Terör örgütlerini anlatan kitaplar ile bu oluşumların ne gibi amaçlar taşıdığını ve nasıl eylemler gerçekleştirdiklerini okuyabilirsiniz. Terörü engellemek için, devletlerin aldığı önlemleri ve uluslararası alanda teröre karşı oluşturulan ortaklıkları öğrenerek terörizm hakkında bilgi alabilirsiniz. Tarihsel perspektifle konuya yaklaşan akademik çalışmaları inceleyerek terörün nasıl ve neden ortaya çıktığını, teröristlerin ne planladıklarını daha iyi anlayabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada teröristlerin yol açtığı katliamları anlatan eserler, bu insanlık suçunun ne gibi tahribatlar yarattığını sosyolojik ve psikolojik yönden de irdeler. Mafya örgütlerini de kapsayan terörizm kitapları, bu suç örgütleri hakkında derinlemesine bilgilere erişebilmenize olanak tanır. Türkiye'de adı bilinen ve mafya, suç örgütleri gibi oluşumlarda yer alan ya da bu oluşumlarla ilgili çalışmalarda rol üstlenen Abdullah Çatlı, Alaattin Çakıcı, Mehmet Eymür gibi isimlerin hayatları hakkında araştırma kitaplarıyla yeni verilere ulaşabilirsiniz.

Terörizm ile İlgili Kitaplar Nelerdir?

İnsanların yetiştirildikleri ortamın ve çevresel faktörlerin, kişilerin teröre eğilim duymalarına olan etkisini inceleyen kitaplar bilimsel araştırmalara da yer verir. Önemli terör eylemleri gerçekleştirmiş isimlerle yapılan röportajlara yer veren eserler, hangi motivasyonlarla bu insanlık suçunun işlendiğini anlamaya yardımcı olur. Tarihe geçmiş önemli saldırıları, suikast ve katliamları konu alan terörizm ile ilgili eserleri okuyarak bilgi birikiminizi artırabilirsiniz. Ergenekon, Balyoz gibi davalar hakkında yazılmış kitapları kütüphanenize ekleyerek bu davalarda yaşanan komploları ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. FETÖ'yü anlatan kitapları satın alıp darbe girişiminde bulunmuş bu terör örgütünün iç yüzünü ayrıntılarıyla okuyarak bilgilenebilirsiniz. Terörizmi konu alan eserler, bu konuda geliştirilmiş kuramlardan ve kavramlardan da bahseder. Öğreneceğiniz yeni terim ve kavramlarla terörizm hakkında ufkunuzu geliştiren bilgiler elde edersiniz. PKK ile ilgili eserleri okuyarak terör örgütünün hangi eylemleri gerçekleştirdiğini, hangi oluşumlardan destek aldığını ve nasıl üye topladığını detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Mafya Kitapları Hangileridir?

Kurgusal mafya romanlarının yanı sıra araştırma ve inceleme niteliği taşıyan mafya eserleri de bulunur. Mafya örgütlerinin yapılanmalarını, diğer örgütlerle hesaplaşmalarını aktaran romanlar edebî bir lezzet içerisinde okumalar yaparak suç dünyasının içine konuk olmanızı sağlar. Dini, siyasi ya da düşünsel nedenlerle bir örgüte üye olan kişilerin örgüt içerisinde nelerle karşılaştıklarını ve örgüt yapılanmalarını aktaran kitaplar, suç dünyasını daha iyi tanımanıza olanak tanır. Hizbullah, DAEŞ, El Kaide gibi dini terör örgütlerini anlatan terörizm kitapları, hem yerli hem de yabancı araştırmacıların kaleminden çıkmıştır. Çok satanlar listesine de girmeyi başarmış, ses getiren kitaplarla örgütlerin yol açtığı sorunları daha iyi inceleyebilirsiniz. Özellikle 21. yüzyılda ortaya çıkmaya başlamış olan dijital terör örgütleri ile devlet kurumlarına yapılan siber saldırılar hakkında bilgiler alıp bu örgütlerin hangi amaçları taşıdıklarını öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Terör Kitapları Nelerdir?

Türkiye'nin ve dünyanın terörizm ile olan mücadelesinde hangi aşamaların katedildiğini, ne gibi uluslararası örgütlerin kurulduğunu anlatan kitaplarla terörizm hakkında çok sayıda yeni bilgi kazanabilirsiniz. Mafya babalarını, terör örgütü liderlerine anlatan kitaplar, bu suçluların yaşamlarını ve gerçekleştirdikleri eylemleri ayrıntılı şekilde inceler. Suç tarihine geçmiş önemli olayları aktaran araştırma kitapları, bu suçların nasıl işlendiğini göstererek daha sonraki tehlikelere karşı da uyarıda bulunur. Terör örgütlerinin diğer devletlerden destek alarak belirli bir ülkede nasıl tahribatlar yarattıklarını belgelerle ve tanıklarla anlatan eserler, terör ve siyaset ilişkisine dair zengin okumalar yapabilmenize olanak tanır. Türk mafyaları, İtalyan mafyaları, Rus mafyaları gibi farklı ülkelerin suç örgütü oluşumlarını örneklerle beraber anlatan kitapları okuyarak dünyanın değişik noktalarında bu oluşumların hangi eylemleri gerçekleştirdiğini yakından görebilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Terörizm Kitabı

74 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Yazar A-Z
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Markalar A-Z
  1. IQ Kültür Sanat Yayıncılık Mafya Terorizm Kitapları
  2. Kaynak Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  3. Pozitif Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  4. Yeniyüzyıl Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  5. Aykırı Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  6. Bilim & Gönül Yayınevi Mafya Terorizm Kitapları
  7. Cumhuriyet Kitapları Mafya Terorizm Kitapları
  8. Doğan Kitap Mafya Terorizm Kitapları
  9. Everest Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  10. Kripto Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  11. Togan Yayıncılık Mafya Terorizm Kitapları
  12. Truva Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  13. Adres Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  14. Akasya Yayıncılık Mafya Terorizm Kitapları
  15. Altın Kitaplar Mafya Terorizm Kitapları
  16. Altınpost Yayıncılık Mafya Terorizm Kitapları
  17. Asya Şafak Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  18. Barış Platin Basın Yayın Mafya Terorizm Kitapları
  19. Berikan Yayınları Mafya Terorizm Kitapları
  20. Beta Yayınevi Mafya Terorizm Kitapları
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1502102
Başa dön