ARA
Loading interface...
Loading interface...
Seda Bağcan - Remember (CD)

Seda Bağcan - Remember (CD)

%40 indirim 58,64 TL 35,00 TL
SEPETTE % 5
33,25 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10751/401202

Seda Bağcan - Remember (CD)

Seda bağcan müziğin iyileştirici gücünü bize bir kez daha “hatırlatıyor”

Seda bağcan’ın “remember” isimli ikinci albümü


Mantra müzik parçalarından oluşan ilk albümü “Sunrise” ile büyük beğeni kazanan Seda Bağcan ikinci solo çalışması olan “Remember”ı tamamladı. 15 Aralık’ta müzik marketlerdeki yerini alacak olan “Remember” da ilk albüm gibi tamamen sanatçının kendi bestelerinden oluşuyor. Ses titreşimleri aracılığıyla kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını, aklın hayallerden ve maddi isteklerden kurtulmasını amaçlayan mantra müziği; zihni boşaltmak, konsantrasyonu artırmak, huzura ermek, zorluklardan kurtulmak için tekrarlanan hece, sözcük ve sözcük gruplarının melodiyle birleşmesi olarak tanımlanıyor.

Seda Bağcan mantra müziği ile Türk ezgilerini buluşturma fikrinden yola çıkıp oluşturduğu bestelerini seçkin bir müzisyen kadrosu eşliğinde seslendiriyor. “Remember” albümü, mükemmel bir mantra müziği örneği olmasının yanı sıra, özgün müzikal karakteriyle new age müzik tutkunlarının; dingin, huzur verici, geliştirici niteliğiyle de kişisel gelişim meraklılarının favorisi olacak!

Seda Bağcan, Türkiye’nin Yeni Uluslararası Yıldızı Olma Yolunda…

Batı dünyasında da büyük ilgi gören mantra müziğinin en önemli temsilcilerinden Deva Premal’in yanı sıra, dünyaca ünlü pek çok sanatçı daha mantraları kendi müzikleri ile biçimlendirerek bu türde özgün eserlere imza atıyorlar. Kasım 2009''dan bu yana Avrupa ve Amerika''da konserler veren Seda Bağcan, müzik dünyasında “Cennetten gelen mantra müziğinin yeni yıldızı” olarak büyük ilgi görüyor.

Ankara doğumlu olan Seda Bağcan, orta öğrenimini Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirerek tamamladı.

Müzik yaşamına ve eğitimine çok küçük yaşlarda başlayan Seda Bağcan, ilk konserini (henüz 6 yaşındayken) Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile verdi. 7 yaşında Ankara Konservatuvarı’nın değerli hocalarından Prof. Dr. Muzaffer Arkan’dan piano ve armoni dersleri almaya başladı. Ankara Müzik Derneği Çocuk korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu pek çok operet ve operada oynayan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da çeşitli pop ve jazz orkestralarıyla birlikte konserler verdi.

Üniversite sonrası çalışmalarını biomedikal (tıbbi elektronik) mühendisliği dalında yoğunlaştırdı. Daha sonraları yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp kendini bu alanda yetiştirmeye başlayan Seda Bağcan, Reiki master’ına sahip ve bir Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) uygulayıcısı. Ayrıca, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) ve Naam Yoga eğitmeni de olan sanatçı, Deeksha uygulayıcısı olarak yurtiçi ve yurtdışında “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshop’lar ve seminerler de veriyor.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.
Format CD
Sanatçı Seda Bağcan
Yayımcı İMM MÜZİK
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu MUSIC8699114480406
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön