Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ülkü Ocakları

Panama Yayıncılık
450,00 TL %51
219,75 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (10)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

222,99 TL
220,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9946/1501623
Ülkü Ocakları

Ülkücülük, her şeyden önce sevgi demektir, insana saygı demektir. Türk milletine sadakatle bağlılık demektir ve milletimiz için en güzeli, en iyiyi istemek, temin etmek için fedakârca çalışmak demektir.

Ülkücü gençler olarak eğitim görüyorsanız eğitimde en ileri olmayı, en önde olmayı, örnek insan olmayı kendinize gaye edinmelisiniz. Çalışma hayatındaysanız mesleğinizde, çalıştığınız yerlerde dürüstlüğünüzle, yüksek ahlakınızla, Ülkücü ve imanlı tavırlarınızla kendi iş alanlarınızda örnek olmalısınız.

Ülkücü gençlik olarak hedefiniz en kısa zamanda, en kısa yoldan, en iyi bir şekilde, büyük Türk milletini, ilimde, modern teknolojide dünyanın en yükseğe çıkmış toplumu yapmaktır. Büyük Türk milleti, her türlü fedakarlığa, her türlü övgüye layıktır. Ona layık evlatlar olarak kendinizi her alanda göstermiş bulunuyorsunuz.

Ülkücü Hareket, Türk milletinin hayatında bu güne kadar çok hayırlı işler yapmıştır. Çok hayırlı hareketlere öncülük etmiştir. Bundan sonra da milletimizin geleceğinde teminattır. Türk milletinin, büyük, bağımsız, demokratik düzen içinde kalkınmasının, ileri gitmesinin, hem öncüsü, hem koruyucusu, hem de teminatı olacaktır.

İnsanların hayatı gelip geçicidir. Ama milletler ebediyete kadar gider. Milletimizin hayatının bağımsızlık içinde, hürriyet içinde, ilim ve modern teknolojide hızla en ileri bir duruma gelerek ekonomik refaha kavuşturulması ve ülkenin her türlü tehlikelere karşı korunması için, fedakarca çalışmak, fedakarca gayret göstermek ve cesur bir şekilde her türlü engele, her türlü saldırıya karşı göğüs germek lazımdır.

İnsanları aşağılatan en tiksindirici hâl, insanların köleliğe, uşaklığa mecbur edilmesi veya boyun eğmesidir.

Milletimizin yaradılışında, tabiatında kölelik yoktur, esaret yoktur, baş eğme yoktur. Hiçbir şeye baş eğmeyeceksiniz. Ne fukaralığa baş eğeceksiniz, ne cehalete baş eğeceksiniz, ne korkuya baş eğeceksiniz, ne ahlaksızlığa teslimiyet göstereceksiniz. Ahlakı, idealistliği, imanı her şeyin üstünde sahipleneceksiniz. Hayatta, bu söylediğim şeyleri yapmak kolay değildir. Fukaralıktan, geri kalmışlıktan sıyrılıp kurtulmak büyük azim ister, iman ister, idealizm ister, Ülkücülük ister, cesaret ister ve kahramanlık ister.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 1080
Yayın Tarihi 2016
Yazar Metin Turhan
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000C40KX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön