Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Kırmızılar
Türk Felsefesi - Ali Osman Gündoğan

Türk Felsefesi - Ali Osman Gündoğan

Kırmızılar
64,55 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (2)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

60,39 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9943/1515700

Türk Felsefesinin imkânının ve ufkunun araştırıldığı bu eser, yeni bir medeniyet hamlesi yapabilmek için yeni bir bilinç ve dikkate ihtiyacımız olduğunu ortaya koymaktadır. Hiçbir medeniyet felsefi düşünceden mahrum olarak kendisini var etmiş değildir. Günümüz dünyasında ihtiyaç duyulan medeniyet tasavvuru veya felsefileşmiş bir medeniyet seviyesi de felsefenin yardımı ile geliştirilebilecek olan eleştirel bir öz bilinçle oluşturulabilir. Zira felsefe, içinden çıktığı kültürün en yüksek bilinci hükmündedir. Bir Türk felsefe hayatına veya bir Türk felsefesine sahip olmak, kültürel sürekliliğin ve yaratıcılığın teminatıdır. Türk felsefesi ve Türk medeniyeti birbirlerine yaslanan ve birbirlerinden olabildiğince beslenen iki alandır.

Bu eserde ülkemizin önde gelen ve Türk düşüncesi ile yakından ilgilenen felsefeci akademisyenleri, felsefe ile kendi gerçekliğimizi nasıl anlayıp yorumlayabileceğimizi büyük bir hassasiyetle ortaya koymakta, felsefileşmiş bir medeniyet tasavvurunun imkân ve şartlarını araştırmaktadırlar. Ortak noktaları Türk düşüncesinin sorunları ve oluşturulması olan düşünürlerimiz, kendi özel ilgi alanlarından hareketle çok sesli, çok boyutlu, yeni ve özgün cevaplar üreterek, felsefe kültürüne nasıl katılacağımız hususunda örnekler sergilemişlerdir. Medeniyet kurucu insanlık başarılarının; etik, estetik ve metafizik değerlerin bir bütün halinde düşünülmesi ihtiyacını tespit etmişlerdir. Böylece bir yandan felsefi etkinliğin bir dil ve kültür ortamından hareketle gerçekleştirileceğini göstermişler, bir yandan da evrensele yönelmenin ve onunla bütünleşmenin örneklerini ortaya koymuşlardır.

Türkiye’de felsefe okuyan, felsefe kültürü edinmek isteyen, felsefenin bilimle, sanatla, maneviyatla ilişkileri üzerine düşünen herkes için bir başvuru kaynağı olabilecek olan elinizdeki bu eser, hem günümüzü anlamak hem de geleceği tahayyül etmek için bir hareket noktası olarak okunabilir. Felsefenin kendi tarihimizden, dilimizden, kültürümüzden ve gerçekliğimizden kopuk, yabancı bir entelektüel uğraş olmadığını, aksine milli varoluşumuz için gerekli bir bilinç düzeyi olduğunu gösteren bu çalışma ayrıca felsefenin ne olduğu, felsefi soruların ve sorgulamaların nasıl cevaplandırıldığı ve temellendirildiği hususunda da okuyucusuna bir felsefi yöntem örneği de sunmaktadır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 284
Yayın Tarihi 2018
Yazar Ali Osman Gündoğan
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000SQPUS
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Çıtır Çıtır Felsefe 32 Kitap Tam Set - Şiddet - Savaş ve Barış - Doğa - Yaşam ve Ölüm - Haklar - Liderler - Beden ve Akıl - Iş ve Para - Güzellik ve Çirkinlik
Mesud Topal Felsefe Seti
Halil Cibran Felsefe Seti (5 Kitap) -Halil Cibran
Felsefe Tarihi 4 (Ciltli) - Umberto Eco
855,95 TL
%57
51,00 TL 22,00 TL
%40
60,00 TL 36,00 TL
%30
150,00 TL 104,90 TL
Satıcı
gençkitap 9,8
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(12)
(96)
(6)
(3)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltli
Sayfa Sayısı 1600 360 896 404
Yayın Tarihi 2020 2021 2021 2022
Yazar Brigitte Labbe Mesud Topal Halil Cibran Kolektif
Başa dön