2014 yılında 130. yılını kutlayan İsviçre merkezli Victorinox markası, bıçak üretimi konusunda gelenek, kalite ve yeniliği bir araya getiriyor. Victorinox markasının hikayesi 1884 yılında Karl Elsener’in, Ibach-Schwyz'deki atölyesinde kesici aletler üretmesi ile başlıyor. 1891’de pürüzsüz kesiciliği ile ün salan çakı ve bıçaklar İsviçre ordusu tarafından kullanılmaya başlanıyor ve ardından 1897’de patenti alınarak üretilmeye devam ediliyor.

Ibach-Schwyz havzasındaki dışa göçü durdurma amacı ile bölgede iş olanağı yaratmayı hedefleyen Karl Elsener’in firmaya hediye ettiği dayanışma ruhu ve bölgedeki derin kökleri, bugün şirketin ana felsefesini şekillendiriyor. Günümüzde şirket gelirinin %10’luk bir kısmı kar amacı gütmeyen bir vakfa aktarılarak hayır işlerinde kullanılıyor. Victorinox sosyal sorumluluk projelerine yaptığı katkı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Firmanın değerlerine olan bağlılığı ve üretimi teknoloji ve sanat ile bir araya getirmesi uluslararası platformda kendine açtığı alanı büyütüyor. Günümüzde halen Victorinox ürünlerinin büyük çoğunluğu İsviçre’de üretiliyor.

Başlangıçta sadece ordu bıçakları üreten Victorinox markası günümüzde son derece kaliteli mutfak ürünleri, et bıçakları ve profesyonel bıçaklar da üretiyor. Victorinox markalı tüm bıçaklar yüksek kalite standartlarını karşılayacak biçimde üretiliyor.

Ordu Bıçağı olarak adlandırılan ürün kategorisindeki tüm ürünler, bıçaklar ve çakılar Victorinox markasının ana ürünleri olarak görülse de bu ürünlerin yıllar içinde geliştirilmesinden edinilen deneyim diğer kategorilerdeki ürünlerin geliştirilmesi ve üretiminde öncü bir rol oynuyor.

Karl Elsener bıçaklarına ilk olarak annesinin ismi olan ‘Victoria’yı vermiş olsa da bıçaklara kalitesini ve karakteristiğini veren ve güncel olarak hala kullanılmaya devam edilen paslanmaz çelik marka isminde de kendine yer buluyor. Fransızca’da paslanmaz çelik anlamına gelen ‘acier inoxydable’ kelimesinin kısaltması olan ‘inox’ Victoria ismi ile birleşerek ünlü Victorinox markasını oluşturuyor.

Bıçaklarda kullanılan paslanmaz çelik malzeme, bıçakların form ve işlevlerine ilham veriyor. Victorinox et bıçağı kesintisiz ve yüksek dayanıklılığa sahip paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Bıçakların ana malzemesi her zaman paslanmaz çelik (inox) malzeme olsa da Victorinox bıçak saplarında doğadan ve teknolojiden ilham alan ve hatta zaman zaman sanat eserlerinden izler taşıyan tasarımlara uzanıyor. Termoplastik renkli malzemelerden, doğal gül ağacına kadar bir çok farklı malzeme bıçak saplarında yer alıyor. Firmanın zaman zaman sanatçılar ile işbirliği yaparak mutfaklara renk katıyor. Bir çok tasarım ödülünü de elinde bulunduran Victorinox her daim yenilediği tasarımları ile uluslararası platformda trendleri de belitliyor.

Victorinox Et Bıçağı Fiyatları

Victorinox et bıçağı, birbirinden farklı renk, malzeme ve büyüklük seçeneklerinde üretiliyor. Böylece her kullanıcının kendi gereksinimine, zevkine ver ergonomisine uygun bıçağı seçmesine olanak sağlıyor. Victorinox et bıçağı fiyatları, seçilen bıçağın büyüklüğü, tasarım özellikleri ve üretim malzemesine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. 

Malzemelerin estetik kullanımı yüksek performans ile birleşerek mutfak işlerini keyifli hale getiriyor. Bıçaklar hem tasarım anlamında hem de dayanıklılık açısından firmanın 130 yıllık deneyimini taşıyor. Son derece keskin et bıçakları ergonomisi ile tüm işleri kolaylaştırıyor. Tüm bıçaklar tek parça halinde düzgün biçimde dökülmüş ve sertleştirilmiş paslanmaz çelikten üretiliyor. Ergonomik olarak birbirini takip eden ve el ile uyumlu tasarlanmış bıçaklarda uçtan sapa geçiş kesintisiz olacak biçimde üretiliyor ve kullanıcıya tam bir konfor sağlıyor.

Victorinox her bıçağa aktardığı deneyimi ile en basit bıçağı bile profesyonel hale getiriyor. Hem amatör aşçılar hem de profesyonel şefler tarafından tercih edilen Victorinox mümkün olan en keskin ucu yaratabilmek için titizlikle bileniyor. Marka tarafından üretilen bileme masatı kullanılarak bıçakların her daim en uygun keskinlikte kalmasını sağlamak mümkün oluyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Victorinox Et Bıçakları

Marka
Toplam 24 / 208 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/238128/60000849/victorinox