Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Görünmez Adam Yayıncılık
Sıkı Dostlar Amansız Düşman -  Michael Thompson

Sıkı Dostlar Amansız Düşman -  Michael Thompson

Görünmez Adam Yayıncılık
39,67 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (16)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

43,11 TL
42,89 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
Sıkı Dostlar Amansız Düşman -  Michael Thompson


Çocuklar henüz büyüme ve gelişme aşamasında oldukları için etkileşimlerini bazen hafife alabiliriz. İlişkilerini yüzeysel, birbirlerine etkilerini ise geçici kabul edebiliriz. Oysa çocuklar en az yetişkinlerinki kadar gerçek, derin ve karmaşık bir sosyal yaşama sahiptir—özveriden entrikaya, iyilikseverlikten zorbalığa, birlik olmaktan dışlamaya, rekabetçi ittifaklardan gruba hükmetme hırsına kadar her şey, çoğunlukla da birbirine karışarak, çeşitli biçimlerde karşımıza çıkar.

Çocuklar ne zaman bir araya gelseler, tüm işleyişi yeni baştan şekillendiren sosyal dinamikler yaratırlar. Farklı niteliklere sahip gruplar oluşturmakla kalmazlar, bir sosyal hiyerarşi inşa edip basamaklarına da yerleşirler. Bu yapı içindeki sosyal etkiler kimini önder konumuna getirirken, kiminden de reddedilip dışlanan mazlumlar yaratır; kimi grubu popüler kılarken, kimini aykırılaştırır. Ama ne olursa olsun, çocuğun kendini tanıdığı, yeterlik ve özelliklerini keşfettiği, doğru ve yanlışla denemeler yaptığı bağlamı bu sosyal yaşam oluşturur.

İlişkiler ve duygular konusunda büyük oranda deneyimsiz olan çocuğu bu karmaşık sosyal dünyada yönlendiren ise arkadaşlık olgusudur. Çocuk, arkadaşları sayesinde denemeler yapma cesareti bulur. Çünkü arkadaş, öz keşfe olanak tanıyacak korunaklı alanı yaratan kişidir. Sosyal yaşamın tatsızlıklarına (belli bir grupça dışlanma, alaya maruz kalma, çoğunluk ile iletişimsizlik vs.) karşı kalkan görevi de görür. Her çocuğun kendini—gerçek benliğini—bulacağı bir yere ihtiyacı vardır. İşte o yer, arkadaşlar âlemidir. Yetişkinliğe giden yolda kilit önem taşıyan bazı dönüşümler orada geçirilir.

Sıkı Dostlar, Amansız Düşmanlar, hem farklı gelişim aşamalarına göre hem de farklı sosyal koşullar ve oluşumlar penceresinden yaptığı sosyal analizle çocuk toplumuna açılan pencereniz olmayı amaçlamaktadır. Hangi konuda müdahale etmeniz gerektiğini, hangi konuda ise yaşanan sorunları aslında yıllar öncesinde—bebeğinizle bağlanma aşamasında—çözmüş olduğunuzu daha kolay ayırt etmenizi sağlayacaktır. Dahası, müdahale etmeniz gereken durumlarda (ister ebeveyn olun, ister de öğretmen veya eğitimci) size yol gösterecek güncel bilgi ve temel ilkeler sunacaktır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Michael Thompson
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000GVDUG
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Seni Yoran Her Şeyi Bırak - Müthiş Psikoloji
İz Bıraktığın Kadar Varsın - Esra Ezmeci
Kadınlar Sıcak Erkekler Soğuk Sever - Esra Ezmeci
Bir İnsan Yetiştirmek - Ross W. Greene - Ross W. Greene
%35
48,00 TL 31,20 TL
%42
62,00 TL 35,75 TL
%52
56,00 TL 26,90 TL
%45
60,00 TL 33,25 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(262)
(2761)
(1999)
(21)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 1 328 296 288
Yayın Tarihi 2022 2021 2021 2021
Yazar Kolektif Esra Ezmeci Esra Ezmeci Ross W. Greene
Başa dön