 28956 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği tescil ve lisans belgesi düzenlenmiştir.
Lisans No: 1304 Tescil No: 11216    

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi
Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. AŞ. tarafından, T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nce 24.12.2011 tarihli ve 28152 sayılı İnsan Tüketimi Amacıyla Kullanılmayan Hayvansal Yan Ürünler Yönetmeliğine uygun üretilmiştir.
Çalışma İzin Numarası: TR-45-OG-002    

EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi®
T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığınca düzenlenen 18 Ağustos 2010 tarihli Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'e uygunluğu, TR-OT-35 yetki numaralı CERES Kontrol ve  Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır. 
Sertifika No:   TR-OT-35 / İ-678 / 2021 / TR-10204

EkosolFarm Worm Castings® (EkosolFarm Organik %100 Solucan Gübresi®)
CERES GmbH confirms that EkosolFarm® Worm Castings Fertilizer can be used in organic farming according the following standards.
REG. (EC) 889/2008 (ANNEX I) .NOP (§205.105)         


Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HREKOSOL05
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön