Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İsmail - Daniel Quinn

Maya Kitap
186,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (20)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

188,70 TL
200,83 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
İsmail - Daniel Quinn
ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERİNİ ARIYOR.
Dünyayı kurtarmak için içten bir arzu
duyulması şarttır. Şahsen başvurun.

Gazetedeki bu üç satırlık ilan, yaşam boyu sürecek bir maceranın başlangıcıydı…


Tarih boyunca yazılmış en etkileyici ruhsal maceralardan biri olarak kabul edilen İsmail, basıldığı andan günümüze kadar yirmiden fazla dile çevrildi. Dünya çapında geniş ve tutkulu bir okuyucu kitlesi edinen bu roman, her zaman daha fazlasını arzulayan kültürümüzün tüm dünyayı nasıl bir sona yaklaştırdığını gözler önüne seriyor. Onu benzersiz kılansa, görmezden geldiklerimizi yüzümüze çarpıp, tartışılmaz kabul ettiklerimizi bir bir yıkarken geride yine de umut bırakması. İsmail insanlığa alternatif bir rol, akla gelmeyen bir çıkış yolu gösteriyor.

Alanlar’dan mısınız, Bırakanlar’dan mı?

İSMAİL’i okuduğunuzda bunu bir kez daha düşüneceksiniz.“Hayatımdaki kitapları artık ikiye ayırıyorum: ‘İsmail’den Önce’ okuduklarım ve ‘İsmail’den Sonra’ okuduklarım”!
– Jim Breitell – Whole Earth Review Dergisi

“Yazar bizi inanılmaz bir diyalogla ele geçiriyor… Ve daha kitabın yarısına gelmeden kayboluyoruz; onun pençesine düşüyor ve İsmail’in bize dünyayı kendimizden nasıl kurtaracağımızı öğretmesini bekliyoruz. Yaşamlarımızı bir an önce değiştirmek istiyoruz.”
- The Washington Post


“Kesin olan bir şey var ki, o da, tüm dünyayı kendimizle birlikte yok ettiğimiz ve kaderimizi değiştirmek için neredeyse çok geç kalmak üzere olduğumuz. Bu bile tek başına, İsmail’i okumak için yeterli bir neden.”
-The Orlando Sentinel

“Bu roman öyle heyecan uyandırıcı, öyle yaratıcı ve toplumsal açıdan da öylesine acil ve ertelenemez bir durumu açıklıyor ki, bu yıl ve izleyen yıllarda sürekli okuyacağınız bir kitaba dönüşüyor.”

-The Austin Chronicle

“Arthur Koestler insanların da tıpkı dinozorlar gibi yok olup olmayacağı konusundaki düşüncelerini anlattığı ünlü bir yazısında Dinozorun Duası dediği bir şey ortaya atmıştı: ‘Yüce Tanrım, bana birazcık daha zaman ver!’ İsmail kendi zamanını bu soruyu yanıtlamaya ve bizlere birazcık daha zaman kazandırmaya adıyor.”

- Los Angeles TimesKendini ermiş sanan guru’ların, para karşılığı düzenlenen seminerlerde hayatımızı nasıl huzurla dolu hale getireceğimizi anlatan malumatfuruş bilgelerin tam tersi bir üstad İsmail. Bir kere, çıraklarını gazete ilanıyla arıyor. Üstelik, o bir insan bile değil. Bir ‘goril’. Üstelik hayvanat bahçesinde Golyat olan adı (Hz. Davut’un yendiği dev), daha sonra İsmail (Hz. İbrahim’in Tanrı için kurban etmek istediği oğlu) halini almış, insanların sözünü kendi kendine anlamaya aşlayan ve insanlarla konuşabilen bir gorildir bu. Bu saydıklarımız bile onun önemli bir aşamayı kat ettiğinin göstergesi olsa gerek. Kahramanımız, gazetede gördüğü “öğretmen öğrencilerini arıyor,” ilanı üzerine sözkonusu adrese gider. Karşısında mahzun gözlerle ona bakıp konuşan bir goril görünce önce ne yapacağını şaşırır ancak daha sonra onu dinlemeyi ve onun her söylediğini adamakıllı özümsemeyi benimser. Kendince bu kararı verdikten sonra İsmail anlatmaya başlar. Hayvanat bahçesindeki günlerini, panayırda yaşadıklarını, II. Dünya Savaşı’ndaki soykırımdan, ailesinde tek canlı kurtulan sahibinin ona anlattıklarını ve elbette nasıl aydınlandığını… Bilincin olgunluğa ermesine dair etkileyici bir kitap.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf
Boyut Normal Boy
Yazar Daniel Quinn
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu K2MAYA75394
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön