Oyuncu Özel

Oyunculara Özel Bilgisayar Ekipmanları

Oyunculara özel bilgisayar bileşenleri arasında masaüstü bilgisayarlar, oyun laptopları, ekran kartları, gaming mouselar ve HD kulaklıklar gibi çok sayıda ekipman yer alır. Oyun tutkunlarının beklentileri göz önüne alınarak tasarlanan ürünler, hem fonksiyonel hem de son derece kullanışlıdır. Monster, MSI ve Asus gibi markalara ait gaming laptoplar ve aksesuarlar ile oyun keyfinizi en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Oyuncu Bilgisayar Bileşenleri

Mikro anlamda oyuncu bilgisayar donanımları arasında en önemli yere sahip olan parçalar sırasıyla; işlemci, ekran kartı ve ram üniteleridir. Yeni nesil İ7 intel ve Amd Phenom serisi işlemciler, oyun severlerin öncelik verdiği bileşenler arasında yer alır. Nvidia ve Amd Radeon ekran kartları içinden bütçenize uygun bir model tercih etmek, iyi bir oyun bilgisayarı için gerekli adımlardan bir diğeri olarak göze çarpmaktadır. Yüksek performans ile çalışan makineleri, soğutmak ve stabil hale getirmek için ise, iyi bir fan ve yüksek ön bellekli ram modelleri tercih edilmelidir.

Dış donanımlara gelecek olursak, klavye, mouse ve ses sistemi tercihi oldukça önemlidir. Yüksek performanslı bir oyun bilgisayarına, optik bir mouse ve yazı klavyesi çok fazla yakışmayacaktır. Gaming özelliği olan yüksek hassasiyete sahip lazer Mouse ve özel pad modelleri, kullanım kolaylığını artırır. Daha geniş ve dozaj kademesi olan klavyeler ise kusursuz oyun deneyimini mümkün kılacaktır. Oyunculara özel bilgisayar bileşen seçenekleri arasında farklı ses detaylarını kusursuz bir şekilde duyabilmek için HD surround kulaklık ve ses sistemleri de bulunmaktadır.

Oyuncu Bilgisayar Bileşenlerinin Farkı Nedir?

Oyun bilgisayarları ve bilgisayara ait bileşenler, her zaman için en üst donanımlı ürünlerdir. Oyun yapımcıları, yüksek grafikli ve ultra detaylara sahip gerçekçi oyunlar geliştirmek için büyük bütçeler ayırır. Kullanıcıların, kusursuz bir oyun deneyimine sahip olabilmeleri için firmalar, sınırları zorlayan teknolojileri donanımsal olarak hayata geçirmeyi başarmışlardır. Yüksek performanslı oyuncu bilgisayarlarının mouse, klavye, hoparlör setleri gibi ekipmanları, yeni nesil oyunları üst düzey bir deneyimle oynayabilmek için normal bilgisayarlara göre farklılık göstermektedir.

Gaming laptoplar, klasik kullanıma uygun modellerden daha büyük bir ekrana sahiptir. Kasası daha ağır ve kalındır. Soğutma sistemi, normal laptoplara kıyasla çok daha gelişmiştir ve ekran göz yormaması için mat yapıdadır. İyi bir ses deneyimi için en kaliteli ses çıkış donanımlarına yer verilen gaming bilgisayarlarda klavye tuşları ve kasa, alüminyum ve çelik gibi dayanıklı malzemelerden imal edilir. Oyuncu bilgisayarları, kullanılan yüksek çözünürlüklü harici ekran kartları ve işlemciler gibi üst düzey oyun bileşenlerinin sunmuş olduğu yüksek performans ve fonksiyonellik nedeniyle yazılım, mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Oyuncu Bilgisayar Bileşenleri Nelerdir?

Oyuncu bilgisayar bileşenleri, masaüstü bilgisayarlar ve laptop modeller için geliştirilen ekipmanlar olarak ikiye ayrılır. Masaüstü oyun bilgisayarlarının performansı, kasa ve ekran özellikleri ile belirlenir. Laptop modellerinden farklı olarak masa üstü bilgisayarlar, harici kasa üzerinden yönetilir. Geniş ve çoklu soket alanlarının bulunması, ekran kartı, işlemci ve ram gibi parçaların kolayca değiştirilmesi, masaüstü oyun platformlarının başlıca avantajları arasında yer alır.

Masaüstü modellerinde ekran, ses sistemleri, klavye ve mouse gibi parçalar kasa üzerine bağlanır. Gaming laptoplar ise daha kompakt ve kapalı oyun platformları olsalar da son dönemde geliştirilen pratik soket bağlantı imkanı ile; ram, hard disk, ekran ve ses kartı gibi bileşenleri de rahatlıkla değiştirilebilir hale gelmiştir.Masaüstü modellerde bulunan sabit montaj gereksinimi olmadığı için, çantası içinde istediğiniz yere götürebilirsiniz.

İç oyun bileşenlerinin yanında, oyuncu bilgisayarları için vazgeçilmez olan mouse, mouse pad ve klavyeler oyun tutkunlarının en çok önem verdiği dış donanımlar arasında yer alır. Lazer mouselar ve kullanım ergonomisine göre tasarlanmış ışıklı ve renkli klavyeler, oyundan alınan keyfi artırır. Hd kalitede surround ses sunan sistemler ve kulaklıklar da benzersiz bir oyun deneyimi yaşayabilmek için son derece önemlidir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/2
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Oyunculara Özel Bilgisayar ve Donanımlar

1551 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Oyuncu Özel
Oyuncu Özel
Oyun Bilgisayarı
Oyun Bilgisayarı
Oyun Donanımları
Oyun Donanımları
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 26 / 1551 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?