Nokian Line 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2016)

(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
iyi lastik (29.05.2016)
Sicak asfalta yol tutuşu iyi ve ses yok denecek kazar az. Diger lastiklerimde yüksek hizlarda ses yapiyordu. Oto yolda her hizda denedim. benden 10 uzerinden 10 aldi. Asfaltin bozuk oldugu tirtikli asfalt dediğimiz yolda yol sesi almakta o da yuksek derecede degil, çoğu lastik de bundan daha fazla ses alir. 10 uzerinden 8 veriyorum. Şehirler arasi yolculugumda eve dönüşte doluya yakalandim. Dolu yağmura cevirdi. Yolda su birikintikeri oluştu. Nasil su tahliye sistemi yaptilarsa harika iş cikarmislar. Normalde inanilmaz derce suda kizaklama yapan aracim hiç yapmadi desem yeri var.Bir ara arabanin on cami 3- 4 saniye sudan dolayi önümü göremedim. Eski lastiklerim olsaydi kizaklamadan dolayi en az 10- 20 km hizimda azalma olacaktı ve ses yapacakti. Bu lastikte böyle biseyle karşılaşmadım. Tahliye sistemine 10 üzerinden 10 verdim.Arabada bebek olduğundan frenleme yi pek deneyemdim ama şunu söyleyebilirim yağmurlu havada büyük güven ve sürüş keyfi veriyor iyi tutunuyor lastikler yere. Bulunduğum sehirde altyapı çalışmaları var yollarin her yeri kazili ve cukurlarla dolu. Çukurlari cok iyi apsorde ediyor ve tak tak gelen sesler çok azaldı ve konforu baya artirdi diyebilirim. Hanimin bile gözünden(kullagindan) kacmamış. 10 uzerinden 9- 10 verdim. Lastikkerin dayanıklılığı hakkinda arkadaskardan, hemen yenmedigini ve bu yumusakliga rağmen dayanikli olduğunu biliyorum. Kolay kolay bolan yapacağını sanmıyorum. Kendim deneyemedigim icin saglamligi ile ilgili puan veremiyorum. Fiyat performans acisindan cok iyi bir lastik diyebilirim. Lastigin genelini degerlendirecek olursak 10 uzerinden 9 alir. (Arac Honda civic yeni kasa ) devamını göster devamını gizle
SADETTİN ekici (32) - Balıkesir - Türkiye Tüm Yorumlar (98)
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720
Islak Zeminde Üstün Performans

Nokian Line yaz lastiği, yaz aylarının hızla değişen hava koşullarına ustalıkla uyum sağlayarak yağış sonrası kayganlaşan yolda yüksek hızlarda seyrederken mükemmel yol tutuşu ve kusursuz direksiyon hakimiyeti sunar.

 • YÜKSEK HIZDA BİLE KOLAY DİREKSİYON HAKİMİYETİ VE KARARLI SÜRÜŞ
 • SUDA KIZAKLAMAYI ÖNLEYEN ETKİN SIRT DESENİ, MAKSİMUM ISLAK YOL TUTUŞU
 • GÜVENLİ VE EKONOMİK

Yüksek sürüş kararlılığı, düşük yuvarlanma direnci

Nokian Line’ın sırt desenindeki “cross-block sipe” adı verilen özel ince kanallar lastiğe sürüş kararlılığı kazandırır, yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Nokian Line bu özellikleriyle son derece konforlu bir sürüş deneyimi sunar.

İnce Kanallı Özel Sırt Bloğu Yapısı


Lastiğin sırt deseninin orta kısmını oluşturan bloklar üzerinde yer alan ve “cross-block sipe” adı verilen ince kanallar iki işleve sahiptir. Lastiğin dış omzuna yakın sert yapılı sırt bloğu üzerindeki kanallar, aracınıza her tür yol koşulunda doğrusal stabilite kazandırır. İç omuza yakın blok üzerinde yer alan çok boğumlu ince kanallar ise yumuşak bir yol teması sağlayarak yuvarlanma direncini ve gürültü seviyesini azaltır. Sırt bloğunu diyagonal olarak kesen kanalların açısı ve oluk hacmi en güvenli ve konforlu sürüşü sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. İnce kanallı özel sırt bloğu yapısı ıslak yollarda kızaklamayı önlemede de iki kat daha etkilidir.
Lastik ıslak zeminle temas ettiğinde bu ince kanallar suyu tutarak hızla ana kanallara aktarır ve suyun lastik temas bölgesinin dışına atılmasına yardımcı olur.

