Fondötenler ciltteki renk eşitsizliğinin giderilmesini sağlayan ve kusurların kapatılmasına yardımcı olan makyaj malzemeleridir. Likit, stick, krem ve kompakt formda çeşitleri bulunur. Cilt tipine uygunluğu ve kapatıcılık oranına göre farklı ürün seçenekleri vardır. Geniş renk skalasıyla sunulur. Formları, yapıları ve içeriğindeki malzemeler cilt tiplerine göre değişir. Cilt tipine uygun fondöten kullanmak makyajın daha doğal ve bütünleşmiş durmasını sağlar. Çil, leke, akne gibi problemlerin kapatılmasında da kullanılabilirler. Rimmel London fondötenler ve fiyatları yoğunluğuna, boyutuna, içerik özelliklerine göre değişir. 

İnce Yapılı Likit Fondötenler

Günlük kullanımlar için daha çok tercih edilen likit fondötenler doğal bir görünüm sağlar. Likit özelliği sayesinde kolayca uygulanabilen ürün orta düzey kapatıcılığa sahiptir. Fırça, tampon ya da parmak ucuyla uygulanabilir. Hemen hemen cilt tipi için uygundur ve her cilt rengine özel ton seçenekleri bulunur. Alerjik reaksiyona sebep olmaz. Bu nedenle hassas ciltler için de idealdir. Su bazlı içeriğe sahip ürünler aynı zamanda cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Hava geçirgenliği yoğun kapatıcılara göre daha fazladır ve cildin nefes almasını sağlar. Rimmel London likit fondötenler;

 • Cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar.
 • Parlaklık ve ışıltı verir.
 • Renk düzensizliklerini giderir.
 • Doğal durur ve ciltle bütünlük oluşturur.
 • İçeriğindeki vitaminlerle de cildi besler.

Cildi Pürüzsüzleştiren Kompakt Fondötenler

Kompakt fondötenler yoğun bir yapıya sahiptir. Kapatıcılıkları likit fondötenlere göre daha fazladır. Cilt kusurlarının tamamen kapanmasını sağlar. Sıkılaştırılmış krem formundadır. Kuru ve normal ciltler için uygundur. Yüzünde bölgesel yağlanma bulunan kişiler pudra ile beraber kullanılabilir. İçerisinde bulunan sünger yardımıyla kolayca sürülebilir. Günlük kullanımlarda sadece kapatılmak istenen bölgelere, gece makyajında ise tüm yüze uygulanabilir. Rimmel London kompakt fondötenler yoğun yapısına rağmen cildin nefes almasını engellemez. Nemli ve canlı bir görünüm yaratır.

 • Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Cilt kusurlarını maskeler.
 • İpeksi bir bitiş sunar.
 • Uygulaması pratiktir ve ihtiyaca göre iki kat uygulanabilir.
 • Kremsi ve yumuşak yapıdadır.

Parlamayı Önleyici Mat Fondötenler

Yağlı ve karma cilt yapıları için parlamayı önleyici fondötenler idealdir. Toz pudra şeklinde ya da mat bitişli fondöten formunda bulunan ürünler gün boyu makyajın yüzünüzde kalmasını sağlar. Toz halinde bulunanlar fırça ile, likit olanlar ise sünger ile kolayca uygulanabilir. Cilde pürüzsüz bir görünüm veren Rimmel London fondötenler çizgi çizgi bir görünüm yaratmaz. Karma ciltlerde T bölgesi gibi cildin diğer yerlerine göre daha yağlıdır. Pudra tarzında ürünler daha yağlı olan bölgelere sürülerek cildin dengeli bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

 • Cilt tonunu eşitler.
 • Parlamayı önler.
 • Maske etkisi yaratmaz, doğal bir görünüm yaratır.
 • Cildi kurutmadan fazla olan yağlı görüntüyü yok eder.
 • Cilt aydınlık ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Kusursuz Bir Cilt İçin Stick Fondötenler

Rimmel London stick fondötenler yoğun kapatıcılığı sayesinde cilde kusursuz bir görünüm verir. Daha çok gece makyajında tercih edilen ürün, günlük kullanımlarda sadece problemli bölgelere uygulanabilir. Yoğun ve kremsi bir yapıya sahiptir. Direk yüze uygulanabildiği gibi fırça yardımıyla da tüm yüze dağıtılabilir. Geniş renk skalasıyla sunulan ürünün farklı tonları kontür olarak kullanılabilir. Çil, leke gibi kusurları tamamen kapatır. Ten rengindeki ton eşitsiliklerini tamamen giderir. Allık, aydınlatıcı gibi toz halinde bulunan ve fondöten üzerine uygulanan ürünlerin ciltte daha uzun süre kalmasını sağlar.

 • Yoğun bir kapatıcılığa sahiptirler.
 • Cildin kusursuz görünmesine yardımcı olur.
 • Renk dengesizliklerini giderir. 
 • Kuru bir görüntü yaratmaz.
 • Cildin daha sıkı ve canlı görünmesini sağlar.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rimmel London Fondoten Fiyatları

59 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Krem
Krem
Likit
Likit
Pudra
Pudra
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 59 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar