Arifoğlu, sunduğu doğal ve organik ürünlerin kalitesi ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sektörün önde gelen markası olarak baharatlar, bitkisel ürünler, doğal sos ve salçalar, esansiyel yağlar, macunlar, kahve çeşitleri, kuruyemiş ve bal ürünleri gibi çok geniş bir ürün gamına sahiptir. 

Neden Organik Ürünler Tercih Edilmelidir?

Organik ürünler besin değerleri yüksek, zirai ilaçlardan minimum seviyede etkilenmiş gıdalardır. Bu nedenle bağışıklık sistemine büyük fayda sağlarlar. Bu da uzun vadede daha sağlıklı bir vücut, hastalıklara karşı sağlam bir direnç anlamına gelir. Kanser gibi insan vücudunda büyük hasarlara yol açabilen bazı hastalıklardan, organik beslenme yoluyla korunabilir ve bu hastalıklara yakalanma riskinizi düşürebilirsiniz. Ancak organik besin tüketiminde dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Ürünün Tarım Bakanlığı tarafından sertifikalandırma yetkisi verilen kuruluşların talep ettiği standartlara uygun üretilmiş olması, tüm denetim süreçlerinden geçmiş olması gerekir. Tüketicilerin organik ürün alışverişi yaparken bu noktalara dikkat etmesi önerilir. Arifoğlu, yıllardır kalitesiyle söz ettiren, tüm denetimlerden geçmiş %100 organik ürünler sunmaktadır.

Esansiyel Yağ Nasıl Seçilir?

Esansiyel yağlar, içeriğinde bulunan farklı maddeler nedeniyle çeşitli olumlu etkilere sahiptir. En yaygın kullanılan esansiyel yağ çeşitlerinden olan biberiye yağı, zihni güçlendirir ve beyinde aktivite oluşumunu destekler. Zencefil yağı, kas ağrılarında etkilidir. Gül yağı ise afrodizyak etkisi ile bilinir, cinsel aktiviteyi destekler ve sakin kokusu ile gevşeme sağlar. Okaliptus yağı, nefes yollarını açarak daha rahat nefes almanızı sağlar. Jojoba yağı, cilde iyi gelir ve saç köklerinde kullanıldığında gürleştirerek saçınızı güçlendirir. Isırgan tohumu yağı ise saçlarda kepeklenmeyi önler, egzama ve çıbanlarda iyileşmeyi hızlandırır. Her yağ çeşidi farklı faydalara sahiptir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun aromatik esansı Arifoğlu ürünleri arasından tercih edebilirsiniz.

Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Mis gibi kokuları ve çeşitli faydalarıyla tüketicilerin yoğun olarak tercih ettikleri esansiyel yağlar nasıl kullanılır? Farklı kullanım alanları olan yağlar, temizlikte, masaj amaçlı veya hoş koku yayması amaçlı kullanılabilir. Masaj için kullanılacak ise; sabit, taşıyıcı bir yağa birkaç damla uçucu yağ eklenerek vücuda hafifçe masaj hareketleri ile uygulanabilir. Uçucu yağı seyreltmeden doğrudan cilde uygulamak yerine, sabit bir yağda açmanız tavsiye edilir.

Aromatik yağları solumak da onları vücut içerisine almak için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Avuç içine damlatılan birkaç damla, derin bir nefesle içe çekilerek koku reseptörleri tarafından algılanır. Birkaç saniye nefesi tutarak yağın beyne ve ciğerlere etki etmesi beklenebilir.

Temizlik yaparken yüzey temizleyiciye birkaç damla esansiyel yağ damlatılabilir, aynı şekilde çamaşır makinesinin gözüne de birkaç damla kokulu yağ ekleyebilirsiniz. Sürekli koku yayması için, takılarınıza, saatine bir damla damlatarak gün boyu koku yayması sağlanabilir. Saçlarınız için ise şampuanınıza bir damla ekleyebilirsiniz.

Bitkisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Bitkisel bakım ürünleri arasında argan kremi, gül kremi, zeytinyağlı krem gibi nemlendirici ve yatıştırıcı özelliğe sahip doğal krem çeşitleri yer alır. Krem yerine daha yağsız ürünler tercih etmek isteyenler için gül suyu, papatya suyu, lavanta suyu gibi bitkilerin toprağın üzerinde kalan bölümlerinden su buharı distilasyon metodu kullanılarak elde edilen daha soft ürünler de bulunmaktadır. Masaj yaparken kullanılması amacıyla tasarlanan mentol taşı çeşitleri ise badem, aloe vera, okaliptus gibi bitkilerin yağları ile güçlendirilerek vücuda masaj esnasında maksimum seviyede nem sağlar. Saç bakımı için de çeşitli bitkilerden imal edilen şampuan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

Arifoğlu markasına ait baharat, kahve, kuruyemiş, esansiyel yağ, bitkisel kozmetik ürünleri ya da organik ürün seçenekleriyle vücudunuzu hastalıklara karşı dirençli hale getirebilir, cildinize bakım yapabilir, şifa deposu bitkisel ürünler ile sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...