Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Postmodern Paradoks Ve Siyaset

Adımlar Yayınevi
120,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515552
Postmodern Paradoks Ve Siyaset
İçinde yaşadığımız yüzyılda bir yandan modern ideolojik savaşlar son bulurken diğer yandan postmodern olarak nitelenebilecek birtakım çalışmalar, farklı biçimlerde karşızmıza çıkmaktadır. Başka bir ifadeyle, modern döneme ait makro düzeydeki ikili çalışmalar çoklu çatışma biçimlerine bırakmaktadır.
Öte yandan yaşadığımız dönemde ortaya çıkan “yeni” olay ve olguları modern kavramlarla ve anlayışlarla açıklamaya çalışmak, çoğu zaman yetersiz kalmakta ve bu tür indirgemecilik sorununu beraberinde getirmektedir. Dahası sadece dünyayı açıklamak değil onu değiştirmek ve bu değişimin perspektif(ler) iyle ilgili normatif değerler bakımından da bizi dizi sorunla karşı karşıya bulunmaktayız
Bu kitap ne postmodernistlerin nede modernistlerin doğrudan sözlüğüne yeltenmeden, kökleri Antik döneme kadar uzanan modern etik- politik değerlerin düşünsel bir miras ve zenginlik olduğu ön kabulünden hareketle söz konusu değerleri günümüz dünyasında post modern söylem içinden yeniden meşru kılmaya girişmektedir.
Sayfa Sayısı 448
Yayın Tarihi 2009
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KADIMLAR02
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön