Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Brandage Yayınları
Stratejik Marka Yönetimi

Stratejik Marka Yönetimi

Brandage Yayınları
242,75 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/9937
Stratejik Marka Yönetimi Stratejik Marka Yönetimi - Uğur Batı

“Bir marka nasıl stratejik yönetilir ya da stratejik marka yönetimi nasıl yapılır?”
Reklam yazarlığından öğretim üyeliğine, marka danışmanlığından, kurumsal iletişim yöneticiliğine uzanan mesleki kariyerinde marka yönetiminin neredeyse tüm taraflarında bulunmuş olan Uğur Batı, kitabında marka yönetimlerinin ideal markalaşmayı nasıl başarabilecekleri konusunda öneriler sunuyor.
Kariyeri boyunca reklam yazarlığı, yaratıcı yönetmenlik, marka uzmanlığı, marka danışmanlığı, kurumsal iletişim yöneticiliği ve öğretim üyeliği gibi reklamcılığın neredeyse tüm taraflarında bulunmuş olan Uğur Batı’nın, marka yönetiminin tüm prensiplerini anlattığı “STRATEJİK MARKA YÖNETİMİ / Vazgeçme Çağında Yüksek Sadakat Markaları Yaratmak” adlı kitabı, The Brand Age Yayınları’ndan piyasaya çıktı.
Kitabında marka yöneticileri yanında reklam yazarlarına, reklam yaratıcılarına, sosyal medya yöneticilerine, dijital pazarlama uzmanlarına ve diğer tüm pazarlama profesyonellerinin yanı sıra iletişim öğrencilerine de seslenen Uğur Batı, deneyimsel pazarlama, duyusal markalama, dijital marka yönetimi, sosyal medya yönetimi, topluluk yönetimi, bulaşıcı markalama, yeni nesil reklamcılık, ikon markalar örnekleriyle ideal markalaşmanın yollarını bütünleşik pazarlama iletişimi prensibi içinde anlatıyor.
Uğur Batı, 83 bölümden oluşan kitabının her bir bölümünde, marka yöneticilerinin ideal markalaşmayı nasıl başarabilecekleri konusunda öneriler sunuyor.
Uğur Batı, yerel örneklerle yeni nesil marka paradigmaları ve pazarlama iletişimi yazınına ilişkin en kapsamlı ve çarpıcı kitaplardan biri olan “Stratejik Marka Yönetimi”ne ilişkin görüşlerini şu şekilde getiriyor:
“Herkesin herkesten ve herkesin her şeyden kolayca vazgeçtiği bir çağdan bahsediyoruz. Sadakatin zihnen tasarlanmış bir ‘vazgeçme’ fikri olduğunun kabul edildiği bir çağ bu. Yine kendisinin somut göstergelerinin soyut bir bağlılık biçimi olarak görüldüğü, bazen fiziksel olarak olmasa bile zihinsel olarak herkesin ve her şeyin ‘harcanabilir’ olduğu zamanlar bunlar. Sadakat keşke ‘inkâra dönüşmenin eşiğinde aşkın ikrarı’ olsaydı ama sadece kişilerden vazgeçmiyoruz ki! Nesnelerden vazgeçiyoruz. Prensiplerden vazgeçiyoruz. Sözlerden... Kurallardan... Kırmızı çizgilerden... İdeolojilerden... Doğadan... Yaşamdan... Hayallerden vazgeçiyoruz. Tabi durum böyle olunca tercih ettiğimiz markalardan da kolayca vazgeçiyoruz.
Peki, kaçınılmaz olarak sadakat peşinde koşan ‘masum’ marka yöneticisi bugün ne yapabilir?
Malumunuz, eski kuşak büyük markalar, imaj reklamlarıyla kurulmuştu. Bugün ise bu yetmiyor. Yeni nesil pazarlama dinamikleri kendilerine yeni kurallar koyuyor. Marka mesajlarında etkileşim esas olan, öyle ki bir markanın sosyal medyayı yönetmesi bile tek başına yetmiyor. Ortalama bir tüketicinin markalardan beklentisi onların ‘daha insani’ olmaları. Samimi olmaları, hata yaptıklarında kabul etmeleri ve her daim yakın olmaları. İşte bu kitap da vazgeçmenin vazgeçilmez olduğu bu çağda, marka yönetiminin tüm prensiplerini anlatıyor.”
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 462
Yayın Tarihi 2013
Yazar Uğur Batı
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KBRANDAGE67111
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Nakit Akışı - Ölçüm Çeyreği - Robert T. Kiyosaki
Babil’in En Zengin Adamı - George S. Clason
Pürüzlü Mükemmellik
İyiden Mükemmel Şirkete - Jim Collins
60,00 TL
%4
44,79 TL 42,97 TL
36,80 TL
60,66 TL
Satıcı
Hepsiburada
My Perla 9,5
MediaCat 10
My Perla 9,5
Değerlendirmeler
(98)
(553)
(5)
(42)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Boyut Normal Boy Normal Boy Normal Boy Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 356 152 152 336
Yayın Tarihi 2014 2018 2018 2004
Yazar Robert T. Kiyosaki George S. Clason - Jim Collins
Başa dön