ARA
Loading interface...
Loading interface...
Seda Bağcan - Sunrise (CD)

Seda Bağcan - Sunrise (CD)

%23 indirim 45,55 TL 35,00 TL
SEPETTE % 5
33,25 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10751/401202

Seda Bağcan - Sunrise (CD)


Sunrise /Seda Bağcan

Ses ve oluşan titreşimler aracılığı ile kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını, aklın hayallerden ve maddi isteklerden kurtulmasını amaçlayan Mantra Müziği; zihni boşaltmak, konsantrasyonu artırmak, huzura ermek, zorluklardan kurtulmak için tekrarlanan hece, sözcük ve sözcük gruplarının melodiyle birleşmesi olarak tanımlanıyor.
Batı dünyasında da büyük ilgi gören mantra müziğinin en önemli temsilcilerinden Deva Premal’in yanısıra başta Amerikalı ünlü şarkıcı Tina Turner olmak üzere pek çok sanatçı -mantraları kendi müzikleri ile biçimlendirerek- bu türde eserlere imza atıyorlar. Seda Bağcan mantra müziği ile Türk ezgilerini buluşturma fikrinden yola çıkıp oluşturduğu bestelerini, pianosu ile katıldığı çok seçkin bir müzisyen kadro eşliğinde, ruha işleyen lirik bir ses ve olağanüstü bir icra ile seslendiriyor. Aranjmanlarından altyapısına, sıralamasından kaydına kadar her aşaması büyük bir titizlik ve özenle gerçekleştirilmiş olan “Sunrise” albümü, mükemmel bir mantra müziği örneği olmasının yanısıra, özgün müzikal karakteriyle “New Age” müzik tutkunlarını, dingin, huzur verici, geliştirici niteliğiyle de “kişisel gelişim” meraklılarını tatmin edecek yapıda. Kasım 2009''dan beri Avrupa ve Amerika''da dinleyicisiyle buluşan Sunrise albümü ile Seda Bağcan “Cennetten gelen mantra müziğinin yeni yıldızı” olarak mantra müziği dünyasında son derece ilgi görüyor. Bu bağlamda sanatçı, biri 2010 ve diğeri 2011’de olmak üzere Tina Turner’la iki mantra albümü yapacak. Ayrıca Seda Bağcan’ın 2010 programında; yurdumuzdan başka, Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, İngiltere, A.B.D, Brezilya , Fransa, Çekoslavakya ve Hindistan’da vereceği konserler ve yapacağı etkinlikler yeralıyor.

Ankara doğumlu olan Seda Bağcan, orta öğrenimini fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirerek tamamladı.
Müzik yaşamına ve eğitimine çok küçük yaşlarda başlayan Seda Bağcan, ilk konserini -henüz 6 yaşındayken- Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile verdi. 7 yaşında Ankara Konservatuarı değerli hocalarından; Prof. Dr. Muzaffer Arkan’dan piano ve armoni dersleri almaya başladı ve Ankara Müzik Derneği Çocuk korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’ nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu pek çok operet ve operada oynayan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da çeşitli pop ve jazz orkestralarıyla konserler verdi.

Üniversite sonrası çalışmalarını biomedikal (tıbbi elektronik ) mühendisliği dalında yoğunlaştırdı. Daha sonraları yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp kendini bu alanda yetiştirmeye başlayan Seda Bağcan, Reiki masterı, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) uygulayıcısı, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) ve Naam Yoga öğretmeni, Deeksha uygulayıcısı olarak gerek Yurtdışı’nda gerek Yurtiçi’nde “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshop’lar ve seminerler veriyor. İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.
Format CD
Sanatçı Seda Bağcan
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu MUSIC8699114480390
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön