Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şifa Ana Mavi Kelebek Sarmaşığı & Lime Limonlu Kombucha Çayı 750 ml

Şifa Ana
79,99 TL
( / adet)
miktar
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483619/28001517/28002163/80412086

750 ml sağlıklı cam şişede ısıya ve darbeye dayanıklı ambalajda Mavi kelebek sarmaşığı ve lime limonlu efsane kombucha çayı, Kombucha çayının ph derecesine göre renkten renge giren maviden fuşya ya Fuşyadan mora renk şovu yapan Mavi kelebek sarmaşığı Çayını aldığınızda bakalım size hangi renge bürünmüş olarak gelecek.

Kombucha; en basit tarifi ile fermente çaydır.

Kombucha’nın 2000 yıl önce ilk olarak Çin’de ortaya çıktığı, ardından Japonya ve Rusya’da yaygın olarak kullanıldığı, 20. Yüzyılın başından itibaren Avrupa’da popülerleştiği ve günümüzde Amerika dahil dünyanın bir çok ülkesinde ve Türkiyede talep edilen bir içecektir.

Kombucha üretmek için hazırlanan çay-şeker çözeltisindeki şeker, mayanın beslenmesi ve çalışabilmesi içindir. mantar şekeri yer ve bitirir.
Maya, şekeri yapı taşlarına ayırarak glukonik aside çevirir.
Ve elde edilen içecekteki şeker, meyve şekerine benzer bir forma dönüşür, yok denecek kadar az şeker içerir.

2. fermantasyonu mavi kelebek çayı ve lime limonu ile yaptığımız kombucha çayımıza hayran kalacaksınız, İngilizce adıyla Blue Butterfly Pea veya kısa adıyla Mavi Çay, Güney Asya’da yüzyıllardır Clitoria bitkisinden elde edilen bir çaydır.

Camelliea Sinensis bitkisinden elde edilen veya bitkisel çaylardan elde edilen, genellikle kahverengi ve açık yeşil dem renklerinden çok farklı bir dem rengine sahip bu bitkisel çay, ismini çiçeklerinin mavi renginden almaktadır.

Hiçbir katkı olmadan bu renge sahiptir,Mavi çay, çok uzun yıllardır Bali, Malezya, Tayland ve Vietnam kültürlerinin bir parçası olmuşlardır. Ayrıca gene sahip olduğu özelliklerden dolayı Tulsi çayı gibi Ayurveda’nın  da bir parçası olmuştur.

Mavi çay, içinde demlendiği suyun pH (asitlik) derecesine bağlı olarak renk değiştirmektedir. Bu yüzden demledikten sonra Mavi Sarmaşık Çiçeği Çayınıza limon suyu eklemeniz durumunda rengi çok hızlı bir şekilde maviden mora dönmektedir.

Kombu çayı kullanım ve muhafaza 

Pastörize Edilmemiştir Kombu Çayımız çiğ yani yaşayan bir çaydır. Pastörize edilmediği için rengi, berrak olmayabilir, şişenin dibinde tortusu nadiren de olsa birikebilir. Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz. Tadı sodalı çaya benzer durdukça keskinleşir, ev yapımı olduğundan dolayı her satın aldığınızda asitikliği farklı olabilir.

Kullanım Şekli

 Soğuk içiniz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli

750 ml.'lik cam şişededir. Buzdolabında muhafaza ediniz.

Dikkat Ana çıkabilir

Kombucha anası-mantarı geleneksel fermantasyon esnasında kendiliğinden oluşur. kombucha; şişelendikten sonra şişenin içinde bekledikçe, kapak açılmasa da yeniden anası-mantar oluşabilir, içindeki ipliksi oluşumlar doğallığının göstergesidir 

 

 

1 Porsiyon Birimi 750 gr
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000UT6O7
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön