A.B.D

Amerika Birleşik Devletleri'nin kuruluşunu ve sonrasındaki hızlı gelişmesini konu alan eserlerle dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan ABD hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha geniş açılı bir perspektif çizen tarihsel kitaplar coğrafi keşiflere kadar uzanarak ABD'nin gelişimini inceler. Kuzey Amerika'nın yerlilerini ve bu yerlilerin keşifler sonucu buraya gelen güçler tarafından nasıl yok edilmeye çalışıldığını aktaran kitaplar da ABD ile ilgili farklı okumalar yapabilmenize olanak tanır. Amerika'yı yüzyıllara göre inceleyen eserler ABD'nin hangi yüzyılda nasıl bir konuma sahip olduğunu anlatır. Büyük savaşlarla dolu 20. yüzyılda ABD'nin Rusya ve diğer ülkelerle mücadelesini konu alan eserler zevkli okumalar yapabilmenize olanak tanır. Amerika'nın sinema endüstrisi ile dünya çapında hakim bir kültür yaratmasını inceleyen kitaplar sinemanın toplumlar üzerine etkilerini de irdeler.

ABD ile İlgili Araştırma Kitapları Nelerdir?

Amerika'dan dünyaya yayılan küresel markaları konu alan kitaplar hızlı yemek tüketimi markalarından bilişim ve teknoloji devlerine kadar birçok markayı size tanıtır. Bu markaların büyümesine ABD'deki sistemin nasıl katkı sağladığını da irdeleyen çalışmalar güçlü markalara sahip olmanın büyük bir ülke olmayla ilgili doğrusal ilişkisini örneklerle açıklar. ABD'nin tarih boyunca uyguladığı iç politikaları inceleyen çalışmalar göçmenlere karşı nasıl bir tutum sergilendiğini gösterir. Afrika'dan Amerika'ya getirilen siyahilerin köle olarak nasıl alınıp satıldığını ve köleliğin kaldırılması için neler yapıldığını da bu kitaplardan öğrenebilirsiniz. Amerika'nın en büyük sorunlarından biri olan ırkçılık ile ilgili yapılan araştırmaları ve tarihte yaşanmış ırkçı saldırıları konu edinen çalışmalarla ABD'deki Afro-Amerikan kişilere karşı işlenmiş suçları öğrenebilirsiniz. Malcolm X, Martin Luther King gibi ırkçılıkla mücadele etmiş isimlerin yaşamlarını ve çalışmalarını anlatan araştırma kitapları ABD'yi daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

ABD ile İlgili İnceleme Kitapları Nelerdir?

Amerika'nın I. ve II. Dünya Savaşı'nda hangi çalışmaları yürüttüğünü, nasıl bir politika güttüğünü ve bu savaşlarla ne gibi kazanımlar elde ettiğini anlatan kitaplar ABD'ye dair yeni bilgiler elde etmenizi sağlar. Büyük Buhran döneminde yaşanan ekonomik sorunların toplum üzerindeki etkilerine değinen çalışmaları o dönemde yaşanmış krizin ortaya çıkardığı sorunları inceler. ABD'deki serbest ekonomik modeli ve bu modelin yol açtıklarını farklı yönlerden inceleyen ekonomistlerin birçok inceleme kitabı yazmıştır. Rusya ile yaşanan Soğu Savaş döneminde Ay'a ulaşma ve uzayda söz sahibi olma gibi konularda neler yaşandığını anlatan çalışmalar kronolojik okumalar yapabilmenizi sağlar. Dönemin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği yönetimi ile mücadelesi sırasında yaşanan Küba Krizi gibi önemli olaylar da ABD ile ilgili kitaplarda okurlara aktarılır. ABD'nin komşularıyla olan ilişkilerini konu alan eserler Meksika, Kanada gibi ülkelerle Amerika arasında neler yaşandığını okuyucularla buluşturur.

ABD'yi Konu Alan Eserler Hangileridir?

Teknolojik gücün ABD'nin gelişimine olan katkısını anlatan eserler ülkede yapılmış önemli icatları ve bu eserlerin mucitlerini anlatır. Çalışmalarını ABD'ye göç ederek sürdürmüş olan önemli bilim insanlarının hayatlarını ve bu kişilerin ABD'ye yaptıkları katkıları inceleyen kitaplar yeni isimler tanımanıza yardım eder. Amerika'nın yaşadığı hayal kırıklığı yaratan başarısızlıkları anlatan çalışmalar bu ülkenin hangi konularda fiyaskoya uğradığını aktarır. Vietnam Savaşı sırasında ülkede gerçekleştirilen protestoları inceleyen çalışmalar sosyolojik okumalar yapar. ABD toplumunun hangi konularda birbirinden ayrıldığını ve bu ayrılıkların hangi motivasyonlardan kaynaklandığını açıklamaya çalışan bilimsel eserler akademik nitelik taşır. Amerika'nın uyguladığı dış politikaları inceleyen kitaplar hangi dönemlerde hangi siyasetin güdüldüğünü tek tek inceler. Amerikan Doları'nın dünya üzerinde nasıl küreselleştiğini ve bu gücü nasıl elde ettiğini açıklayan ekonomi temalı kitaplar bu önemli para birimi hakkında daha çok bilgi kazanmanıza yardımcı olur.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Abd ile İlgili Kitaplar

68 ürün listeleniyor
Agora Kitaplığı A.B.D
Alfa Yayınları A.B.D
Altın Kitaplar A.B.D
Astana Yayınları A.B.D
Ayrıntı Yayınları A.B.D
Babıali Kültür Yayıncılığı A.B.D
Belge Yayınları A.B.D
Berikan Yayınları A.B.D
Bgst Yayınları A.B.D
Bizim Avrupa Yayınları A.B.D
Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi A.B.D
Çitlembik Yayınevi A.B.D
Doğan Kitap A.B.D
Doğu Batı Yayınları A.B.D
Etna Yayıncılık A.B.D
Habitus Kitap A.B.D
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 68 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?