Araştırma Kitapları

Araştırma ve inceleme kitapları belirli bir alanda merak edilen noktalara açıklık getirmek için bilimsel verilerden ve tarihi kaynaklardan yararlanır. Gerçekçi yapıları, sade anlatımları ve belgelerle beraber paylaştıkları bilgiler sayesinde araştırma kitabı okumak sizi ilgili alanda geliştirir. Ünlü Türk psikologların psikoloji bilimi çerçevesinde yazdığı öğretmenlikle ilgili kitapları okuyarak bu mesleğe dair önemli verilere erişebilirsiniz. Yabancı bilim insanlarının da her eğitimcinin okuması gereken eserler arasında yer alan kitapları aracılığıyla öğrencilere nasıl yaklaşmanız gerektiği hakkında fikir alabilirsiniz. Tarihi araştırma kitapları arasındaki Hitler eserleri ile tarihe geçmiş bu ismin düşüncelerini okuyabilirsiniz. İlk ve orta okul çağındaki çocukların daha verimli şekilde ders çalışabilmesi için yazılmış etkili çalışma kitaplarını çocuğunuz için satın alabilirsiniz. Keltlerin ve Germenlerin eski çağlardaki inanışlarına dair bir okuma yapmak için bu alanda kaleme alınmış araştırma kitaplarını okuyabilirsiniz.

Araştırma Kitabı Nedir?

Araştırma kitapları kendilerine konu aldıkları alan hakkında detaylı bilgilere erişip bu bilgileri sistematik bir şekilde derler. Bu sayede ilgili konuya dair bilimsel araştırmalardan oluşan güvenilir kaynaklar elde edilir. Geçmiş çağlardan günümüze değin kadının toplum içindeki yerini sorgulayan araştırmaları okuyarak sosyal ve ekonomik hayatta kadınların ulaşması gereken noktaları öğrenebilirsiniz. Eski asker ve komutanların yazdığı araştırma kitapları ile askerlerimizin kahramanlık öykülerini edebî bir lezzetle okuma şansına erişirsiniz. En çok satanlar listelerine girmeyi başarmış kitapları kapak üzerinde yer alan ibarelerden tanıyabilirsiniz. Psikoloji ve plasebo etkisi ile ilgili eserler sayenizde hayatınızda zihninizi kullanarak ne gibi değişimler yaşayabileceğinizi okuyabilirsiniz. Plasebo etkisini nasıl daha olumlu kullanabileceğinizi aktaran eserleri okuyup yaşamınıza yeni başarılar katabilirsiniz. Psikoloji biliminden faydalanan araştırma kitaplarını kütüphanenize ekleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.

Önerilen Araştırma Kitapları Hangileridir?

Cinsellik eğitimi sağlayan ve seri halinde yazılmış eserler yetişkin insanların sade bir anlatım diliyle seksüel bilgilere erişmesini sağlar. Toplumsal kitaplar arasında yer alan cinsellik temalı araştırma kitapları daha bilinçli bir cinsel hayat için okurlarını aydınlatır. Türkiye'nin önemli sorunları ve bu sorunları destekleyen güçler hakkında yapılmış araştırmalarla kaleme alınmış eserler okuyuculara derin bir bakış kazandırır. Baran Aydın'ın kaleme aldığı tarihi araştırma kitaplarını satın alarak Atatürk tarafından kurulan değerli teşkilatlar hakkında belgeler eşliğinde okumalar yapabilirsiniz. Gözden geçirilmiş baskılar aracılığıyla eksikleri tamamlanan kitaplar daha doyurucu bilgiler alabilmenize yardımcı olur. Tarih alanında araştırma yapan yazarların hazırladığı padişahların yaşamını anlatan kitaplar Osmanlı hanedanının önemli isimlerini yakından tanıyabilmenize olanak tanır. Araştırma kitapları uzun bir araştırma evresi sonunda yazıldığı için güvenilir kaynakların derlenmesinden oluşur.

Araştırma Kitapları Nasıl Okunur?

Bilimsel verilere ve tarihî belgelere değinen araştırma kitapları keyifli bir okuma yaşatır. Sade ve bilimsel dille yazılan kitaplar her okurun kolayca anlayabileceği şekilde sunulur. Tarihî araştırma kitapları arasındaki Cumhuriyet Dönemi eserleri Atatürk'ün sağlığında yaşanan olaylar hakkında belgeler eşliğinde yeni ve güvenilir bilgilere sahip olmanıza yardım eder. Çernobil, Fukuşima gibi nükleer faciaların yol açtığı tahribatlar hakkında elde edilmiş verileri aktaran eserler nükleer tehlikelerin neler olduğunu daha kolay anlamanızı sağlar. Yeni nükleer faciaların yaşanmaması ve dersler alınması için de çağrıda bulunan yazarlar olası tehlikelere dikkat çeker. Eğitim alanında bilimsel eserler okumak isteyen öğretmenler için kaleme alınmış yapıtlar Finlandiya, İsveç, Danimarka gibi başarılı eğitim sistemleriyle ön plana çıkan ülkelerin bunu nasıl başardığını detaylı şekilde açıklar. Disiplinin ve motivasyon konulu araştırma kitaplarını okuyarak kendinizi geliştirmek adına yapabileceklerinizi maddeli anlatımlar aracılığıyla kolayca kavrayabilirsiniz. Daha düzenli bir yaşamın size neler katabileceğini bu kitaplardan öğrenebilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araştırma Kitabı

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Araştırma ,Tarih & Siyaset
Araştırma Kitapları
Araştırma Kitapları
Avrupa Birliği
Avrupa Birliği
A.B.D
A.B.D
Türkiye Üzerine Araştırmalar
Türkiye Üzerine Araştırmalar
Dünya Ülkeleri
Dünya Ülkeleri
Toplum Hayatı / Toplumsal Konular
Toplum Hayatı / Toplumsal Konular
Tarihi Olaylar Üzerine Araştırmalar
Tarihi Olaylar Üzerine Araştırmalar
Örgütler & Gizli Servisler
Örgütler & Gizli Servisler
Kişiler Üzerine Araştırmalar
Kişiler Üzerine Araştırmalar
Etnik ve Dini Gruplar
Etnik ve Dini Gruplar
Kıbrıs
Kıbrıs
Orta Doğu
Orta Doğu
Mafya - Terörizm
Mafya - Terörizm
Petrol ve Enerji
Petrol ve Enerji
Yönetim / Devlet Üzerine
Yönetim / Devlet Üzerine
Demokrasi
Demokrasi
Antropoloji - Etnoloji
Antropoloji - Etnoloji
Laiklik
Laiklik
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 41 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?