Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sola Yayınları Seninle Başlamadı

Sol Yayınları
175,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (41)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

179,00 TL
189,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
Sola Yayınları Seninle Başlamadı

İlk kez 2016 yılında yayınlanan Psikolog Mark Wolynn’nin Seninle Başlamadı isimli kişisel gelişim kitabı, psikoloji çevreleri ve bu alana ilgi duyan okurlar tarafından büyük ilgi görüyor. 2017 yılında Mine Madenoğlu’nun çevirisi ile Sola Yayınları tarafından dilimize kazandırılarak Türkiye’deki okurları ile buluşan kitap, psikolojik travmalara getirdiği farklı bakış açısı ile merak uyandırıyor.

Çözüm İçin Geçmişe Dönüş

Seninle Başlamadı psikoloji ve kişisel gelişime ilgili duyanlara yeni bakış açıları sunuyor. Yazarın şahsi tecrübeleri, eğitim ve klinik uygulamaları sonucunda elde ettiği bilgilerle hazırladığı çalışmasının temelini, depresyonun kalıtsal mirasla taşınan ailesel travmalar ile bağı oluşturuyor. Kitap, okurlarına kalıtsal aile travmalarının kimlik ve karakter üzerine etkilerini anlatarak günlük yaşamı sekteye uğratan sorunlarla başa çıkmanın yollarını sunuyor.

Geçmişe ait kötü anı ve hislerin yaşamaya devam edebileceğinin üzerinde duran eser; psikoterapik yöntemlerin, ilaçların ve diğer metotların çözüm getiremediği güçlüklerin ortadan kaldırılması için dönüştürücü bir yaklaşım sunuyor. Uzun yıllar depresyon üzerine araştırma ve çalışmalar yapan yazar, nedenini bilemediğiniz ve acı çekmenize yol açan travmalarınız ile sizi atalarınıza bağlayan yolları aydınlatmayı amaçlıyor. Kalıtımsal zincirde yer alan acının bazen sona ermeyeceğini veya zaman içinde azalmayacağını, köklerde yaşanmış olan bir hayat tecrübesinin günümüzü etkileyebileceğini anlatarak sorunların çözümünü geçmişte arıyor.

Akıcı, anlaşılır, şefkatli ve samimi bir dile sahip olan eser geçmişten bugüne taşınan acıların temizlenmesini hedefleyen etkili ve uygulanabilir teknikler içeriyor. Olumsuz duyguları karşılayan “çekirdek cümle” ile “çekirdek travma” olarak tanımlanan öz sıkıntıya ulaşmayı hedefliyor. Farkındalık uygulamaları ve travma tedavileri alanına cesur ve yaratıcı bir anlayışla yaklaşarak kendini anlamanın temelde insanı anlamak ile ilişkili olduğunu vurguluyor ve anlatım boyunca okuru egzersizlerle yönlendiriyor. Acı çekmeye son verecek güçlü enstrümanlar sunan Seninle Başlamadı, iyileşmeye giden yolda güvenilir bir rehber oluyor.

Mark Wolynn Hakkında

Amerikalı Psikolog Mark Wolynn yirmi yılı aşkın süredir travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, kronik hastalıklar, anksiyete ve fobi ile mücadele eden bireylerle çalışıyor. Kalıtsal travma konusundaki mesleki deneyim ve bilgilerini içeren kitaplarıyla tüm dünyada yankı uyandıran yazar, çeşitli enstitülerdeki direktörlük görevinin yanı sıra öğretim görevlisi olarak dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde, kliniklerde ve eğitim merkezlerinde atölye çalışmaları yürütüyor.


«Seninle Başlamadı» bir misyonun ürünüdür, öyle bir misyon ki beni dünya genelinde dolaştırdı, sonra köklerime geri döndürüp bu yolculuğa başladığımda hiç düşünmediğim ve tasarlamadığım bir profesyonel kariyere yönlendirdi. Yirmi yılı aşkın bir süre boyunca, depresyon, anksiyete, kronik hastalıklar, fobiler, takıntılı düşünceler, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer güçten düşürücü koşullarla mücadele eden bireylerle çalıştım. Birçoğu bana geldiklerinde yıllar süren konuşma terapileri, ilaç tedavileri ve diğer müdahalelerin, belirtilerinin kaynağını çözme ve acılarını giderme konusunda başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle cesaretleri kırılmış ve ümitlerini kaybetmiş bir haldeydiler.

