1997 yılında Tayvan'da kurulan ve inovatif ürünleriyle kısa sürede tüm dünyaya yayılan HTC, ilk etapta dizüstü bilgisayar modellerinden oluşan ürün gamına önce avuç içi bilgisayarları ardından da akıllı telefon modellerini ve tabletleri eklemiştir. Günümüzde en büyük akıllı telefon ve tablet üreticileri arasında yer alan HTC, kurulduğu tarihten beri yenilikçi ürünleriyle benzersiz teknolojileri tüketicinin beğenisine sunmayı sürdürmektedir. 90'lı yılların sonunda ve 2000'li yılların başında dünyanın en önemli avuç içi bilgisayar üreticileri olan HP ve Palm için dokunmatik mobil cihazlar üreten HTC, sonraki yıllarda tamamen kendi ürettiği taşınabilir cihazları piyasaya sürmeye başlamış, öncü ürünlerine gösterilen yoğun ilgi ve beğeni sayesinde uzak doğu ve Asya pazarının ardından tüm dünyaya yayılmayı başarmıştır.

HTC Modelleri

Tarihi ilklerle dolu olan HTC, 2010 yılında dünyanın en yenilikçi markaları arasında gösterilmiş olmakla beraber bu unvanı hak etmesini sağlayan birçok teknolojik cihaz üretmiş ve üretmeye de devam etmektedir. İnovasyon yolculuğuna ilk olarak Windows Mobile işletim sistemli PDA ve dokunmatik ekranlı HTC telefon çeşitleri piyasaya sürerek başlayan teknoloji markası, bu çizgisini sonraki yıllarda da sürdürmüş ve dünyanın ilk Android işletim sistemli akıllı telefonunu geliştirmiştir. Windows Mobile işletim sisteminde olduğu gibi Windows Phone işletim sisteminde de geleneği bozmayan HTC, dünyanın ilk Windows Phone işletim sistemine sahip olan akıllı telefon modellerini kullanıcıların beğenisine sunan markalar arasındaki yerini almıştır.

Google iş birliği ile üretilen ve ilk Android'li akıllı telefon modeli olma özelliği taşıyan HTC Dream sayesinde tüm dünyadaki teknoloji tutkunlarının dikkatini çeken firma, rahatlıkla kişiselleştirilebilen ve kullanımı kolay HTC Sense isimli arayüzüyle de büyük beğeni toplamıştır. Google'ın 2014 yılında Nexus 9 tabletlerini üretmesi için anlaştığı HTC, aynı zamanda dünyanın tamamı metal ilk akıllı telefon modeli olan HTC One'ı üretmiş ve sanal gerçeklik alanında devrim niteliği taşıyan HTC Vive'ı geliştirmiştir.

Android'in her yeni sürümüyle birlikte ürettiği akıllı telefon modelleri sayesinde dünyanın en önemli teknoloji markaları arasına yerleşen HTC, One serisi ile bu durumu perçinlemiş, pek çok teknoloji otoritesinden ödül almaya hak kazanmıştır. Öyle ki yalnızca Desire ve One M8 HTC modelleri markanın pazar payını 7,2'e yükseltmiştir. İlk olarak 2010 yılında kullanıma sunulan HTC Desire, o dönemde henüz dünyada yaygın olarak kullanılmayan Android işletim sistemini pratik ve estetik HTC Sense arayüzü ve yüksek malzeme kalitesi ile bir araya getirmiş, böylece hem markanın hem de işletim sisteminin bilinirliğini büyük ölçüde arttırmıştır. Sonraki yıllarda farklı versiyonları da piyasaya sürülen Desire serisinin Desire 620, Desire 820, Desire Eye, Desire 10 Lifestyle, Desire 10 Pro gibi farklı beklentilere ve amaçlara hitap eden çeşitleri de bulunmaktadır. Malzeme kalitesinin yanı sıra teknik özellikleriyle de öne çıkan HTC One ise yekpare metal gövdesi dışında Beats Audio hoparlörleriyle de beğeni kazanmıştır. One M8, One M9, One A9, One X9 ve One Mini gibi değişik versiyonları üretilen seri, HTC'nin amiral gemisi olma ayrıcalığına sahiptir.

HTC Fiyatları

Akıllı telefon ve tablet modelleri ile beraber aksesuarlar da üreten teknoloji markası, kulak içi kulaklık, data kablosu, kamera, kılıf, kapak, şarj adaptörü, araç kiti ve batarya gibi hayatı kolaylaştıran birbirinden değişik tamamlayıcı aparatlara da ürün yelpazesinde yer vermektedir. Ek olarak HTC fiyatları, gerek mobil cihazlar konusunda gerek aksesuarlar konusunda her bütçeye uygun seçenekler barındırmaktadır. Ürettiği ürünlerde her zaman farklı ihtiyaçları göz önünde bulunduran teknoloji devi, diğer yandan lider nitelikli ürünler geliştirmeyi de sürdürmektedir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...