Etnik ve Dini Gruplar

Etnik kitap-dini kitap kategorisinde yer alan eserler; felsefi ve sosyolojik olarak temellendirilmiş meseleler hakkında araştırma yapan akademisyenlerin yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de tez yazarken başvurdukları kaynaklar arasında yer alıyor. Dini konular hakkında bilinçlenmek isteyen ve bu alana ilgi duyan okurların başucu kitapları arasında yer alan eserler; bireylerin düşünce dünyasını zenginleştiriyor. Farklı düşünce kalıplarıyla tanışma olanağı sunan etnik kitap-dini kitap kategorisi eserleri, temel dini kavramları okuyuculara sunuyor. Öğrenilen bilgileri sorgulamayı tavsiye eden kitaplar, okurların zihninde yer edinmiş ön yargıları yıkmaya yardımcı oluyor. Felsefe, sosyoloji, tarih, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve ilahiyat gibi alanlarda çalışmalar yapan bireylerin yararlandıkları eserler, çeşitli etnik grupların tarihi ve amaçları konusunda yapılan araştırma verilerini okurlara sunuyor. Etnik grupların inançlarının sorgulandığı eserler, İslam dini özelinde ele alınıyor ve etraflıca inceleniyor. Etnik ve dini kitap kategorisinde yer alan çalışmalar, alanında uzman bireylerin uzun yıllar süren araştırmalarını ve tecrübelerini sade ve anlaşılır bir dille sunuyor.

Etnik Kitap-Dini Kitap Kategorisinde Yer Alan Eserlerin İçeriği Nedir?

Bireylerin yaşamlarını anlamlı kılmak uğruna gösterdikleri mücadelelerin etkileyici bir üslupla kaleme alındığı kitaplar; halkların ve kabilelerin nasıl oluştuğuna ilişkin verileri değerlendiriyor. Halkların etnik yapıları ve oluşumları üzerinde durulan eserlerde, kullanılan alfabelerden yemek kültürüne kadar çok geniş bir alanda derlenen veriler okurlara sunuluyor. İlgili literatüre katkı sağlaması amacıyla bilim insanları tarafından yapılan saha çalışmalarına da yer verilen kitaplarda, bir kültürün oluşmasında etkili olan ögeler detaylıca analiz ediliyor. Çeşitli mezhepler ve tarikatlar arasında var olan farklılıklara değinilen eserlerde, alanla ilgili tartışmalara ve teorilere de yer veriliyor. Etnik grupların bağımsız bir din olup olmadığı konusundaki iddialara cevap verilen kitaplar, okurların farklı bakış açıları kazanmalarına yardımcı oluyor. Bireylerin vizyonunu pozitif anlamda geliştiren eserler, okurların bilgi birikimini artırıyor.

Etnik Kitap- Dini Kitap Kategorisinde Hangi Meseleler Ele Alınır?

Kitaplarda yer alan tartışmalar hakkında fikir yürüten bireyler, alan okumalarını derinleştirerek meseleleri yeniden değerlendiriyor. Etnik gruplar ve mezhepler üzerinde araştırma yapan uzmanların çalışmalarına geniş bir yer verilen eserlerde çoğu grubun kökenlerinin aynı olması ve varoluş gayelerinin aynı felsefi temele oturtulması okuyucuların ilgisini çekiyor. Müşterek inanç esaslarına sahip oldukları kabul edilen etnik grupların, çeşitli inanç esaslarını ve dini ritüelleri yerine getirirken birbirlerinden çok farklı yöntemler uygulamaları, araştırmacıların çıkarımları ile birlikte okurlara sunuluyor. İnançlar arasındaki farklılıkların sosyolojik oluşumlarla desteklendiği eserler, etnik ve dini gruplar hakkında yapılan bilimsel incelemeleri objektif bir şekilde yansıtıyor. İnanç bakımından ortak özellik taşıyan grupların, birbirleriyle karıştırılması meselesi de kitaplarda etraflıca ele alınan konuların başında yer alıyor.

Etnik Kitap- Dini Kitap Eserleri Hangi Konulara Değinir?

Sosyal bir kast sisteminin oluşumuna değinilen etnik ve dini kitaplarda, zaman içerisinde oluşan zümrenin artı ve eksi yönleri değerlendirmeye tabi tutuluyor. Tarihsel yönüyle de ele alınan meseleler, zengin bir kültür zeminine yerleştiriliyor ve inanç sistemleri arasındaki temel farklılıklar tartışılıyor. İnsan hakları meselesinin farklı açılardan ele alındığı etnik ve dini kitap kategorisi kitapları bireyler arasında meydana gelen fikir ayrılıkları ve kişilerin uyuşmazlıklara düşmesi noktasında devletlerin kritik bir role sahip olduğunu ifade ediyor. Toplum içerisinde huzurun ve barışın demokratik bir düzlemde sağlanabilmesinin yollarına değinilen eserlerde, her bir bireyin üzerine düşen sorumluluklar kapsamlı bir şekilde sunuluyor. Toplumların oluşumu ve ayrılması noktasında insan psikolojisinin etkili olduğunu belirten eserlerde, inancın psikolojik boyutu da ele alınıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Etnik Kitap-Dini Kitap

800 ürün listeleniyor
Avesta Yayınları
İletişim Yayınevi
Peri Yayınları
Anonim Yayıncılık
Kaynak Yayınları
Belge Yayınları
Akçağ Yayınları
IQ Kültür Sanat Yayıncılık
Rağbet Yayınları
Doğan Kitap
Gözlem Gazetecilik
Türk Tarih Kurumu Yayınları
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
Atatürk Araştırma Merkezi
Berikan Yayınları
Beyan Yayınları
Hrant Dink Vakfı Yayınları
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
Ayfa Basın Yayın
Berfin Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 800 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?