Kendi deneyimimden, eğitim ve klinik uygulamalarımdan öğrendiğim şey şu ki, cevap sadece kendi hikâyemizin içinde değil. Ebeveynlerimizin ve hatta onların ebeveynlerinin içinde bile olmayabilir. Son yapılan bilimsel araştırmalar travmaların etkilerinin bir nesilden diğer nesle geçebileceğini aktarmaya başladı. Bu "miras", bilinen adıyla kalıtsal aile travmalarının konusunu oluşturuyor. Ortaya çıkan kanıtlar sistemin gerçekliğini doğruluyor. Kalıtımsal zincirde yer alan acı her zaman kendi kendine sona ermeyebilir ya da zamanla azalmayabilir. Asıl travmayı yaşayan kişi ölmüş, hikâyesinin üstü örtülmüş ve yıllar içinde saklı kalmış olsa bile, hayat tecrübesine ilişkin parçalar, anılar ve hisler yaşamaya devam edebilir. Âdeta şu an yaşayan kişilerin zihinlerinde ve bedenlerinde çözüm bulmak için geçmişten günümüze uzanır.

"Seninle Başlamadı" geleneksel psikoterapinin, ilaçların ve diğer müdahale yöntemlerinin uzun süredir çözemediği zorlukların ortadan kaldırılmasında dönüştürücü bir yaklaşım sunmaktadır.

«Seninle Başlamadı» için yapılan değerlendirmeleri okuyabilirsiniz.

Mark Wolynn, bilemediğimiz ve acı çekmemize sebep olan çözülmemiş travmalarla bizi atalarımıza derinden bağlayan yolları aydınlatma konusunda muhteşem bir iş başarıyor. Bize derinden anlayışı, diyalog görselleştirmelerini ve şevkatle yeniden bağlanmayı sağlayacak teknikler ve beceriler sunuyor."
-JAMES S. GORDON, MD, Yazar
Unstuck: Your Guide to the Seven-Stage Journey Out of Depression

"Seninle Başlamadı travma terapileri alanında, farkındalık uygulamaları konusunda insanı anlamak için ileriye doğru güçlü bir adım atmanızı sağlıyor. Cesur, yaratıcı ve şevkat dolu bir çalışma."
Sharon Salberg, Yazar
Lovingkindness and Real Happiness

"Kalıpları altüst eden bu kitap kalıtsal aile travmaları konusunda anlayışı geliştiren ve acı çekmeye son verebilecek güçlü araçlar sunuyor. Mark Wolynn iyileşmeye doğru yapılacak seyahatte güvenilir ve bilge bir rehberdir. "
Tara Brach, PhD, Yazar
Radical Acceptance and True Refuge

"Mark Wolynn'in sıradışı kitabı tarihin size nasıl bir kimlik verdiğini anlamanızı sağlayarak aile bağlarının ve eve dönüşünüzün şifresini kırıyor. Hayat değiştiren hikâyeler, güçlü öngörüler, pratik araçlar ve iyileşme için gerekli yollarla dolu olan Seninle Başlamadı, Alice Miller'in devrim yaratan Yetenekli Çocuğun Dramı ve Dan Siegel'in Gelişen Zihin adlı eserlerinin tam yanında bir başyapıt olarak yer almayı hak ediyor. Ailenizi bir daha asla aynı şekilde göremeyeceksiniz."
Mark Matousek, Yazar
Ethical Wisdom

"Nöro bilimleri ve psikodinamik düşünmeyi birleştiren Seninle Başlamadı, üst düzeyde faydalı bir araç kutusu olarak hayatınızı değiştirecek. Bu kitapla kendi başınıza klinik yardım alabilir ve güçlü içgörülere sahip olabilirsiniz."
Jess P. Shatkin, MD, MPH, Newyork Üni. Çocuk Araş. Merk. Başkan Yrd, Yazar
Child - Adolescent Mental Health

Yazar Mark Wolynn
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 276
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C41M6
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön