ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Timaş Çocuk
Hikâyelerle Dinî Değerler (10 Kitap) - Asiye Aslı Aslaner

Hikâyelerle Dinî Değerler (10 Kitap) - Asiye Aslı Aslaner

Timaş Çocuk
%37 indirim 30,00 TL 18,82 TL
SEPETTE % 15
16,00 TL
( / adet)
Satıcı: TEMEL
Puan 9,7
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/9928
Hikâyelerle Dinî Değerler (10 Kitap) - Asiye Aslı Aslaner Hikâyelerle Dinî Değerler (10 Kitap) - Asiye Aslı Aslaner

Çocuklar bu mini mini hikâyeleri keyifle dinlerken söz varlıklarını ve hayal güçlerini geliştirecek, Allah’ın sevdiği güzel davranışları öğrenme yolunda ilk adımlarını atacaklar. 

Çocukların keyifle dinleyecekleri bu kitaplarda; Allah inancı, dua, iyilik, nimet, şükür, ziyaret adabı, sadaka, sabır, selam gibi pek çok değer, pekiştirici etkinliklerle işlendi. Çocuklar bu hikâyeleri bir çırpıda bitirecek, dinlemeye doyamayacaklar!..


Çocuklara okuma sevgisinin aşılanması ve iyi bir değerler eğitimi verilmesi konusunda kitap seçimi belirleyici bir rol oynuyor. Özellikle dini ve ahlaki değerlerin çocuklara öğretilmesinde, pedagojik bir bakış açısıyla yazılmış metinler anne babalara yardımcı oluyor. 2015 basım tarihli, Timaş Yayınları etiketini taşıyan, yazar Asiye Aslı Aslaner’in eseri Hikâyelerle Dini Değerler serisi, çocuklarına keyifli okuma saatlerinde dini değerleri öğretmek isteyen ebeveynlere nitelikli bir seçenek sunuyor. On ayrı kitaptan oluşan seri, sürükleyici hikâyelerle çocuklara zevkli vakit geçirtirken, hem okuma alışkanlığı edinmelerine katkıda bulunuyor, hem de hikâyeler içerisine yedirilmiş değerler öğretisini çocukların zihinlerine yerleştiriyor.

Hikâyelerle Dini Değerler serisi içerdiği on ayrı hikâye kitabında, kurgusal metinler eşliğinde İslam dininin temel ahlaki ilkelerini tema olarak işliyor. Kitaplar 2 - 3 yaşlarındaki çocuklara anne babaları ya da büyükleri tarafından okunduğunda çocuklar tarafından keyifle ve ilgiyle dinleniyor. Okuma yazmayı yeni öğrenen ilköğrenim çağındaki küçük okuyucular ise, serinin kitaplarını zevkle okuyabiliyor. Yazar eserlerde çocukların algı düzeyine hitap eden, akıcı, yalın ve merak uyandıran bir dil kullanıyor. Pedagojik bir yaklaşımla geliştirdiği üslup, yazarın tema edindiği büyük değerleri çocukların dünyasına yakınlaştırıyor. Didaktik düzeyde anlatıldığında çocukların zihninde yer tutması zor olan bilgiler, eserlerdeki hikâyeler sayesinde ezbere gerek kalmadan küçük okuyucuların dağarcığında yer ediniyor.

Hikâyelerle Dini Değerler serisi, çocukların ilgisini çeken anlatımı sayesinde onların kelime dağarcıklarını, söz varlıklarını ve dil zevklerini de geliştiriyor. Hayal güçlerini besliyor ve ahlaki ilkeleri yaşamlarına nasıl uygulayacaklarının yollarını sezdiriyor. Eserlerde hikâyeler yoluyla, Allah’ın insandan istediği güzel davranışlar çocuklara benimsetiliyor. Böylece küçükler iyi birer insan olmak üzere sağlam bir temel ediniyor. Asiye Aslı Aslaner, çocukların zevk alacakları hikâyeleri kurgularken, her kitapta İslam’ın olmazsa olmaz ilkelerini metinlerine ustaca sindiriyor. Kitap serisinin hikâyeleri içerisinde Allah inancı ve bu inancın yapıcı gücü küçüklere sevdirilerek benimsetiliyor. Dua ve duanın hayatımızdaki yeri, vaz geçilmez bir değer olarak iyilik, insana sunulan nimetler, nimetin kutsallığı, nimetlere şükretme bilinci, akrabaları, komşuları ziyaret etmenin gerekliliği, ihtiyaç sahiplerini gözetmek, sadaka vermek, zorlukların üstesinden manevi güçle gelmek, gerektiğinde sabır göstermek, dostlar arasında selamlaşmanın önemi gibi hayatın her anına hâkim olması gereken konular, çocuklara öğretilen değerler arasında yer alıyor. Dinimizin inananlara öğütlediği güzel davranışlar taze zihinlere sevdiriliyor. Küçüklerin anne babalarından aldıkları temel ahlaki öğretiler böylelikle pekiştiriliyor. Serinin içerisinde yer alan kitapları severek okuyan küçük okurlar, hikâyelerin sürükleyici yapısından etkileniyor. Asiye Aslı Aslaner’in özenle kaleme aldığı seri içerisinde; Fino Foli, Civciv Ceviz, Kurbağa Kuriş, Maymun Miço, Kuzucuk Kuzi, Midilli Mini, Ayıcık Kayu, Sincap Sinko, Kedicik Badem, Yaprak Böceği Yami isimli kitaplar küçük okurlarını bekliyor. Eserler, isimlerinin de çağrıştırdığı üzere, çocukların kolaylıkla benimsedikleri ve arkadaşları gibi yakın buldukları karakterleri barındırıyor.

Çocuklara istenen eğitimin verilmesinde, onların dünyalarına uygun olarak kaleme alınmış başarılı çocuk kitapları çok olumlu bir işlev yerine getiriyor. İlk dini bilgiler ve ahlak eğitiminin de pedagojik esaslar doğrultusunda verilmesi gerekiyor. Bu bağlamda Asiye Aslı Aslaner’in on kitaplık seri çalışması Hikâyelerle Dini Değerler, küçük kalpleri kazanarak en önemli temel bilgi ve değerleri çocukların dünyalarına kazandırıyor. Çocuklarınızın zihnen ve duygusal olarak sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak ve onlara ömürleri boyunca eşlik edecek köklü bir okuma alışkanlığı kazandırmak için, siz de doğru bir adım atabilirsiniz. Hikâyelerle Dini Değerler kitaplarını hemen yakından ayrıntılarıyla inceleyebilir, çocuklarınıza hediye etmek üzere kolayca satın alabilirsiniz.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 310
Yaş Grubu 3 - 6 Yaş
Yayın Tarihi 2015
Yazar Asiye Aslı Aslaner
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KTIMAS20003
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Mutlu Su Aygırı - Carol Liddiment
Mini Masallar Seti 1 (10 Kitap) - Müjgan Şeyhi
Ay'ı Kim Çaldı - Helen Stratton Would
Hareketli Su Parkı - Ruth Redford
%35
10,00 TL 6,50 TL
%35
30,00 TL 19,50 TL
%30
11,00 TL 7,70 TL
%30
32,00 TL 22,40 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(1341)
(1908)
(1111)
(163)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 32 310 40 8
Yayın Tarihi 2016 2016 2016 2015
Yazar Carol Liddiment Müjgan Şeyhi Helen Stratton Would Ruth Redford
Başa dön