ARA
Loading interface...
Loading interface...
Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi
Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 57 Temmuz-Ağustos-Eylül 2020

Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 57 Temmuz-Ağustos-Eylül 2020

Kurşun Kalem Edebiyat Dergisi
%20 indirim 20,00 TL 16,00 TL
SEPETTE % 8
14,80 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483645/10004/15018811
Kurşun Kalem Üç Aylık Edebiyat Dergisi Sayı: 57 Temmuz-Ağustos-Eylül 2020
Merhaba,

Ülkemizde, yaz mevsimine rağmen koronavirüs salgını sona ermedi ve virüs, gücünü kaybetmedi. Hayatımıza davetsiz giren bu olumsuzluğa karşın, sanatı yalnızlaştırmadık. Dergimizi yine zamanında baskıya vermek için günlerce çalıştık. Bu sayımızdan başlayarak uluslararası dosya editörümüz Deniz Dağdelen Düzgün'ün hazırlayacağı dosyalarla diğer ülkelerin günümüz edebiyatını daha yakından izleyeceğiz. Bağlantı içinde olduğumuz ya da olacağımız dergilere Kurşun Kalem'deki nitelikli yazı ve şiirleri yayımlamaları için önereceğiz. Hayal etmek gerçeğe yaklaşmak için ilk adımdır. 2007'de yayımlamaya başladığım Alaz ed. dergisi, ömrünü üç yılda tamamlamıştı. Kurşun Kalem'in birinci sayısı Eylül 2009'da çıktığında, dergiye on bir yıllık ömür biçmemiştim. On bir yıl boyunca dergiyi siz yazarlarımız ve şairlerimizle hep birlikte yaşattık. Genç kardeşimiz bu zor ve uğraş isteyen öneriyi sunduğunda, tereddüt etmeden kabul ettim.

Dünya’yı savaşlardan kurtarmak isteyen yirmili yaşlarımı, imkansız gibi gözüken Gençlik Saati program projemi kabul eden BRT Genel Müdürü Özer Berkem'in bana olan güvenini hatırlayarak… - Yanılmadım. Kısa zamanda Loulou Dédola ve Khrystyna Kozlovska'ya ulaştı, Dağdelen. Uzak ülkelerin edebiyatı hakkında düşünmemizi sağlayan iki değerli söyleşi yaptı. Bu söyleşiler, aynı zamanda yabancı ülkelerin edebiyatlarıyla ilintili detayları da içeriyor. Loulou Dédola ve Khrystyna Kozlovska internet üzerinden bize ulaştırdıkları videolarla Kurşun Kalem yazar, şair ve okurlarına sevgilerini ve selamlarını göndererek içtenliklerini bizimle paylaştılar. Dergimizin  sayfasında bu videoları izleyebilirsiniz.

Sanatın kardeşliğine merhaba dediğimiz bu sayımızda gündem dosyamız Sanatta Kötülük. “Kozmik Kış: Phobos (Korku) ve Demos (Dehşet)”'i Prof. Dr. Nigar Pösteki yazdı. Mustafa Bal “İyi ve Kötünün de Ötesinde”, Dr. Ayça Avcı “Tezenenin Gözyaşı”, Özgür Sürek “Doktor Faustus'un Seçimi,” ve “Anaç Bir Zehrin Doğurgan Memesinde Sanat”ı Deniz D. Düzgün yazdı. Hakan Balcı, “Sanatta Kötülük” dosyamız ı “Sesler” öyküsü ile destekledi.

Kaan Eminoğlu “Destanı Yazılmamış Bir Kahraman Tipi Olarak Şair” yazısında “Günümüz Türk edebiyatı özelinde konuşmak gerekirse kahraman şair tipinin öldüğünü söyleyemesek de kahraman şaire olan inancın gerçeklikle ilişkisi zayıf eserle yok edilme noktasına geldiği iddia edilebilir. Şairin ve şiirin Türk toplumundaki itibarının geri kazanılması sürecinde kahraman şair tipinin günümüz şartları içerisinde- yeniden inşasında başka çıkar bir yol gözükmemektedir.” diyor.

“Büyülü Gerçekçiliğin Türk Edebiyatındaki Etkileri”ni Filiz Gülmez inceledi. Beyaz Karga köşesinde Nalan Yılmaz “Yok Sayılan Bir Yaşam” başlığı altında Zeynep Hanım'ı köşesine konuk etti. İlgiyle okunan Şairin 24 Saati'nde iki konuk şairimiz var. Hidayet Karakuş ve Özkan Mert.
Bu sayımızın söyleşi konuğu Serkan Fırtına ile “Ruh Bağışı” kitabı hakkında benim yaptığım söyleşiyi okuyabilirsiniz. Derginin içeriği yine her zamanki gibi oldukça zengin. Sayfaları çevirdikçe pek çok değerli yazı, öykü ve şiirle buluşacaksınız. 58. Sayımızda görüşmek üzere,

Sevgiler
Mine Ömer
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 96
Türü Edebiyat Dergileri
Yayın Tarihi 2020
Yazar Kolektif
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000WDLVB
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Ot Dergi Sayı: 101 Eylül 2021
Ot Dergi Sayı: 101 Ağustos 2021
Burda Hobi Bluzlar
Notos 88 Marcel Proust
%35
14,00 TL 9,10 TL
Sepette %20 indirimli fiyat
7,28 TL
%35
14,00 TL 9,10 TL
14,50 TL
%25
30,00 TL 22,50 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Doğan Burda 9,8
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(3)
(16)
(21)
-
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 48 48 100 144
Yayın Tarihi 2021 2021 2020 2021
Başa dön