Suda kızaklamayı önleyen etkili sırt deseni

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Eliptik İç Oluklar (Swoop Grooves)


Nokian Tyres’ın sırt blokları üzerinde özel olarak tasarladığı ve “Swoop Groove” adını verdiği oluklar lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu artırır ve zorlu hava koşullarında bile suda kızaklama yapmasını engeller. Bu oluklar, lastiğin iç omzundan çevresel kanallara doğru enlemesine ilerleyen ana kanalların içinde yer alır. Eliptik girintiler şeklinde tasarlanan bu oluklar, lastiğin sırt deseninde enlemesine açılmış ana kanalların hacmini artırarak daha fazla su tutmalarına olanak tanır. Bu tasarım lastik aşındığında bile mükemmel bir yol tutuşu sağlar, çünkü alt kısımları daha geniş olan eliptik “swoop” olukları, lastik aşındıkça ana kanalların hacminin azalmayıp tam tersi artmasını sağlar.

Mükemmel sürüş hakimiyeti

Lastiğin dış omzunda bulunan enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

İkili Blok Desteği


Lastiğin dış omzundaki enine kanalların sonunda yer alan İkili Blok (Double Block) desteği, kusursuz sürüş deneyimini ve direksiyon hakimiyetini garanti eder. Normal sürüşlerde diş blokları arasındaki ikili köprüler esnek olduğundan yuvarlanma direnci azalır ve yakıt tüketimini düşürür. Aracınızı sert kullandığınız durumlarda ise lastiğin diş blokları birbirine yaklaşırken bu köprüler devreye girerek lastiğe ilave bir direnç kazandırır.
Ayrıca kanal duvarları lastiğin omuz kısımlarına doğru 20 derecelik bir açı kazanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken, yoldaki engellerden kaçarken ve benzeri durumlarda mükemmel bir sürüş kararlılığı sunar.

Güvenliği Artıran Yenilikler


 • Sessiz kanal tasarımı

  Sessiz Kanal Tasarımı, lastiğin çevresel sırt bloklarının duvarlarında kullanılan ve sürüş konforunu artırmayı sağlayan bir tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyini andıran yarı-küre şeklindeki oyuklar lastiğin yüzeyindeki hava akışını kontrol eder. Bu oyuklar enlemesine kanalların neden olduğu gürültüyü azaltır ve rahatsız edici bir uğultu çıkarmalarını önler. Sessiz Kanal Tasarımı ayrıca hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Böylece lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur.

 • Güçlendirilmiş lastik omuzları

  Lastiğin omuz kısımlarının daha dayanıklı olması için bu kısımlarda kanal duvarlarına 20 derecelik bir açı kazandırılmıştır. Bu tasarım viraj alırken, şerit değiştirirken ve yoldaki engebelerden kaçarken mükemmel bir sürüş konforu sağlar.

 • Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)

  Nokian Tyres’ın patentine sahip olduğu Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) artık çok daha anlaşılır şekilde sunulmaktadır. Yeni lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün anında görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir. Diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastiğin sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır.

 • Nokian Akıllı UHP Silika

  Nokian Akıllı UHP Silika kauçuk bileşiği ağır kullanım koşulları ve yüksek hızlar için özel olarak geliştirilmiştir. Kauçuk bileşiğinin molekül zincirleri silika partikülleri ile bağ oluşturarak son derece güçlü ancak esnek bir birleşim oluşturur. Geniş bir ısı aralığında işlevini ideal biçimde yerine getiren kauçuk bileşiği, yağışların sıklaştığı bahar ve sonbahar aylarında lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar.

 • Saflaştırılmış yağlar

  Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

 • ADAC (03/2015)
  Nokian Line, 185/60 R 14 82H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans, mükemmel aşınma direnci.”
 • TEST BİRİNC��Sİ
  Stiftung Warentest Summer tyre test 2015 Almanya
  Nokian Line 185/60 R14 H
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ADAC (04/2014)
  Nokian Line, 175/65 R 14 T
  “Oldukça dengeli, ıslak ve kuru zeminde iyi performans.”
 • ÖAMTC (04/2014)
  Nokian Line, 195/65 R15 V
  “Kuru zeminde çok iyi performans. Islak zeminde iyi.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Marka Nokian
Jant Çapı 16
Kesit Oranı 55
Kullanım Türü Binek
Mevsim Yaz
Taban Genişliği (mm) 205 mm
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu OTKMT428317
Nokian Line 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2016) Yorumları
Tüm yorumları gör (98)
 • iyi görünüyor

  lastikleri daha taktırmadım satın aldıktan 6 ay icerisinde taktırabilirmişim, deneyeceğiz göreceğiz, lastik dayandıramıyorum bundan memnun kalırsak devam ettiririz bu markada

