Örgütler & Gizli Servisler

Dünya tarihine damgasını vurmuş, kimi zaman devletleri ve iktidarları belirlemiş, siyasi arenada kendine bir şekilde yer edinmiş gizli servis ve gizli örgütler ile ilgili kitaplar bir arada sunuluyor. Antik dönemlerden modern zamanlara kadar her devirde ortaya çıkan ve farklı amaçlar ve ideolojiler çerçevesinde kurulan bu yapılar hakkındaki bilgiler, dünya tarihine farklı bir çerçeveden bakmanıza ve daha da derinden anlamanıza yardımcı oluyor. Tapınak Şövalyeleri, Haşhaşiler gibi orta çağa damgasını vurmuş ve devletler üzerinde etkili güç sahibi olmuş eski örgütlerden, Mossad, MI6, MİT gibi hala devam eden gizli servislere kadar pek çok farklı oluşum ve servis, farklı yazarlar ve kaynaklar ile birlikte sizleri bekliyor. 

Gizli Servisler Nasıl Kuruldu? 

Bir ülkenin iç ve dış güvenliğini gizli bir şekilde yürüten ve sağlayan örgütler günümüzde gizli servis adıyla anılıyor. Tarihi 10. ve 11. yüzyıla dayanan gizli örgütlere dayanan bu servisler, her dönem devletlerin kullandığı teşkilatlar olarak biliniyor. Günümüz dünyasının en güçlü ve etkili gizli servisleri ise 20. yüzyılda dünya tarihi arenasında boy gösteriyor. 1949 yılında İsrail devleti tarafından kurulan Mossad, 1983 yılında Çin hükümeti tarafından kurulan MSS, 1956'da kurulan Alman gizli servisi BND, 1909 yılında İngiltere'de kurulan MI6, 1947'de kurulan ABD gizli servisi CIA ve 1926 yılında kurulan Türkiye gizli servisi MİT dünyanın en etkili gizli servisleri arasında yer alıyor. Bu servisler kimi zaman yabancı topraklarda operasyonlar yürüterek kimi zamanda ülke sınırları içerisinde operasyonlar yöneterek ülkelerin ve milletlerin güvenliği sağlama konusunda etkin rol oynuyor. 

Gizli Servisler Ne iş Yapar?

Ülkelerin bilgi alma ve bilgiye ulaşma amaçlı kullandıkları istihbarat teşkilatlarına verilen bir isim olan gizli servis tanımı, 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkıyor. Geçmişte devletlerin ve farklı dini ideolojilerin etkisi ile hareket etmiş olan gizli örgütlerin bir nevi devamı niteliği taşıyan gizli servisler, bulundukları ülkenin tüm değerleri ve sınırları ile birlikte korunması amacıyla hareket ediyor. Stratejik analiz, dış operasyonlar, ajanlık, elektronik ve teknik takipler, karşı-istihbarat gibi önemli ve gizli görevler yürüten gizli servisler, ülke düzeni ve güvenliğini sağlama görevlerinin yanı sıra dünya düzeni ve güvenliği ile de ilgileniyor. Bir çok gizli servis dünyanın en kritik noktalarında ajanlar bulundurup, bilgi topluyor ve bu bilgiler ışığında ne gibi durumların ortaya çıkacağı, hangi sorunlara ne gibi önlemler alınması gerektiği gibi soruların cevaplarını veriyor. Ülkeler arası ilişkilerde çok büyük bir önem taşıyan gizli servisler, son derece üstün ve başarılı kişilerden oluşuyor ve işlerini üst düzey titizlik ile yapıyor. 

Hangi Gizli Servis Kitapları Okunmalı?

Dünya siyasetinde ve ülke politikalarında önemli roller oynamış örgütlerin ve gizli servislerin anlatıldığı onlarca kitap seçeneği, farklı fiyat ve avantajlar ile geliyor. 11. yüzyıla damgasını vurmuş ve Hasan Sabbah tarafından Büyük Selçuklu Devleti'ni yıkmak için kurulmuş Haşşaşiler'i anlatan, 12. yüzyılda Vatikan ve Hristiyanlığı korumak için kurulmuş olan Tapınak Şövalyeleri'ni anlatan ve dünya tarihinde etkili olmuş örgütleri kaleme alan onlarca eser sizleri bekliyor. Bunların yanı sıra illüminati, derin devlet, gladio gibi gizli oluşumların da iç yüzlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan eseler, dünya üzerindeki farklı organizasyonlar hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ülke güvenliği ve istihbarat bilgilerinden sorumlu olan MİT, MI6, MOSSAD, CIA gibi gizli servislerin işleyişlerini, yaptıkları operasyonları, başarılı ve başarısız oldukları görevleri konu alan onlarca eser, ulusların gizli teşkilatlarının nasıl çalıştığını anlamanız için hepsiburada.com farkı ve kalitesi ile sizleri bekliyor.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gizli Servis Kitabı

256 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 256 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/15033040/1501746