Türkiye Üzerine Araştırmalar

Türkiye tarihi ve Türkiye'nin farklı dinamikleri hakkında araştırmaları içeren kitaplarla zengin okumalar yapabilirsiniz. Hepsiburada.com ile yerli kalemlerin yazdığı kitaplara ek olarak yabancı gözüyle Türkiye'yi inceleyip belirli konular hakkında eserler yazmış kişilerin de kitaplarına ulaşabilirsiniz. Araştırmacı yazarların hazırladığı eserlerle suç örgütlerinin ne gibi eylemler gerçekleştirdiklerini öğrenebilirsiniz. Türkiye'nin sosyolojik yapısını ortaya koyan çalışmalar Türk toplumunun nelere değer verdiğini, hangi konularda ayrışabildiğini bilimsel araştırmalarla açıklar. Çeşitli ülkelerin Türkiye'de açtığı vakıflar ve eğitim kurumlarına değinen araştırma kitapları Türkiye'de yer alan yabancı oluşumlar hakkında bilgi almanızı sağlar. Birçok yayınevi araştırma dizileri oluşturarak bu alanda okuma yapmak isteyen meraklıların kolayca ulaşabileceği kitaplar sunar.

Türkiye Üzerine Araştırma Kitapları Hangileridir?

Osmanlı Devleti'nden Türkiye Cumhuriyeti'ne geçiş sürecinde yaşananları ve ortaya çıkan değişimleri inceleyen araştırma kitapları tarihsel bir perspektifle Türkiye'ye bakabilmenizi sağlar. Türkiye'de geçmiş yüzyıllarda yaşamış milletleri, kurulmuş devletleri inceleyen eserler Anadolu'nun ve Trakya'nın hangi medeniyetlere ev sahipliği yaptığını anlatır. Arkeolojik çalışmalara değinen araştırma kitapları ile Türkiye sınırları içerisinde bulunmuş önemli antik kentleri ve höyükleri inceleyebilirsiniz. Türkiye hakkında yeni bilgiler öğrenmek, daha önce adını duymadığınız yerlerdeki önemli eserleri tanımak için de araştırma kitaplarını satın alabilirsiniz. Türkiye tarihinde kara bir leke olarak kalmış Madımak Katliamı; Uğur Mumcu'nun, Abdi İpekçi'nin öldürülmesi gibi yaşanması istenmeyen olaylara ve suikastlara dair birçok kitap ile derinlemesine okuma yapabilirsiniz. Cinayetlerin azmettiricilerini, cinayetlerin nasıl işlendiğini ve bunun altında yatan politik nedenleri okuyuculara aktaran eserler Türk tarihindeki önemli olayları yakından incelemenize olanak tanır.

Türkiye Üzerine Yapılan Araştırmalar Nelerdir?

Provokasyonların politik nedenlerini inceleyen araştırma kitapları Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleşen olayların arkasındaki sır perdelerini aralar. Geçmişte Türkiye topraklarında çıkartılmış isyanları konu alan araştırma kitaplarını okuyarak hangi bölgelerde ve hangi motivasyonlarla isyanlar çıkartıldığını öğrenebilirsiniz. Atatürk'ün yaşamını konu alan eserler Türk yazarlar tarafından da yabancı isimler tarafından da oluşturulmuştur. Hem yerli isimlerin Atatürk'ün siyasi yaşamını ve devrimlerini aktaran eserlerini hem de yabancı yazarların Atatürk hakkında neler düşündüklerini anlatan çalışmalarını okuyabilirsiniz. Eski askerlerin kaleme aldıkları ve Türkiye tarihinde terörle mücadele konusunda yapılanları anlatan kitaplarla geçmişte ne gibi kahramanlık öyküleri yazıldığını ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz. Türkiye'de kentlerin sorunlarına değinen ve çarpık kentleşme, hızlı nüfus artışı gibi konuları inceleyen araştırma kitapları Türkiye'nin sorunlarına dair okumalar gerçekleştirebilmenize yardım eder.

Türkiye'yle İlgili Araştırma Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Cumhuriyet döneminde uygulanan politikaları ve yapılan inkılapları değerlendiren araştırma eserleri modern Türkiye'nin nasıl kurulduğunu anlatır. Türkiye'de kadınların, erkeklerin ve çocukların ne gibi zorluklarla karşılaştığını araştıran yapıtlar toplumun farklı katmanlarının problemlerine eğilir. Kadın cinayetleri, çocuklara yönelik saldırılar gibi konularda elde edilmiş istatistiklerle eleştirilerini dile getiren yazarlar zengin içerikli eserler sunar. Basın kuruluşlarının tarihsel süreç içerisinde nasıl geliştiğini, radyonun ve televizyonun nasıl büyüdüğünü Türkiye üzerinden okuyan yazarların çalışmaları medya ile ilgili araştırmalar içerir. FETÖ ile ilgili araştırma kitaplarını satın alarak darbe girişimine kalkışmış bu terör örgütüyle ilgili birçok okuma yapabilirsiniz. Örgütün gelişimi ve amaçları ile bu örgütün yok edilmesi için yapılanları anlatan araştırma kitapları yeni bilgiler edinmenize de yardımcı olur. PKK konulu kitaplar bu terör örgütünün nasıl ve hangi güçler tarafından oluşturulup büyütüldüğünü irdeler. Bunun yanı sıra terör örgütlerinin saldırılarını kronolojik şekilde anlatan araştırma eserleri bilgileri düzenli bir şekilde aktarır. PKK ve IŞİD'i konu alan eserler Türkiye'de birçok eylem gerçekleştirmiş bu terör örgütlerini ayrıntılı şekilde incelemenize olanak sağlar.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Türkiye Üzerine Araştırma Kitapları

946 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 49 / 946 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?