Türk kültürünün geleneksel içeceklerinden biri olan kahve, tadı, kokusu ve sunumuyla eşsiz bir keyif ve huzur sunar. Bayramlar, aile toplantıları, arkadaş sohbetleri, kız isteme törenleri gibi hayatın her anına eşlik eden Türk kahvesi, sadece yemek kültürünün değil sosyal yaşamın da vazgeçilmez bir değeridir. Geçmişten günümüze “bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır” sözüyle gelen Türk kahvesi evde, ofiste, kahvehanelerde, açık havada kısacası her yerde tüketilir.

16. yüzyılın başlarında ilk olarak İstanbul’a gelen kahve, hazırlanma, pişirilme ve sunum metodu sebebiyle Türk kahvesi adını alır. Daha sonrasında açılan kahvehaneler ise kahvenin yaygınlaşmasını sağlar. Bu kahvehanelerden biri olan ve İstanbul'un en popüler Türk kahvecileri arasında yer alan Mandabatmaz’ın mükemmel kahve lezzeti artık evlerde. İlk olarak 1967 yılında kurulan bu kafenin büyük beğeni toplayan ürünlerini artık kolayca satın almak mümkün. Türk kahve markaları arasında eşsiz tadı ve bol köpüğüyle öne çıkan Mandabatmaz'ın kalitesi ve tazeliği farklı tasarım paketlerle buluşur. Benzersiz tadıyla bilinen Mandabatmaz kahvesi, üst kalite kahve çekirdeği, zengin aroması ve kolay içimiyle dikkat çeker. Her zaman taze çekilen kahvenin aşırıya kaçmayan kafeini, kuvvetli ama acı olmayan bir tadı bulunur. Mandabatmaz’ın özel kahve çekirdekleri farklı yöntemlerle kavrulup çekilerek üretilir. Farklı gramaj ve boyutlardaki Mandabatmaz Türk kahvesi ürünlerine kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. 

Mandabatmaz Ne Anlama Gelir?

Kahve severler en çok “Mandabatmaz ne demek” sorusunu merak eder. Ünü kulaktan kulağa yayılan Mandabatmaz’ın ismi meşhur köpüğü ve kıvamından gelir. Kahve için “öyle yoğun köpüğü vardır ki üstünde manda batmaz” denir. Kendine has tadı olan bu kahvenin özel çekirdekleri büyük bir özveriyle yetiştirilir ve daha sonrasında yine özel bir yöntemle öğütülür. Kavrulduktan sonra soğutulan ve öğütülen kahve, en son olarak pişirilir ve ikram edilir. 

Mandabatmaz Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Mandabatmaz kahvesinin kaliteli kahve çekirdekleri özenle harmanlanır, kendine özgü hazırlama ve pişirme yöntemi bulunur. Lezzetini yoğun köpüğü ve kıvamından alan ürün eşsiz bir tat sunar. Türk kahvesi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları bulunur. Öncelikle kahveyi ocak üstünde çok fazla kaynatmak, tadı bozar. Bu sebeple kaynatmadan hemen önce kahve ocaktan alınmalıdır. Bir diğer püf noktası ise kısık ateş üzerinde çok uzun süre kalmamasıdır. Çünkü uzun süre ocak üzerinde kalan kahvedeki acı tat suya fazlasıyla karışarak tadını bozacaktır. Kahve ağır ağır pişirilmelidir. Bu püf noktalarına dikkat edilerek kahve hazırlanır. Kahve, su ya da isteğe bağlı olarak lokumla ikram edilir. Suyun kahveden önce içildiğinde kahvenin tadının daha iyi alınacağı inancı vardır. 

Türk Kahvesinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Yüzyıllardır keyifle içilen Türk kahvesinin insan sağlığı için de birçok faydası bulunur. Kahve; enerji arttıran, zihni açan ve gün boyu dinç hissetmeyi sağlayan bir içeriğe sahiptir. Antioksidan açısından da zengin olduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun yanı sıra kahvenin içeriğinde bulunan antioksidanın kalp sağlığına da iyi geldiği bilinir. Her gün içilen bir fincan kahve konsantrasyonu arttırarak, adaptasyonu kolaylaştırır. Diğer yandan kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Yemekten sonra içilen kahve, sindirimi kolaylaştırır. Spordan yarım saat önce içilen kahve ise spor esnasında yağ yakımının hızlanmasına destek olur. 

Paket ve teneke olmak üzere farklı ambalajlarda sunulan Mandabatmaz Türk kahvesi tadını, kokusunu ve tazeliğini uzun süre korur. Son kullanma tarihine kadar saklayabilirsiniz. Farklı gramajlardaki Mandabatmaz Türk kahvesi çeşitlerine ulaşabilir ve güvenle satın alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mandabatmaz

2 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. HepsiLojistik Ürünleri
  5. İndirimli Ürünler
  6. Satıcı
  7. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön