Cildi pürüzsüz, lekesiz ve canlı bir görünüme kavuşturmak için kullanılan fondötenler birçok çeşide ayrılır. Hafiften yoğuna neredeyse tüm makyajların vazgeçilmez ögeleri arasında yer alırlar. Ten makyajı, yüze uygulanan diğer tüm makyaj malzemelerinin de görünümünü etkilediği ve desteklediği için büyük önem taşır. Siz de kusursuz bir makyaj uygulamasını teninize en uygun fondöten ile desteklemek ve pürüzsüz bir tene kavuşmak istiyorsanız Max Factor Fondötenler ve Fiyatları - Hepsiburada.com tarafından sizlere sunuluyor.

Max Factor Fondöten Çeşitleri Nelerdir?

Tüm fondöten çeşitleri kullanım şekillerine, etkilerine ve uygun oldukları cilt tiplerine göre gruplandırılır. Kullanımı size en pratik gelen forma sahip fondötenin, cilt tonunuz ve tipiniz ile uyumlu seçeneğini tercih ederek kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. Bu kategoride fondötenlere ek olarak ten makyajınızı tamamlayacak toz pudralara ve CC kremlere de ulaşabilirsiniz.

Kullanım Şekillerine Göre Max Factor Fondötenleri

Max Factor fondötenleri arasında likit, stick ve kompakt fondötenler bulunmaktadır. Likit fondötenler, bir tüpün içinde muhafaza edilir ve makyaj fırçası ya da süngeri yardımı ile yüze uygulanır. Stick fondötenler, doğrudan yüze uygulanabilir ve yumuşak yapıları sayesinde parmağınız ya da makyaj süngeriniz ile kolayca dağıtılabilir. Kompakt fondötenleri uygulamak için ise bir fondöten fırçasından ya da süngerinden yardım alabilirsiniz. 

Etkilerine Göre Max Factor Fondötenleri

Max Factor fondötenlerinin sahip oldukları belirleyici özellikler; kapatıcılık ve kalıcılık oranlarıdır. Her makyajseverin beklentisini karşılayabilmek adına fondötenlerin içerikleri de çeşitlendirilmiştir. 

  • Tam kapsamlı bir ten makyajının üç ögesi makyaj bazı, fondöten ve kapatıcıdır. Tüm bu ürünleri aynı anda ve tek seferde uygulamak istiyorsanız üç etkili Max Factor fondötenlerini tercih edebilirsiniz. 
  • Güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa güneş koruyucu özelliğe sahip fondöten seçeneklerinden yana tercih yapabilirsiniz.
  • Özellikle yoğun makyajları gün boyu bozulmadan taşımayı tercih ediyorsanız yüksek kapatıcılık ve kalıcılık etkisine sahip iz bırakmayan fondötenleri seçebilirsiniz.
  • Cildinizdeki solgun görünümden rahatsızsanız ve seçtiğiniz ürünün cildinize canlı bir görünüm katmasını istiyorsanız aydınlatıcı özellikteki fondötenleri kullanabilirsiniz.
  • Cildinizdeki renk eşitsizliklerini ve problemlerini gidermek için ise serum içerikli fondötenleri seçebilirsiniz.

Cilt Tiplerine ve Tonlarına Göre Max Factor Fondötenleri

Fondötenler makyajın alt yapısını oluşturan ürünler oldukları için cilt tonu ve tipi ile uyum sağlamaları büyük önem taşır. Bu sebeple Max Factor fondötenleri her cilt tonuna uyum sağlayabilecek geniş renk seçeneklerinden oluşan bir yelpazeye sahiptir. Cilt tiplerine göre fondöten seçimine ise herhangi bir cilt problemi ile karşılaşmamak ve makyajın kalıcılığını artırmak için mutlaka dikkat edilmelidir. Çünkü her cilt tipinin ihtiyaçları farklıdır ve fondöten çeşitleri bu ihtiyaçlara yönelik şekilde geliştirilmiştir.

Yağlı ve karma ciltler için üretilmiş fondötenler cildin yağ ve sebum üretimini dengelemeyi ve ciltteki parlamaları önlemeyi amaçlar. Kuru ve solgun ciltler için geliştirilmiş fondötenler ise cildi canlandırmayı, aydınlık bir görünüm yakalamayı ve cildi nemlendirmeyi temel alır. Hassas ve problemli ciltlere uygun fondötenler çoğunlukla parfümsüz ve hipoalerjenik şekilde üretilir. Fondöten seçeneklerinin hangi cilt tipi ile uyumlu olduklarını ürün açıklamalarından ve ambalajlarından kontrol edebilirsiniz. 

CC Krem ve Fondöten Arasındaki Fark Nedir?

CC kremler ciltte bulunan renk eşitsizliklerini yok etmeyi amaçlar. Güneş koruyucu içeriğe sahip olmaları nedeni ile cildi zararlı etkilerden korurlar. Fondötenler ise ciltteki tüm kusurları gizlemeye ve cildi tamamen pürüzsüz bir görünüme kavuşturmaya yönelik ürünlerdir. CC kremler daha hafif makyajlar ve az problemli ciltler için idealdir. Fondötenler ise her tip makyajda ve cilt tipinde kullanılabilir. 

Max Factor Fondötenlerinin Özellikleri Nelerdir?

  • Gün boyu yüzünüzde herhangi bir rahatsızlık hissi yaşamadan taşıyabilmeniz için fondötenler ince ve hafif bir yapıya sahiptir. 
  • Cildinizde sağlıklı ve canlı bir görünüm yaratır.
  • Minimum çaba ile maksimum örtücülük yaratan pratik formüllere sahiptir. 
  • Kolaylıkla dağılmayan kalıcı bir etki yaratır.
  • Gözenekleri tıkamadan ve cildi tahriş etmeden etki gösterir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Max Factor Fondoten Fiyatları

107 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Krem
Krem
Likit
Likit
Pudra
Pudra
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk Tonu
Toplam 48 / 107 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar