Kakao ağacının tohumları ile lezzet verici ve koruyucu çeşitli besinlerin harmanlanmasıyla üretilen çikolatalar, dünyada en çok sevilen ve tüketilen atıştırmalıklar arasında geliyor. Yediden yetmişe herkesin keyifle tükettiği çikolatalar, mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin salgılanmasını ve kişinin kendini daha mutlu hissetmesini sağlıyor. Dünyanın en seçkin çikolata markalarından biri olan ve 1926 yılında Joseph Draphs tarafından kurulan Godiva, birbirinden güzel ve enfes tatlara sahip çikolataları ile dikkat çekiyor.

Seçkin Godiva Markasının Hikâyesi

Belçika Kraliyet Sarayı'nın resmi tedarikçisi de olan Godiva Çikolataları'nın ismi, 11. yüzyılda yaşayan İngiliz soylusu Leydi Godiva'dan geliyor. Yaşadığı dönemde lord olan eşinin halktan ağır vergiler almasına karşı çıkan ve verdiği mücadele ile yüzyıllar boyu konuşulacak bir efsane haline gelen Leydi Godiva, Godiva Çikolata'nın kurucusu Joseph Draphs'a ilham kaynağı oluyor. Ürettiği enfes çikolatalarına bir isim arayan Draphs, tutkuyu ve saflığı en iyi yansıttığına inandığı Leydi Godiva'nın adını markasına isim olarak seçiyor.

Godiva Çikolata Çeşitleri ile Gelen Lezzet

Damaklarda benzersiz bir tat bırakan Godiva Çikolataları'nın 30, 60, 83, 86 ve 90 gram gibi farklı ağırlıklarda çeşitleri satılıyor. Markanın sütlü, ekstra sütlü, bitter, fındıklı, hindistan cevizli, Antep fıstıklı ve karamelli gibi tutkunluk yaratan birçok çikolata çeşidi bulunuyor. Kakaonun etkileyici lezzetini süt ile harmanlayan sütlü ve ekstra sütlü çikolatalar ile gün boyu devam eden bir damak keyfi yaşayabilirsiniz.

İçerdiği yoğun kakao oranı sayesinde kendine has acımtırak bir lezzete sahip olan Godiva bitter çikolatanın ise yüzde 72 gibi kakao yoğunluklarında çeşitleri bulunuyor. Kahveyle ayrılmaz bir ikili oluşturan bitter çikolatalar, kahve keyiflerinizi ikiye katlıyor. Yüksek enerji içeren fındıklı Godiva çikolatalar etkileyici tatlarıyla, Hindistan cevizli ve Antep fıstıklı çikolatalar ise ağızda bıraktıkları eşsiz lezzetle dikkat çekiyor.

Damak Keyfinin Farkına Godiva ile Varın!

Godiva'nın karamelli çikolataları sahip oldukları akışkan kıvamları ve kendilerine has lezzetleri ile karamelize çikolata sevenlerin gözde ürünleri arasında bulunuyor. Şık ambalajlarda satışa sunulan ve kare ya da bar gibi farklı formları olan çikolataları evde, iş yerinde, mola aralarında ve sevdiklerinizle birlikte keyifle tüketebilirsiniz. Godiva atıştırmalık çikolataların Domes ve Masterpieces gibi farklı lezzetlerde ürün serileri de bulunuyor.

Godiva, atıştırmalık türdeki çikolataların yanı sıra seçkin bir kaliteyi yansıtan ve oldukça şık kutulara sahip ikramlık çikolatalar da üretiyor. Bayramların vazgeçilmezlerinden olan Godiva ikramlık çikolatalar çeşitli özel günlerde, misafir ağırlamada, kız isteme törenlerinde ortamları ve gönülleri yumuşatıyor. Şık ambalajlara, farklı ürün koleksiyonlarına ve lüks bir görünüme sahip olan Godiva ikramlık çikolatalar özel günlere seçkin bir dokunuş katıyor.

Godiva Çikolata Fiyatları

Godiva çikolata fiyatları ürünlerin türüne, ağırlığına ve tekli ya da çoklu paket olarak satılmalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Ambalaj içerisinde sadece bir adet çikolatanın olduğu ürünlerin yanı sıra 5'li, 6'lı ya da 12'li olarak satılan ürün paketlerini de satın alabilirsiniz. Bağımlılık yaratan tatları ile Godiva Çikolataları sevdiklerinize hoş ve tebessüm ettirici bir hediye olarak sunabilirsiniz.

Soru 1: Çikolatalar Nasıl Saklanmalıdır?

Cevap 1: Çikolataları tatlarında bozulma olmaması için 20°C oda sıcaklığında ve serin, kuru, rutubetsiz ortamlarda saklamak gerekiyor. Tatlarında oluşan bozulmadan dolayı çikolataların buzdolabında saklanmaması da önem taşıyor.

Soru 2: Çikolata Yemek Kilo Aldırır mı?

Cevap 2: Çikolata, tüketilen miktara dikkat edilmesi ve alınan diğer besinlerle enerji olarak dengelenmesi durumunda herhangi bir kilo problemi oluşturmuyor. Kilo sorununuz varsa bir diyetisyene danışarak sınırlanan miktarlarda çikolata tüketebilirsiniz.

Soru 3: Bitter Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Cevap 3: Bitter çikolatanın kan şekerini düzenleme, stresi ve kalp hastalığı riskini düşürme, kilo vermeye yardımcı ve cilt sağlığına iyi gelme gibi birçok faydası bulunuyor. Tüketilen günlük miktara dikkat edilmesi ve aşırıya kaçılmaması önem taşıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Godiva

48 ürün listeleniyor
Süpermarket
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler