Canlı hayvan yemi ticareti odağı ile kurulan bir firma olan Sera, günümüzde akvaryum balıkları üzerine üretim yapıyor. Kurulduğu ilk yıllarda pul yem ve su düzenleyici ürünü bulunan marka, günümüzde çeşitli formlarda balık, karides, kaplumbağa ve sürüngenler gibi hayvanlar için geliştirdiği yemlerin yanı sıra akvaryum bitkileri ve canlıları için bakım ürünleri, vitaminler ve akvaryum su dengesi için su testi kitleri ile de ürün gamını genişletmeye devam ediyor. 

Almanya'nin Heinsberg şehrinde 1970 yılında Josef Ravnak tarafından kurulan Sera, akvaryum hobisiyle ilgilenenlerin ihtiyaçlarını ön planda tutarak ürün gamını zenginleştiriyor. Akvaryum balık ve bitkilerinin yanı sıra havuz ve gölet gibi alanlarda yetiştirilen balık ve bitkiler için özel setleri ve terraryum bakım ürünleri bulunuyor. Kaplumbağa ve çeşitli sürüngenlerin ev ortamında bakımı için çeşitli ürünler geliştiriyor ve pazarlıyor. 

Josef Ravnak'ın, akvaryum balıkları için canlı yem tedariği ve satışı yapmaya başlaması, Sera markasının doğuşuna zemin oluşturdu. Akvaryumculuk alanındaki eksiklikleri iyi analiz eden Josef Ravnak, şirketini adım adım üretici konumuna taşımayı başardı. Premium kalitede yemleri, kısa süre içerisinde piyasada hak ettiği ilgiyi gördü. Akvaryum canlılarının ideal yaşam alanları hazırlamak amacıyla ürettiği yüksek kaliteli ürünlerle beraber yavaş yavaş tanınmaya başladı.

Sürdürülebilir politikalar benimseyen Sera, yüksek kaliteli yemleri için yenilenebilir doğal kaynakları kullanmayı tercih ediyor. Yem balıklarının akvaryum balıklarını beslemek için kullanılmasına karşı bir duruş benimsiyor; türlerin neslinin tükenmesi ve okyanuslardaki aşırı avlanmalara karşı bir tavır ortaya koyuyor. Maksimum tazeliğin ön planda tutulduğu premium yemleri, hayvanların ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren zengin içeriği sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. 

Sera, sürdürülebilir politikalarını hayata geçirebilmek için doğa dostu ambalaj sistemlerini tercih ediyor; üretimlerini daha iyiye taşıyacak yazılımlara milyonlarca dolar yatırıyor. 1990'lardan itibaren üretim teknolojilerini fotovoltaik sistemlerle entegre hâle getiriyor; sınırsız enerji kaynağı olan güneşin sağladığı temiz enerjiyle üretimini gerçekleştiriyor. Diğer taraftan akvaryum, havuz ve teraryum gibi alanlarda süreklilik içeren çözümleri de Ar-Ge laboratuvarlarında geliştiriyor; doğayı koruyan ve canlıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren çözümleriyle hobi sahibi insanların yanında yer alıyor. 

Tatlı su ve tuzlu su akvaryumun yanı sıra bahçe havuzu ve teraryumlar için birçok cihaz da üreten Sera, büyük bir hassasiyetle bakılması gereken balık ve sürüngenlerin hayat kalitelerini artıran çözümleriyle ön plana çıkıyor. Akvaryum setleri, havuz filtre ve setleri, su parametlerinin takibi için testler, su kalitesini optimize edilmesini sağlayan koşullandırıcılar ve diğer teknik ekipmanlar, ürün gamının içerisinde yer alıyor. Yüksek kalitede havuz filtreleri, canlılar için doğru yem ve çok daha fazlasıyla hobi sahiplerinin ihtiyaçları için benzersiz çözümler sunuyor. Canlı ve bitkilerin bakımı için vitamin ve mineral destekleri, çeşitli ilaç ve diğer bakım ürünleri, Good Manufacturing Practice prensibine bağlı kalınarak üretiliyor. UV filtreleri, özel ışıklandırmalar ve diğer aksesuar çeşitleri, kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. 

Ürünleri ve ambalajlarında tümüyle geri dönüştürülebilir malzemeleri tercih eden Sera, canlıların ve bitkilerin dışında doğaya zarar veren hiçbir materyali de üretim sürecine dahil etmiyor. Enerji ihtiyaçlarını güneş enerjisinden karşılayan marka, düşük su kirliliği oluşturan yemleri sayesinde deniz, göl ve okyanustaki popülasyonu tehlikeye atmıyor. 

Merkez ofisi Heinsberg, Kuzey Rhine-Westphalia'da bulunan Sera; Kuzey Amerika, Fransa, İtalya, Şili ve Japonya'da yer alan ekipleri sayesinde 80'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Avrupa'nın merkezinde yer alan merkez ofisi, lojistik olarak çevreyi koruma misyonunu devam ettirmesine destek oluyor; ürünlerinin, dünyanın dört bir yanındaki akvaryum meraklılarıyla daha rahat buluşmasına yardım ediyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...