  MERKEZ - Çanakkale - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • NOKİAN YAZ LASTİĞİ

  Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.Yağmurlu havada mükemmel bir yol tutuşu var.Yağışlı havada durma mesafeside çok iyi.Eski lastiklerime göre (goodyear) ses çok azaldı.İsmi duyulmamış olması lastiği almamda çekinmeme sebep olmuştu.Kullanıyorum,memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Süper ötesi

  O kadar çok araştırdım ki sonunda bu lastikler de karar kıldım.iyikide almışım lastikler kuru zeminden bir anda ıslak zemine geçişinde hiç fark ettirmiyor. Güvenlik ve sessizlik gelinince nokıan gelir akıla

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (1)

 • kesinlikle güzel lastik

  nokian finlandiya markasi. cok kisi bilmiyor bu markayi ama bilen de hic dusunmeden aliyor. cok arastirdim iyiki almisim dedim. lastik guzel yumusak. fiyati iyi. uzerinde numaralar var ne kadar yiprandigini takip edebiliyorsunuz. konfor istiyorsaniz öneririm.

  BAHÇELİEVLER - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • iyi

  1 haftadır kullanıyorum, problem yok. Kargo, takma problemsiz. Yaz lastiği olmasına rağmen kışında kullanmayı düşünüyorum..

  İstanbul - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • kış lastiği kadar yaz lastiği

  nokian kış lastiğin 2011 volv S80DE kullanmıştım çok memnun kalmıştım ona güvenerek yaz latiğini hiç düşünmeden aldım çok memnun kaldım sessiz çukurdaki darbeyi ilk lastik emiyor yol tutuşu ve yağmur performansı iyi 1 hasftalık kullanıma göre başarılı

  -

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • güzel lastik

  lastiği taktırdıktan sonra teker sesi azaldı, yeni lastik olması sebebiyle normal olabilir. sol ön tekerimden aracın hızına göre değişen balans türü bir ses vardı ama lastikçi balans olmadığını söylemekteydi. rulman değişimi yaptırmayı düşünürken lastik değişimi yapılınca ses kayboldu, aracın konforu geri geldi.

  - Manisa - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • KESİNLİKLE UZAK DURUN

  Arkadaşlar bu lastiği alkali bir yil oldu dişlerin iç kisimlarinda derin çatlaklar oluştu kesinlikle tavsiye etmiyorum

  ŞEREFLİKOÇHİSAR - Ankara - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (12) Hayır (11)

 • iyi lastik

  beklentimi karşıladı diyebilirim.montaj konusunda özellikle teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • mantıklı

  oldukça araştırdım ama bence iyi secim gibi duruyor sessiz ve yumuşak olduğunu söyleyebilirim f\p açısından alınabilir. 2016 haziran rus üretimi geldi ücretsiz montajla da karlı oldu tavsiye ederim

  MERKEZ - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (98)
Kapat Yorum Yayınlama Kriterlerimiz

Eğer bu ürünü satın aldıysanız ya da kullandıysanız diğer müşterilerimizi bilgilendirmek için ürünün performansı ya da özellikleri ile ilgili yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Sitemizde yayına alınmakta olan tüm ürün yorumları, siz değerli müşterilerimizin ürün seçimlerini daha sağlıklı şekilde yapabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla ekibimiz tarafından dikkatle incelenmekte olup, aşağıdaki kriterlere uygunsa yayınlanmaktadır. Yorumlarınızda ürüne ait eksi ya da artı özellikleri, kullanım esnasında yaşadığınız sorunları yazabilir, ürün hakkındaki memnuniyetinizi ya da memnuniyetsizliğinizi dile getirebilirsiniz.

Hakaret veya argo içeren yorumlar, fiyat bilgisi verilen, markaları kıyaslayan, tedarik ile ilgili sorunların belirtildiği, soru sorulan, link bilgisi verilen yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu kriterlerin dışında kalan tüm yorumlar kısa süreli bir değerlendirme sürecinin ardından yayınlanmaktadır. Bu sebeple yorumların değerlendirilip yayınlanma süresi, gelen yorumların yoğunluğuna ve geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
% indirim
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Nokian Line 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2016) ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Nokian Line 205/55 R16 91V Yaz Lastiği (Üretim Yılı: 2016)
1 Yıl Yol Yardım Hizmeti
4 adet oto lastik alana 1 yıl yol yardım hediye!
%100
indirim
100,01 TL Bedava
BAŞA DÖN