Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Peri Yayınları
Exterminators Yok Ediciler Ve Erdemli Müslümanlar-Sait Çetinoğlu

Exterminators Yok Ediciler Ve Erdemli Müslümanlar-Sait Çetinoğlu

Peri Yayınları
34,90 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (3)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

44,99 TL
150,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1502098
Exterminators Yok Ediciler Ve Erdemli Müslümanlar-Sait Çetinoğlu
Bir asır evvel insanlık, bir büyük felaketi, Ermeni Soykırımı''nı yaşadı. Sonrasında tartıştı! Oldu mu olmadı mı? diye. Savlar: "Ermeniler, Müslüman olmadıkları için ölümü, öldürülmeyi hak etti." Ermeniler Müslümanları katlederken kendileri yok oldu! Türk''ün, Kürt''ün, Çerkez''in vs. hiçbir suçu yok! Zaten bu olayla bizim alakamız yok! Ermenileri asıl katledenler Kürtlerdir! Kalanlarını da Türkler kurtardı! Osmanlı tehcirinden, Cumhuriyet''in alakası yok, "Soykırım değil de, yaşanan bir savaş idi, karşılıklı arbedede Ermeniler yenildi, dağıldı, çekip gitti. Ermeniler, Müslümanları yok ederken, Allahü Te''ala cezalarını verdi. Kayboldular!" vs. idi.

Yaşananlardan sonra ''küfrün bini bir para'' etti. "Ermeniler gibi sonunu getiririm!", "Ermeni oğlu Ermeni"diye aşağılayıcı sözler edenleri de az olmadı.

"Ermeni tertelesi (katliamı)nın olduğu sene!" diyerek o katliamı milad kabul edip safça itiraf eden yaşlılarımızdan hayatta olanları var.

Bu tartışmalar, son 20 yıl içinde epey yol aldı. Belge ve tarih bilinci ortaya konuldu. Her ne kadar resmi ideoloji kendisiyle yüzleşemediyse de, insanlık tarihinden nasiplenmişler; "Bu olay olmadı!" deme kudretini kendinde bulamıyor.

Şimdi sıra; katliamdan sorumlu kadronun kimliğini ortaya koymak ve biyografilerini genç nesillere sunmak doğru bir algı için önemlidir.

Elinizdeki kitap; Patrik Zaven Der Yeghiayan''ın (1868-1947); "Ermeni Soykırımı Örgütleyicilerinin Listesi, Exterminators (Yok Ediciler ve Erdemli Müslümanlar)"ı Sait Çetinoğlu''nun büyük bir çaba ve titizlikle derleyip yayına hazırladı. Bu çabasıyla tartışmanın çıtasını başka bir merhaleye taşıyor.

Artık, katil olanların çocukları/torunları; "yalancının mumu buraya kadar!" diyerek, babalarının/dedelerinin yaptıklarından utanarak yerin dibine girercesine utanacaklarına, onların yaptıklarını biyografileriyle öğrenerek, kınayarak, kendileri ile yüzleşerek bu travmadan kurtulabilirler.

Soykırım esnasında, gözü dönmüş katil çetelerinin talan ve kıyımına karşı, insanlığını unutmayanların ve katledilmek istenenlerin kurtulmaları için yardımcı olanların torunları, dede ve atalarının insani duruşlarını bilince taşıyarak övünebilirler.

Artık karanlıkta kalmaya gerek kalmadı. Sarkis Çerkezyan''ın dediği gibi "Bu dünya hepimize yeter!"

İnsanlığın kaybedenlere karşı İnsanlığın çıkıp gerçeği haykıranlara seslerini katarak, şoven, ırkçı ve katliamcı tarih ve zihniyetten kendisini arındırma mücadelesini vererek, kendilerini insanlık tarihi karşısında sorumlu kılarak, geleceklerini temize taşıyabileceklerdir.

Doğruyu yakalamak ve doğruda durmak için; önyargılardan uzaklaşmak, değişmek ve mücadele etmek ile insanlık kendini yeniden kazanır.

İnsanlığın ve onurlu geleceğin yanında saf tutmaktan başka çıkar yol kaldı mı?
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 232
Yayın Tarihi 2011
Yazar Sait Çetinoğlu
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KPERI75325
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası - Hüseyin Yayman
Celcelutiye Sufilerin Saklı Hazinesi - Kubilay Aktaş
Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? - Aytunç Altındal
Bu Da Geçer Ya Hu-Ferudun Özdemir
%20
55,00 TL 44,00 TL
116,67 TL
%40
32,00 TL 19,20 TL
%49
35,00 TL 17,90 TL
Satıcı
Hepsiburada
KitapAbi 9,6
Hepsiburada
dolcevitakitap 6,6
Değerlendirmeler
(1)
(13)
(52)
(12)
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 512 400 144 320
Yayın Tarihi 2016 2015 2018 2015
Yazar Hüseyin Yayman Kubilay Aktaş Aytunç Altındal Ferudun Özdemir
Basım Dili - - Türkçe -
Başa dön